Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#316 Post autor: Snufkin » piątek, 10 października 2014, 23:55

Nin nie obraź się ale chyba właśnie jesteś taką stereotypową 9 (choć Grin bardziej).


5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#317 Post autor: Ninque » sobota, 11 października 2014, 07:05

Snufkin pisze:Nin nie obraź się ale chyba właśnie jesteś taką stereotypową 9 (choć Grin bardziej).
:lol: nie obrażam sie, po prostu sie nie zgadzam.

ja się ze sobą nigdy nie nudze, a niektóre 9 akcje którę urządzam, robię np dlatego że znam enneagram u uznałam ze pobawię się w spełanienie mojej roli społecznej just for fun.
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#318 Post autor: atis » sobota, 11 października 2014, 09:52

Nie chodzi o nudzenie się ze samym sobą a nudzenie sobą innych - i o tym mówią ludzie pisząc że 'dziewątka nie dla nich bo nieciekawa' :roll:
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#319 Post autor: Snufkin » sobota, 11 października 2014, 10:17

Heh dokładnie atisiu, słuchając ich na skejp (Nin i Grin) odniosłem wrażenie że samym swoim monotonnym tonem i modulacją głosu wysysają ze mnie energię (ma to być może jakieś odniesienie socjoniczne, nie wiem, w każdym razie nie traktujcie tego jako pojazd sensu stricto).
Ogólnie kiedyś z Ostim rozkminialiśmy na czacie dwa przeciwstawne typy kobiet które mogą przyciągać swoim naturalnym stylem bycia czyli tzw. modliszki i antymodliszki. Do pierwszych zaliczyliśmy duplo, do drugich atis. To w sumie też nie jest pojazd xD
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#320 Post autor: Ninque » sobota, 11 października 2014, 10:33

Ja wiem ze chodzi o moje bycie nudną dla innych... :facepalm:


i tez rozkminiałam typy kobiet i przyciąganie, ale ja dzis na przystanku, nie na czacie i oczywiscie przypomniał mi się joemonster i ten artykuł (oczywiscie zdaje sobie sprawę z tego ze poziom ma jak bravo girl)

w którejś socjonicznej rozpisce było o stylach komunikacji chyba, i było napisane że mój jest zbyt intensywny żeby być kobiecy... wiec rozkminiałam jakie to ludzie maja rożne potrzeby i z emimo tego ze jestem zbyt gwałtowna i dziecinnie zachowujaca i niepowazna i tak ktoś mnie może zechcieć, pomimo odbiegania od kanonu kobiecości.
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#321 Post autor: Snufkin » sobota, 11 października 2014, 10:45

Zachęcić do czego ?
BTW z tych podanych typów tylko ten 8 chyba mi nie pasuje bo kojarzy mi się z jakąś dozą nadopiekuńczości i w ogóle zwrot "druga matka" brzmi mało sexy. Z typem 9 też należy ostrożnie, uważam zresztą, że sukces uatrakcyjnia bardziej facetów.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#322 Post autor: Ninque » sobota, 11 października 2014, 10:58

Snufkin pisze:Zachęcić do czego ?
BTW z tych podanych typów tylko ten 8 chyba mi nie pasuje
hmm ale Ty nie pasujesz zadnemu z tych typów wiec problem rozwiazany.

ale rzeczywiście tez druga matka wydawała mi sie bez sensu, bo matka to nie jest ktoś z kim chciałoby sie szaleć w łóżku, ale sporo dziewczyn am tendencje do stawania sie matkami po jakims czasie i potem się dziwą ze on nie jest taki jak kiedyś :roll:

wydaje mi sie że dziewczyna która odnosi sukcesy bedzie atrakcyjna tylko dla faceta który odnosi sukcesów więcej od niej, chyba ze nie będzie jakoś szalała z sukcesami, jakieś takie mniejsze sukcesy są spoko
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#323 Post autor: duplo » sobota, 11 października 2014, 11:13

Ninque pisze:
Snufkin pisze:Zachęcić do czego ?
BTW z tych podanych typów tylko ten 8 chyba mi nie pasuje
hmm ale Ty nie pasujesz zadnemu z tych typów wiec problem rozwiazany.
:mrgreen:
Ninque pisze:wydaje mi sie że dziewczyna która odnosi sukcesy bedzie atrakcyjna tylko dla faceta który odnosi sukcesów więcej od niej, chyba ze nie będzie jakoś szalała z sukcesami, jakieś takie mniejsze sukcesy są spoko
Jak tak przeleciałam po sukcesywnych kobietach, które znam, to zaobserwowałam 2 przypadki: 1) tak jak mówisz, mężczyzna jest bardziej/na równi sukcesywny lub 2) mężczyzna ma jakieś swoje pasje i hobby, jest bardzo niezależny, ogólnie widać, że lubi siebie i jest niezakompleksiony.

Z przykrością stwierdzam, że mi najbliżej do 10 (z porywami do 6). Tworzę wokół siebie aseksualną aurę /zwłaszcza, gdy ktoś mi się podoba/ i raczej sprowadzam relacje do kumpelskich stosunków.
+ jest taki, że mam więcej kolegów, niż koleżanek, i sporo o tym świecie wiem :shifty: <chiński zwiadowca>
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Awatar użytkownika
In3orn
VIP
VIP
Posty: 601
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 21:07
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Kraków

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#324 Post autor: In3orn » sobota, 11 października 2014, 12:13

Przykładem dziewiątki nudnej dla innych mogę być ja, a Nin jest raczej moim przeciwieństwem. Co nie zmienia faktu, że zdarzają się ludzie tak zniszczeni przez życie, że ich żadna osoba nie zainteresuje. Dlatego nie negowałbym tego co napisał Snuf. Może po prostu taki jest.
Don't give up! Never give up! Never back down!

jakocianka
Posty: 134
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2014, 19:31
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Mięsożerna roślina

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#325 Post autor: jakocianka » sobota, 11 października 2014, 13:49

Yarpen_Zigrin pisze:
jakocianka pisze:To dziwne, podobają mi się jedynie osoby, które podziwiam.
Nie ma w tym nic dziwnego, jak ktoś Ci imponuje to od razu dostaje plusy do atrakcyjności, normalny mechanizm.
Dlatego chłopcy się popisują przed dziewczynami i robią nieodpowiedzialne , ale odważne rzeczy xD
Zaimponować nieodpowiedzialnością?! :thumbdown:
Na dzieci uwagi nie zwracam.
[INTP RLUEI sx]
Keep running
Spoiler:

Awatar użytkownika
TowarzyszFrytas
Posty: 496
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2011, 15:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowiecka Radziecka Republika Ludowa
Kontakt:

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#326 Post autor: TowarzyszFrytas » sobota, 11 października 2014, 13:59

7,8,9 - Tu jak się zdaje jestem daleko zbyt nudnym człowiekiem dla nich i ona by były zbyt męczące dla mnie. W sumie to unikam zazwyczaj.
1,2,3 - Nie znam zbyt wielu przedstawicielek tych typów ale najprawdopodobniej mogłoby działać. Z facetami tego rodzaju się zwykle dogaduję.
4,5,6 - Tu ze swojego doświadczenia widzę sporo płaszczyzn porozumienia i w sumie większość moich znajomych to te typy.
Obstawiałbym, że najlepsza by była w miarę zdrowa czwórka, ale to nie występuje w przyrodzie.
Jeśli zbyt długo spoglądasz na Lisa to Lis spogląda na Ciebie
Socjo: LIS (Logiko Intuicyjny Sekstrawertyk)
Ring-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!

Awatar użytkownika
Ceres
Posty: 821
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:59
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: UK

Re: Odp: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#327 Post autor: Ceres » sobota, 11 października 2014, 14:02

TowarzyszFrytas pisze: Obstawiałbym, że najlepsza by była w miarę zdrowa czwórka, ale to nie występuje w przyrodzie.
Występuje, ale bardzo rzadko ;)
Spotykam ludzi, szukam mądrych słów,
nie mówią nic, czego nie wiem dawno już
Na tyle, ile mogę zmieniam się...


4w5, sx/sp, EIE

Awatar użytkownika
Yarpen_Zigrin
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 9 sierpnia 2013, 23:29

Re: Odp: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#328 Post autor: Yarpen_Zigrin » sobota, 11 października 2014, 17:43

jakocianka pisze:
Yarpen_Zigrin pisze:
jakocianka pisze:To dziwne, podobają mi się jedynie osoby, które podziwiam.
Nie ma w tym nic dziwnego, jak ktoś Ci imponuje to od razu dostaje plusy do atrakcyjności, normalny mechanizm.
Dlatego chłopcy się popisują przed dziewczynami i robią nieodpowiedzialne , ale odważne rzeczy xD
Zaimponować nieodpowiedzialnością?! Obrazek
Na dzieci uwagi nie zwracam.
Widać nie jesteś w ich grupie docelowej. Ale jakby nie patrzeć rzeczy nieodpowiedzialne zazwyczaj są widowiskowe i imponujące.

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#329 Post autor: atis » niedziela, 12 października 2014, 20:00

Ogólnie kiedyś z Ostim rozkminialiśmy na czacie dwa przeciwstawne typy kobiet które mogą przyciągać swoim naturalnym stylem bycia czyli tzw. modliszki i antymodliszki. Do pierwszych zaliczyliśmy duplo, do drugich atis. To w sumie też nie jest pojazd xD
Rozwiniesz? Przyznam szczerze ze określenie antymodliszki w kontekście przyciągania niezmiernie mnie zainteresowało ;)
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#330 Post autor: Snufkin » niedziela, 12 października 2014, 20:56

Co tu rozwijać sama kiedyś pisałaś co i jak, ja to tylko nazwałem.
Aczkolwiek właśnie wpadłem na to, że moja klasyfikacja ma dość płynne granice i w sumie chyba się z tego wycofam :scratch:
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

ODPOWIEDZ