Książki o Enneagramie

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Hitsu
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 2 listopada 2012, 22:30

Re: Książki o Enneagramie

#46 Post autor: Hitsu » czwartek, 27 grudnia 2012, 22:53

boogi pisze:To pytanie padło dwie strony wcześniej tutaj. Odpowiedź: "nie zmieniono nawet przecinka".
Ok dzięki.
Dorwałem już w sumie nową wersję z biblioteki.

Ale dobrze wiedzieć. ;)



Hitsu
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 2 listopada 2012, 22:30

Re: Książki o Enneagramie

#47 Post autor: Hitsu » sobota, 16 marca 2013, 20:23

Jaka książka dobrze opisuje skrzydła? (4w3, 4w5 itd)
Dobrze by było jakby także były informacje (bardziej szczegółowe) jak rozpoznać dany typ.

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Książki o Enneagramie

#48 Post autor: boogi » wtorek, 26 marca 2013, 21:54

Odpowiem tak: niemalże każda z książek o Enneagramie opisuje ten temat. Riso i Hudson, Enneagram a typy osobowości, to taki podstawowy podręcznik od którego proponuję zacząć.
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Książki o Enneagramie

#49 Post autor: Venus w Raku » piątek, 19 kwietnia 2013, 02:11

Klasyka enneagramowa: Claudio Naranjo Character and Neurosis [pdf] ← ciężka do czytania.
Książka do psychologia, która ma dużo wspólnego ze współczesnym Enneagramem: T. Millon Personality Disorders in Modern Life [pdf] ← łatwa do czytania.

Generalnie, zarówno Naranjo jak i Riso & Hudson korzystali obfice z opisów Millona.

Sorry, obie książki po angielsku.
1w9, 6w5, sp/sx

Korniczek11
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 9 czerwca 2015, 13:58

Re: Książki o Enneagramie

#50 Post autor: Korniczek11 » wtorek, 9 czerwca 2015, 13:59

Warto przeczytać pozycje Helen Palmer - Enneagram ? bo właśnie wpadłem w posiadanie tej książki i nie wiem a mam zbyt mało zapału żeby ze smakiem przeczytać, wyciągnę coś z niej jak się zabiorę ?

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Książki o Enneagramie

#51 Post autor: chokureika » wtorek, 9 czerwca 2015, 14:55

Wyciągniesz. Palmer to taki enneagramowy starter ;)
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Książki o Enneagramie

#52 Post autor: chokureika » niedziela, 13 września 2015, 14:19

Czy ktoś posiada Riso & Hudson na komputerze?
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

MaryJaneWatson
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 18 września 2015, 10:50
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: Lublin

Re: Książki o Enneagramie

#53 Post autor: MaryJaneWatson » niedziela, 20 września 2015, 20:59

Kapar pisze:Znalazłem książke o Enneagramie i Jezusie "Nine Portraits of Jesus: Discovering Jesus through the Enneagram" - Robert Nagosek. Załadowałem ją na swojego chomika
Książka po angielsku przedstawiająca Jezusa i jego życie przez pryzmat wszystkich typów Enneagramu. Autor proponuje, iż Jezus był uosobieniem wszystkich zalet każdego z typów Enneagramowych i zaprzeczeniem wszelkich wad. Innymi słowy Jezus jest doskonałą formą Enneagramu a wyrażenie, że każdy z nas ma w sobie Zbawiciela wyraża się tym, że każdy reprezentuje jakiś typ i jakieś cechy Jezusa.
Powoli opracuję tę książkę ogólnie i pod katem każdego typu, żeby założyć tu nowe tematy z tłumaczeniami fragmentów. Praca w toku, póki co dla niecierpliwych pozostaje opcja sciągnięcia tej rzadkiej książki.
Kapar, dziękuję Ci bardzo za link :thumbup:

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

Re: Książki o Enneagramie

#54 Post autor: Zielony smok » wtorek, 24 listopada 2015, 02:51

Nieoczekiwanie, po latach posuchy- nowość po polsku. Trzeba będzie kupić....choć na pierwszy rzut oka na razie tylko w księgarni wydawnictwa
Rita van der Weck i Daniel Offman ,,Enneagram"
Zero informacji np. o formacie książki....trzeba jednak pamiętać, że sprawę firmuje Jacek Santorski i to on jako pierwszy wprowadził na polski rynek dwie pozycje.,,Enneagram" Helen Palmer i ,,Enneagram w działaniu"
Potrzebujemy więcej prostych, efektywnych modeli autodiagnozy i narzędzi do pracy nad zmianą. Model Enneagram Rity van der Weck, w powiązaniu z modelem Quality Quadrant Daniela Ofmana, prosto i „po inżyniersku” podejmuje temat integrowania „przeciwieństw” w rozwoju lidera i rozszerzenia perspektywy, zrozumienia wpływu na różne aspekty osobowości drugiego człowieka.
Osobiście wykorzystuję Enneagram od 30 lat.
Polecam „Enneagram” Daniela Ofmana i Rity van der Weck liderom, managerom, nauczycielom i wszystkim tym, którzy chcą być kimś, by jako naturalne autorytety budować relacje, pomocne w biznesie, medycynie i edukacji. I żebyśmy byli – jako ludzie- bardziej otwarci i szczęśliwsi.
Jacek Santorski
http://www.jaceksantorski.pl/sklep/dlal ... enneagram/
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

Re: Książki o Enneagramie

#55 Post autor: Zielony smok » poniedziałek, 30 listopada 2015, 19:19

Rita van der Weck i Daniel Offman ,,Enneagram"

Już mam ją w smoczych łapach stąd krótka recenzja. Cudów nie ma, a to ze względu na rozmiar książki liczący ledwo 125 stron. Opisy poszczególnych typów dość ciekawe literacko, ale bardzo ogólnikowe, zresztą możecie się o tym przekonać czytając opis Dziewiątki http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic.php?f=11&t=9161. Fajne są tabelki dotyczące rdzenia każdego typu , ale trudno mi je przerzucać na forum.

Ktoś kto ma książki Riso&Hudson, Helen Palmer, nie znajdzie w opisach nic nowego
Ciekawe są opisy ośrodków działania ( głowa, serce, brzuch) . Również ostania część poświęcona rozwojowi osobistemu, jest tej książki atutem.

Proponuję, najpierw przejrzeć gdzieś w Empiku, jak szerzej pojawi się na rynku, bo jak na razie można ja kupić tylko w wydawnictwie Santorskiego i dopiero wtedy podjąć decymę o potencjalnym wydaniu 40 złociszy.
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

Re: Książki o Enneagramie

#56 Post autor: Zielony smok » środa, 13 kwietnia 2016, 16:27

Recenzowana powyżej książka -Rita van der Weck i Daniel Offman ,,Enneagram" wielką rewelacją nie jest, ale i tak praktycznie kupić jej nie można. Minęło parę miesięcy od jej wydania i nie zaistniała na rynku.Nie poszła do księgarń przynajmniej tych internetowych, na allegro też jej nie kupisz. Jedynie w wydawnictwie Santorskiego za 49 złociszy, co ze względu na zawartość i objętość jest ceną zbyt wygórowaną. Ogólnie Enneagram jakoś nie ma szczęścia do polskiego rynku. Dla wydawniczy psychologicznych chyba jest za bardzo ezoteryczny, dla wydawnictw ezoterycznych za bardzo psychologiczny i kółko się zamyka. :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

Re: Książki o Enneagramie

#57 Post autor: Zielony smok » środa, 24 stycznia 2018, 01:01

Się pokazało takie coś....


skalska dagmara Osobowość pełna magii. Więcej niż horoskop

nie miałem w łapach to i się nie wypowiadam, ale cudów się nie spodziewam. Pewnie kupię z kronikarskiego obowiązku, ale obawiam się njuejdżu i truizmów.


http://www.empik.com/wiecej-niz-horosko ... ,ksiazka-p
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

Re: Książki o Enneagramie

#58 Post autor: Zielony smok » środa, 24 stycznia 2018, 23:48

Zielony smok pisze:Się pokazało takie coś....


skalska dagmara Osobowość pełna magii. Więcej niż horoskop

nie miałem w łapach to i się nie wypowiadam, ale cudów się nie spodziewam. Pewnie kupię z kronikarskiego obowiązku, ale obawiam się njuejdżu i truizmów.


http://www.empik.com/wiecej-niz-horosko ... ,ksiazka-p
Sorry, że cytuję sam siebie, ale dość ogólnikowo przekartkowałem w księgarni i pierwsza recenzja - lipa, odnoszę wrażenie, że owe ,,dzieło" zostało pospiesznie skompilowane ze Słowikowskiego i Palmer, to ostatnie sądząc po cytatach. Nic nie znalazłem, czego bym nie znał wcześniej :thumbdown:
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Seroslav
Posty: 21
Rejestracja: niedziela, 28 marca 2010, 00:45
Lokalizacja: 5w4

Re: Książki o Enneagramie

#59 Post autor: Seroslav » wtorek, 22 października 2019, 05:06

Książka "The Wisdom of the Enneagram. The Complete Guide to Psychological and Spiritual Growth for the Nine Personality Types by Don Richard Riso and Russ Hudson"

jest dostępna tutaj - http://chomikuj.pl/Seroslav/Psychologia ... 932199.pdf
ale nie wiem jak długo tam powisi, bo czasem ktoś życzliwy zgłasza jakieś pliki i znikają z chomika.

Co do recenzji to dla mnie "Enneagram a typy osobowości. Dowiedz się kim jesteś, mapa ludzkiej natury" Don Richarda Riso i Russa Hudsona, z wydawnictwa sensus, rządzi. Prawie 400 stron, solidnie opracowanych treści. Każdy typ jest opisany na 25-30 stronach, do tego sporo więcej treści, oprócz podstawowych, także odniesienia typologi enneagramu do tych stosowanych przez Junga, Freuda, Horney i więcej smakołyków. Z tego co wiem to nakład się wyczerpał, ale kto dobrze poszuka do znajdzie pewnie, może w bibliotece jakiejś lub u znajomych.

Wczoraj zaszalałem i zamówiłem sobie kilka książek ze Stanów, po angielsku przez Amazona. Ocenię jak przeczytam.
Z tych wyżej chyba niewymienionych zamówiłem "The Enneagram in Love and Work: Understanding Your Intimate and Business Relationships"
Palmer Helen - ta akurat taniej wychodziła na Allegro i szybciej dotrze oraz "The Road Back to You: An Enneagram Journey to Self-Discovery" Ian Morgan Cron i Suzanne Stabile

Moiri
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 26 maja 2019, 19:19
Enneatyp: Mediator

Re: Książki o Enneagramie

#60 Post autor: Moiri » sobota, 14 grudnia 2019, 20:51

Trochę późna odpowiedź, ale przyda się na przyszłość. Pod linkiem zbiór materiałów z Enneagramu - książki, artykuły, opracowania. Miłej lektury! LINK: https://chomikuj.pl/piotrexmar/Enneagram

ODPOWIEDZ