Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Yarpen_Zigrin
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 9 sierpnia 2013, 23:29

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#301 Post autor: Yarpen_Zigrin » środa, 1 października 2014, 19:41

jakocianka pisze:To dziwne, podobają mi się jedynie osoby, które podziwiam.
Nie ma w tym nic dziwnego, jak ktoś Ci imponuje to od razu dostaje plusy do atrakcyjności, normalny mechanizm.
Dlatego chłopcy się popisują przed dziewczynami i robią nieodpowiedzialne, ale odważne rzeczy xD



Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#302 Post autor: Orest_Reinn » czwartek, 2 października 2014, 12:00

Moje osobiste doświadczenie, jak mi się zdaje, ogranicza się do 7. Nie polecam.
Najbardziej podobają mi się typy "wycofane" - 4, 5, 9 - i marzy mi się związek spokojny, zgodny, pozbawiony burz. Niestety, rozpoczęcie relacji z takimi typami przez przeciętną 9 to czysta fantastyka ;)

Awatar użytkownika
999Przemek
Posty: 227
Rejestracja: sobota, 3 sierpnia 2013, 23:44
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#303 Post autor: 999Przemek » czwartek, 2 października 2014, 14:00

Siódemka siódemce nie równa ^^ Nie odrzucajcie nikogo i nie przyjmujcie, że ktoś "musi" się tak zachować, bo tak się zachowa... możliwe że sami takie zachowania prowokujecie, żeby się upewnić, że dana osoba jest z tego typu i coś jest u niej "typowe".
Nie odrzucajcie nikogo(żadnego typu) i do nikogo się nie przywiązujcie(nie warunkujcie swojego szczęścia daną osobą) i tyle :)
Enneagram: 7w8
Socionika i MBTI: ENTp-ILE
Instynkt: sx

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#304 Post autor: Orest_Reinn » środa, 8 października 2014, 17:30

Jasna sprawa. Większość z tego, co piszemy na tym forum, to uogólnienia i raczej nikt nie traktuje ich jako wyroczni. Gdybysmy mieli jednak wszystkie takie uogólnienia/sterotypy odrzucić, to zostałoby nam tylko stwierdzić "no, w gruncie rzeczy to każdy człowiek jest inny" i forum by upadło :mrgreen:

Jasne, są też poważne tematy o teorii. Ale ten tutaj raczej takim nie jest. Enneagram o związkach nie traktuje, więc luźno sobie piszemy na bazie pojedynczych doświadczeń.

Awatar użytkownika
winterbreak
Posty: 267
Rejestracja: sobota, 13 października 2012, 23:49
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#305 Post autor: winterbreak » środa, 8 października 2014, 17:52

Jestem 5. Sprawa skrzydła jest niejasna. Było ustalone, ale zwątpiłam.

W drugim człowieku pociąga mnie to, czego mi brakuje. Inicjatywa, entuzjazm, pewna emocjonalność (ale bez przesady!)... a więc 5 odpadają. Podobnie 1 i 3 (dwa najbardziej irytujące mnie typy). Nie znam chyba żadnej dwójki, ale nie sądzę, aby to był dla mnie ciekawy typ.
Lubię 4, byłam w poważnym związku z 4w5. Poza tym myślę, że 6 są w porządku. 7 i 8 wydają mi się płytkie, a 9 bezpłciowe.
Zjechałam wszystkich poza 4 i 6. LOL. Cóż, do każdego mam zastrzeżenia, ale myślę, że tak naprawdę odpadają tylko 1, 3 i 5 :)

Awatar użytkownika
Osteoporoza
Posty: 476
Rejestracja: piątek, 28 lutego 2014, 01:04
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: W dziczy serca
Kontakt:

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#306 Post autor: Osteoporoza » środa, 8 października 2014, 19:37

Tak z perspektywy czasu i zapoznania się z typami to wydaje się, że żadna para z typów identycznych nie jest dobrym pomysłem, chociaż teoria mówi inaczej.
6w5

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#307 Post autor: Elkora » środa, 8 października 2014, 22:59

winterbreak pisze:(..)W drugim człowieku pociąga mnie (...) Inicjatywa, entuzjazm, pewna emocjonalność (ale bez przesady!)... a więc 5 odpadają. Podobnie 1 i 3(...)
Lubię 4 (...)Poza tym myślę, że 6 są w porządku(...)
W sensie że 4 są bardziej entuzjastyczne i podejmujace inicjatywe od 3 a jednocześnie mniej emocjonalne? O.o
Obrazek

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#308 Post autor: Snufkin » czwartek, 9 października 2014, 00:14

El
Spoiler:
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
winterbreak
Posty: 267
Rejestracja: sobota, 13 października 2012, 23:49
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#309 Post autor: winterbreak » czwartek, 9 października 2014, 00:44

Brak inicjatywy i entuzjazmu to słabość piątek. Jedynki i trójki nie pasują mi z innego, podanego dalej powodu, tzn. tego, że są wkur... irytujące. :D Nie wiem, czy jestem w stanie w ogóle polubić osoby z tych typów.

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#310 Post autor: Elkora » czwartek, 9 października 2014, 01:13

Ta z tym że 4w5(twój faworyt) to jeden z częściej mylonych z 5 typów, na forum nawet były tematy jak odróznić 4w5 od 5w4 więc to że (enneagramowo) szukasz u partnera cech których sama w sobie nie znajdujesz nie jest chyba prawdą. Może socjonicznie rzeczywiście tak jest, ale enneagramowo idziesz chyba właśnie w strone podobieństw :scratch:
Obrazek

Awatar użytkownika
winterbreak
Posty: 267
Rejestracja: sobota, 13 października 2012, 23:49
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#311 Post autor: winterbreak » czwartek, 9 października 2014, 01:30

Elkora, moja 4w5 na pewno nie była piątką, co najwyżej siódemką. Oczywiście wspólna płaszczyzna porozumienia jest dla mnie ważna i nie mogłabym być z człowiekiem, który ma całkiem inne oczekiwania wobec życia niż ja. Jednocześnie potrzebuję u tej drugiej osoby odrobinę "egzotyki", innymi słowy jakiejś obcej dla mnie siły, która stanowi zarzewie potencjalnego konfliktu. Pełna zgoda i zrozumienie byłyby zabójcze dla relacji o podłożu erotycznym.

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#312 Post autor: Elkora » czwartek, 9 października 2014, 01:43

5 ma połączenie z 7 i 8 więc też jest to w jakimś sensie typ podobny, 6 to poprostu skrzydło
123które nie są z 5 w żaden sposób połączone odrzucasz a 9 cie nudzą
Nie staram się ci tu wmówić że szukasz swojego klona, tylko tak sobie luźno zauważam że (enneagromowo) chyba jednak bardziej cenisz... podobnych
nawet 7i8 zarzucasz płytkość która jest wynikiem ich najbardziej nie 5 cech
Obrazek

Awatar użytkownika
Faral
Posty: 102
Rejestracja: środa, 13 sierpnia 2014, 23:20
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Północ

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#313 Post autor: Faral » czwartek, 9 października 2014, 21:34

Mając doświadczenie w postaci bardzo dziwnej i trudnej relacji z 5w4, stwierdzam, że coś jest w tym szukaniu podobieństw. Ale też nie można przesadzać, bo ostatecznie skłaniam się ku 9, które są całkiem dobre dla 4(brakuje tylko zrozumienia w sferze uczuć, w które 9 zbyt lotne nie są, ale to da się pominąć). Ale ostatnie czego bym chciał to związek z moim typem. To byłaby katorga, zakończona ognistymi walkami. Chociaż 4 jest dobre, żeby sobie podywagować o niczym :).
"Kto nie rozumie, musi myśleć.
Jest katorżnikiem myślenia"


4wing5

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#314 Post autor: Ael » piątek, 10 października 2014, 01:49

Nie polecam związków 4 z 4. Moje doświadczenie wskazuje na dużą toksyczność.

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#315 Post autor: Ninque » piątek, 10 października 2014, 14:52

Jejku ale bolą mnie Wasze stereotypy, zwłaszcza te dotyczące 9. 9 nudne? czuje się poważnie znieważona! nie po to tak sie staram robic chaos żeby ktos, wrzucał mnie do worka kanapowców podjadajacych chipsy. :wall:

Najwazniejsze w zwiazku jest to zeby obie strony były na wysokim poziomie zdrowia, jednocześnie najlepiej dopasowane socjonicznie ale to nie jest konieczne, dochodza kwestie swiatopoglądowe i preferencje rózne wychowanie itd. :chillpill:

Jezeli mówimy tylko o pociagu, a nie tworzeniu zwiazków to wydaje mi sie ze analizujac cykl kobiety i różnice w upodobaniach w zalezności od dnia pociąg można czuć do każdego, no chyba że ktoś jest juz paranoicznie niezdrowy i strasnzie brzydki i nieumyty :twisted:
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

ODPOWIEDZ