Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Timid
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2011, 16:56

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#241 Post autor: Timid » poniedziałek, 9 kwietnia 2012, 11:03

Enneagramowe sterotypy:)
Osobiście skłaniałbym się ku 9. Ale uważam, że jak jest dobra wola z obu stron to z każdym można się świetnie porozumieć. Przede wszystkim szczerość i chęć pracy nad związkiem, bo jakiś kryzys zawsze jest.
Początek znajomości często jest banalny, a druga osoba jest daleka od naszych ideałów. Bo się na spodobał jej wygląd, jej uśmiech, oczy itp., bo odbyliśmy fajną rozmowę, bo ma tą samą pasję, bo się przyzwyczailiśmy do jej obecności, bo ... Każdy typ ma coś na plus i minus.


"Oto trzy pytania, które powinieneś sobie zadać, by rozwiązać dowolny problem: Po pierwsze - co mógłbym zrobić? Po drugie - co mógłbym przeczytać? I po trzecie - kogo mógłbym zapytać?" ~ Jim Rohn
5w4

Charlotte
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 24 września 2011, 08:59
Enneatyp: Lojalista

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#242 Post autor: Charlotte » poniedziałek, 9 kwietnia 2012, 12:04

Snufkin, oczywiście że mogę podać przykład ;)
Mam dwóch kolegów 5, jednego z nich znam lepiej, drugiego gorzej.
Wiem jednak z opowiadań koleżanek, że oboje zachowują się tak jak się zachowują.
Ten którego znam lepiej, non stop nazywa mnie jego panią, wgl. ma jakieś dziwne teksty.
Zawsze jak mamy sie spotkać to ja mam wymyślić gdzie i kiedy.
Wszystko co powiem to on zrobi.
Takie coś mnie irytuje. Choć lubię w nim ten spokój i zdolność do analizowania
niektórych sytuacji życiowych, to mimo wszystko nie mogłabym być z takim.
Po prostu moje doświadczenia z tym typem, pod niektórymi względami, są zbyt niepozytywne.
Ale jako przyjaciele ok. Tylko nie na dłuższą metę, bo zaczynają potem irytować swoją uległością.
Nie wyobrażam sobie 5 która w łóżku kocha być na górze, i która non stop wychodzi z pomysłami odnośnie wyjść.
I dlatego nie wyobrażam sobie by być z kimś takim. Oczywiście ja rozumiem że związek polega na równowadze, ale
w związku z 5 nie byłoby wgl. o niej mowy. Czasem nawet uważam, że 5 czerpią jakąś satysfakcje z tego że się
ich poniża. A to mi już niesamowicie przeszkadza. I nie ma mowy o tym, by choć na chwilę
zachowywali się mniej ulegle. Mam nadzieje że żadna 5 się na mnie nie obraziła, ja po prostu
nie pasuje do tych typów. Choć jako tako nie są to źli ludzie, bo są niezwykle inteligentni i sympatyczni,
aczkolwiek żeby być z takim to nieee. Dla pocieszenia dodam że moja najlepsza przyjaciółka jest 5w6, a ja sama mam
skrzydło w 5. ;)
Kontrfobiczne 6 z mocnym skrzydłem 7
ENFj - EIE - Mentor - Aktor

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#243 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 9 kwietnia 2012, 12:16

Charlotte pisze:Nie wyobrażam sobie 5 która w łóżku kocha być na górze
Może nie jestem wybitnym specjalistą z dziedziny fizyki ale jak na moje oko bycie na górze jest dużo bardziej męczące i uciążliwe niż na dole.. Tak więc nasz wybór wydaje się w pełni logicznie uzasadniony.
A z tą uległością to bądź ostrożna bo nie wszystkie Piątki są uległe w takim potocznym znaczeniu, więc pewno niektóre lubią być też na górze i stawiać na swoim.
Żałuje tylko trochę, że nie odpowiedziałaś mi konkretnie o tej naszej wymarzonej dominie.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Charlotte
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 24 września 2011, 08:59
Enneatyp: Lojalista

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#244 Post autor: Charlotte » poniedziałek, 9 kwietnia 2012, 12:48

Snufkin ,a skąd ja mam to wiedzieć?
O takowej dominie po prostu usłyszałam z ust dwóch 5, to też wspomniałam :twisted:
Wolałam się nie dopytywać o co chodzi, bo raczej mnie to słabo interesowało.
;D

A co do nie uległej 5... jeszcze takiej nie spotkałam, więc wypowiedzieć się nie mogę.
Kontrfobiczne 6 z mocnym skrzydłem 7
ENFj - EIE - Mentor - Aktor

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#245 Post autor: Shirayo » poniedziałek, 9 kwietnia 2012, 13:03

Bill Gates jest Piątką. Jego też uważasz za życiową ciotę?

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#246 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 9 kwietnia 2012, 13:12

Charlotte pisze:Snufkin ,a skąd ja mam to wiedzieć?
O takowej dominie po prostu usłyszałam z ust dwóch 5, to też wspomniałam :twisted:
Wolałam się nie dopytywać o co chodzi, bo raczej mnie to słabo interesowało.
;D
E to ja też często tutaj pisałem o dominach żadnej konkretnej nie mając jednak na uwadze..Myślę, że to było po prostu takie bezsensowne plecenie bez większego znaczenia. Realne dominy (te od BDSM) są dla mnie całkiem nie teges. Jakby ich taka wzięła w obroty..
Shirayo pisze:Bill Gates jest Piątką. Jego też uważasz za życiową ciotę?
Zawsze się znajdą jakieś wyjątki potwierdzające regułę.

rozmowy o billu gates'u i o tym czy wyjątek potwierdza regułę przeniesione do offtopu, proszę o dyskutowanie na temat / łasuch
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Nocny Trzmiel
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 20 marca 2012, 23:14
Lokalizacja: lubelskie - zachód
Kontakt:

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#247 Post autor: Nocny Trzmiel » czwartek, 12 kwietnia 2012, 13:37

4w5 on ma doła, 4w5 ona ma doła. Ale jak wiadomo z matematyki dwa minusy dają plus :)

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#248 Post autor: Ninque » wtorek, 17 lipca 2012, 02:54

4w5 on ma doła, 4w5 ona ma doła. Ale jak wiadomo z matematyki dwa minusy dają plus
Na pewno nie : 1, 3, 4, 7
Może być: 2, 5, 9
Najlepiej: 6 lub 8 <-- mój tata jest ósemką może teoria z rodzicami i upodobaniami jest prawdziwa?
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#249 Post autor: Snufkin » wtorek, 17 lipca 2012, 11:25

Ciekawi mnie co ma pociąg seksualny do enneatypu, myślałem że główną rolę w tym odgrywają hormony pobudzane genetycznie (sama osobowość raczej nie ma znaczenia, inaczej w agencjach towarzyskich pracowałyby tylko panie charakteryzujące się jakimiś szczególnymi przymiotami wewnętrznymi). Na dyskotekę też się przychodzi zamacać w tańcu a nie prowadzić psychoanalizę.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#250 Post autor: Ninque » wtorek, 17 lipca 2012, 11:59

W sumie przeglądając temat kompletnie zapomniałam jaki ma tytuł, większość wypowiedzi odnosi się do tego jaki typ najbardziej by odpowiadał komuś na partnera, a nie kto kogo najbardziej pociąga.
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Riviette
Posty: 405
Rejestracja: niedziela, 29 października 2006, 13:09
Enneatyp: Lojalista

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#251 Post autor: Riviette » wtorek, 17 lipca 2012, 13:11

Dlatego w temacie mowa raczej o ewentualnym zainteresowaniu wnętrzem człowieka, nie pociągu seksualnym.
6w5, IEI

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#252 Post autor: Snufkin » wtorek, 17 lipca 2012, 15:01

Też tak myślałem ale jest dopisek "do płci przeciwnej". Kogo interesuje wnętrze płci przeciwnej, nawet jakby to rozważać intelektualnie to jest zbyt trudne i do niczego nie prowadzi.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
bodzios
Posty: 695
Rejestracja: poniedziałek, 18 stycznia 2010, 23:06
Enneatyp: Obserwator

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#253 Post autor: bodzios » czwartek, 19 lipca 2012, 23:17

Snufciu, patrząc z perspektywy, którą zaprezentowałeś w powyższym poście, to liczy się tylko wnętrze i to w sensie bardzo dosłownym, jeśli wiesz, o co mi chodzi...

Sam zamysł tematu był chyba zupełnie odwrotny, więc od siebie dorzucę (po raz kolejny), że teoretycznie byłoby mi najlepiej z enneagramową 6 lub 9, może jeszcze 2 bądź 4, natomiast realnie... z w7. O dziwo, bo bycia z Siódemką sobie nie wyobrażam, natomiast spora zawartość tego typu w wybrance by mi pasowała, szczególnie że z obiema możliwościami coś mnie łączy. Z tym, że jednak wolałbym 6w7, 8w7 już przeżyłem, chwilowo wystarczy.
No UPS - no party. :(

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#254 Post autor: atis » piątek, 20 lipca 2012, 11:07

Ranisz moje serce :<<<

Generalnie temat wałkowany od dawien-dawna, czas zweryfikował moje poglądy o tyle, ze nie mam zdecydowanych TAK/NIE odnosnie do typów - pomijając dwójkę, która ma u mnie wieczyste NIE w kwestii relacji jakichkolwiek, chyba że mamy do czynienia z osobnikami samozachowawczymi i pewnie 2w1, bo te jeszcze, chociaż dla mnie nieco mityczne, mogą rokować pozytywnie i nie budzić chęci mordu <3

Kiedyś moje typy byly naprawdę silne i niezmienialne, jednakze pewna ilość przeanalizowanych konkretnych przypadków to zweryfikowała. Ze względnie zdrowym enneatypem o ile nie jestem z nim skłócona socjonicznie dogadam się dobrze z (prawie) każdym. Boże, nawet z ósemkami ostatnio mam świetne relacje! nieprawdopodobne.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
angie91
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2012, 17:14
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

#255 Post autor: angie91 » poniedziałek, 20 sierpnia 2012, 18:49

Ciągnie mnie do siódemek, ale wiem, że taka relacja mogłaby być zbyt konfliktowa i trudna. Chyba najlepiej dogadywałabym się z 3w4, ponieważ moim zdaniem trochę przypomina dojrzałą siódemkę. Poza tym ktoś musi gonić wiecznie uciekającą siódemkę a do tego najlepiej nadaje się zdobywca :)
7w8/3w4
sp/sx

ODPOWIEDZ