Zwykły horoskop a enneagram

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
vhax
Posty: 488
Rejestracja: czwartek, 15 stycznia 2009, 00:38
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Szczecin

#16 Post autor: vhax » czwartek, 19 lutego 2009, 20:07

a u mnie:
to urodził się dnia 22 lipca
Zbyt wiele znaczenia przypisuje swej osobie.
rzeżywa wiele różnych nastrojów; dużo myśli, zastanawia się, rozważa rozmaite teorie
i zapatrywania - i wreszcie - sam sobie tworzy powoli z tego wszystkiego własne poglądy. Wszystko co niesympatyczne lub zbyteczne - wyrzuca poza nawias.
Dusza jego jest niezwykle wrażliwa i natychmiast reaguje na wszelkie pobudki zewnętrzne
i nastroje. Przyjazny, towarzyski - odznacza się swym subtelnym umysłem i wysoka inteligencją.
Odznacza się dobrą pamięcią, a gdy chodzi o osiągnięcie celu, jaki sobie raz wytknął - okazać może zaciętą wytrzymałość.
A jednak wpływ otoczenia i warunków życiowych hamuje jego wolność poruszeń.
Lubi zbiory i nieraz kolekcjonuje różne przedmioty. Pragnie zdobyć majątek i baczną uwagę zwraca na środki materialne; w zbieraniu dóbr doczesnych może nawet okazywać nadmierną gorliwość, która może się przerodzić w skąpstwo.
Wady. Nadmierną uwagę zwraca na wszystko, co dotyczy go osobiście i przecenia znaczenie swej osoby. Wskutek tego może się nawet stać nadmiernie wrażliwym lub bojaźliwie skrytym.
Co mu grozi. Podlega niebezpieczeństwu ze strony wrogów skrytych i zazdrosnych.
Jak wychować dziecko tak urodzone?
Jest ono niezwykle delikatne, wrażliwe, obdarzone dużą wyobraźnią i doskonałą pomięcia. To też w postępowaniu z nim należy starannie unikać surowości i szorstkości, pamiętając, że każda niesprawiedliwość doznana głęboko zapada w duszę takiego dziecka, wywołując długotrwałą niechęć
i potęgując przyrodzoną zaciętość.
Ma niezwykle wrażliwy żołądek, a jednocześnie bywa łakome i skłonne do spożywania nadmiernych ilości słodyczy, co powoduje niedomagania.
czy ja wiem... nie lubię się oceniać i porównywać. Nigdy nie jesteśmy w stanie spojrzeć na siebie obiektywnie.


7w8

Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że Ci się to przytrafiło (Gabriel García Márquez)

Awatar użytkownika
Zły
Posty: 75
Rejestracja: środa, 4 lipca 2007, 13:43

#17 Post autor: Zły » czwartek, 19 lutego 2009, 23:11

hah, rzeczywiście pierdoła. Wg tego mam charakter ósemki ;p pffffff...
---> Informacja nie jest jeszcze wiedzą. Wiedza nie jest mądrością. Mądrość nie jest prawdą. Prawda nie jest pięknem. Piękno nie jest jeszcze miłością. Miłość to nie muzyka. Muzyka jest THE BEST. <---
|| 5w4.

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#18 Post autor: Absynt » piątek, 20 lutego 2009, 12:45

5 ma polaczenie z 8 ;).
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
86agusia
Posty: 106
Rejestracja: piątek, 30 stycznia 2009, 00:31
Lokalizacja: Toruń

#19 Post autor: 86agusia » piątek, 20 lutego 2009, 17:00

No do mnie pasuje i ten horoskop i mój typ ale jak zawsze z przymrużeniem oka :wink:
He's my number one...
1w2

Awatar użytkownika
Zły
Posty: 75
Rejestracja: środa, 4 lipca 2007, 13:43

#20 Post autor: Zły » sobota, 21 lutego 2009, 00:33

Hmm ma też dwa skrzydła 4 i 6 oraz drugie połączenie - z 7. To razem pokrywa ponad połowę enneagramu ;p przy opisie pasującym do każdego z typów 4,6,7,8 można by stwierdzić że przecież 5 ma z nim połączenie/skrzydło itd. nie widzę więc tu żadnego sensu... BTW w sumie to zacząłem ostatnio to połączenie z 8 u siebie odkrywać i powiem tak - podoba mi się :]
---> Informacja nie jest jeszcze wiedzą. Wiedza nie jest mądrością. Mądrość nie jest prawdą. Prawda nie jest pięknem. Piękno nie jest jeszcze miłością. Miłość to nie muzyka. Muzyka jest THE BEST. <---
|| 5w4.

Awatar użytkownika
Gudrun
Posty: 932
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2008, 11:08
Enneatyp: Obserwator

#21 Post autor: Gudrun » niedziela, 22 lutego 2009, 01:03

Jest inteligentny, władczy i lubi spokój domowy.

Jest to człowiek o charakterze dość sympatycznym, uczuciowy, wrażliwy, odznaczający się swą inteligencją, zdolny do głębokiej miłości.

Wysokie uświadomienie połączone z dobrocią - to najgłówniejsze cechy jego charakteru.

A jednak potrafi on być również surowy i bez skrupułów, a chociaż jest usposobiony pokojowo - dąży jednak do władzy i osiągnięcia autorytetu.

Wierzy niezachwianie we własna potęgę i jest przekonany o swych zdolnościach; okazuje wielką skrytość i rezerwę.

Pragnie on prowadzić życie człowieka publicznego, roztaczać wszechstronną aktywność towarzyską, a spełnianie obowiązków społecznych sprawia mu przyjemność i daje zadowolenie.

Lubi spokój domowy i potrafi mimo całe przekonanie o swej słuszności i wielkości zdobyć się na tolerancyjność i życzliwość dla innych.

Ma on wielu przyjaciół i znajomych - ale tylko nieliczni z nich okażą się pożyteczni w życiu. Związki zaś z przyjaciółmi w interesach - przyniosą straty.

Wrogowie - chociaż nieliczni przyczynią jednakże dużo zmartwienia.

Sprawy majątkowe w młodości przedstawiają się zazwyczaj nieszczególnie. Sytuacja materialna poprawia się jednakże w połowie życia, a to dzięki zapobiegliwości, jaką rozwija.

Małżeństwo osoby urodzonej dzisiaj nie jest wolne od dysharmonii.
Średnio pasuje...a pogrubione fragmenty nie zgadzają się w ogóle :P

Awatar użytkownika
Szopa
Posty: 644
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 21:13
Lokalizacja: Zewsząd. Jesteście otoczeni.

#22 Post autor: Szopa » niedziela, 22 lutego 2009, 01:05

Po co kolejne osoby to cos robia, skoro i tak wiadomo, ze jesli cos sie przypadkiem zgodzi, to bedzie to tylko zbieg okolicznosci?


C-C-C-COMBO BREAKER.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gudrun
Posty: 932
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2008, 11:08
Enneatyp: Obserwator

#23 Post autor: Gudrun » niedziela, 22 lutego 2009, 01:06

Szopa pisze:Po co kolejne osoby to cos robia, skoro i tak wiadomo, ze jesli cos sie przypadkiem zgodzi, to bedzie to tylko zbieg okolicznosci?
Z nudów? :P

Awatar użytkownika
Bonusek
Posty: 29
Rejestracja: sobota, 24 stycznia 2009, 18:40
Lokalizacja: Wrocław

#24 Post autor: Bonusek » niedziela, 22 lutego 2009, 02:03

Raczej z ciekawości ;) ;D
5w6!

Awatar użytkownika
Alia
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 4 marca 2008, 11:59
Lokalizacja: z góry

#25 Post autor: Alia » wtorek, 24 lutego 2009, 13:48

Nie wiem jak można uwzględniać w horoskopie tylko Słońce :P
ale fajnie, ze komuś się chciało takie opisy porobić ^^
;) 5w4 /jakieś INFp

"Wszyscy ludzie, których napotykamy na swojej drodze przede wszystkim pokazują nam nas samych."
--

Awatar użytkownika
Bara
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 13 lutego 2009, 19:28
Lokalizacja: W-wa

#26 Post autor: Bara » sobota, 28 lutego 2009, 14:33

Ma ktoś może TOPÓR na podorędziu...?
Barbara /.../Szuka męczeństwa, brnie wszędzie, gdzie trud, znój i opór,
i patrzy tylko, gdzieżby tu głowę położyć pod topór/.../
Leżę i kwiczę. ^.^"
Arigatou... hanaretete mo soba ni ite mo subete no anata e
samenai binetsu wa mada nanairo kakatta sora e mukatte koeru made.

9w1

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#27 Post autor: boogi » sobota, 28 lutego 2009, 16:16

Osobiście wolę te horoskopy, w których piszą coś w stylu "Barbara lubi bara bara". Tak samo brak w nich sensu, ale przynajmniej lżej się czyta ;)
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Bara
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 13 lutego 2009, 19:28
Lokalizacja: W-wa

#28 Post autor: Bara » sobota, 28 lutego 2009, 16:50

O-o-o! Znalazłeś taki horoskop? Bo brzmi ciekawie... Lubię takie czasozabieracze, są bezsensowne, robią papkę z mózgu i rozsądni ludzie trzymają się od nich z daleka, ale przynajmniej można się pośmiać i poprawić sobie humor. ^.^
Ostatnio zmieniony sobota, 28 lutego 2009, 16:59 przez Bara, łącznie zmieniany 1 raz.
Arigatou... hanaretete mo soba ni ite mo subete no anata e
samenai binetsu wa mada nanairo kakatta sora e mukatte koeru made.

9w1

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#29 Post autor: boogi » sobota, 28 lutego 2009, 16:55

Eghem, masz taką opcję jak "edytuj" (czytaj tutaj). Czy znalazłem? Ano, cała masa. Wpisz w google "śmieszny horoskop" czy podobne hasła. Poza tym, miałem kiedyś fazę i sam takie pierdoły pisałem ;)
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Bara
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 13 lutego 2009, 19:28
Lokalizacja: W-wa

#30 Post autor: Bara » sobota, 28 lutego 2009, 17:07

Eghem, a teraz mi wytłumacz, jak mam usunąć ten zbędny post. ^.~ Coś mi się pokopało. ^.^ O - a masz może jakieś próbki swojej wesołej twórczości? Bo chętnie bym poczytała. ^.^ Zaraz sobie czegoś śmiesznego poszukam...
Arigatou... hanaretete mo soba ni ite mo subete no anata e
samenai binetsu wa mada nanairo kakatta sora e mukatte koeru made.

9w1

ODPOWIEDZ