9 typów E. według J. D. Fuentesa

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

9 typów E. według J. D. Fuentesa

#1 Post autor: Snufkin » niedziela, 28 września 2008, 00:23

Typ Jeden: Sedzia. Sumienny, obiektywny i skłonny do osadzania. Jedynka identyfikuje sie z własnymi ideałami i jest motywowana zarówno przez nie, jak i przez pragnienie unikniecia błedu, porazki lub gniewu. Krytyczna wobec siebie i innych. Perfekcjonistyczna.Jedynka jest przekonana, iz własciwa droga w kazdej konkretnej
sytuacji istnieje i mozna ja odnalezc. Jest zatem skuteczna w kierowaniu ta droga innych ludzi.
Jeden/Dziewiec: Chłodny i mózgowy. Jeden/Dziewiec pojmuje swiat za posrednictwem kategorii moralnych, własciwe zas postepowanie widzi jako wynikajace z tych kategorii.
Przykłady: filozofka i pisarka Ayn Rand, William F. Buckley, Hillary Clinton, Margaret Thatcher, wiceprezydent i kandydat na prezydenta USA Al Gore, pisarz C.S. Lewis, polityk Ralph Nader, Tomas Jefferson.
Jeden/Dwa: Bardziej emocjonalny i bardziej skłonny do manipulacji niz Jeden/Dziewiec. Jeden/Dwa pragnie pomagac innym ludziom odnalezc własciwa droge w zyciu.
Przykłady: prezydent Jimmy Carter, polityk Mario Cuomo, piosenkarka folk Joan Baez, Mahatma Gandhi, Felix Unger (postac z The Odd Couple).
Ewolucja: Czujac sie bezpiecznie, Jedynki pozwalaja sobie cieszyc sie zyciem, wykazujac nawet pewne cechy skłonnych do zabawy zdrowych Siódemek. Czujac sie niepewnie, staja sie wyjatkowo surowe w osadach, zas gdy sa naprawde nieszczesliwe, zachowuja sie jak niezdrowe Czwórki, czyli zwracaja swój bezlitosny osad na same
siebie i zaczynaja siebie same nienawidzic.
Przekonania: Nie jestem dosc dobry. Nikt nie jest dosc dobry. Kazdy musi sie doskonalic. Przyjemnosc jest mniej istotna od osiagniec. Odprezenie to pobłazanie samemu sobie, pobłazanie samemu sobie to zło. Kazda rzecz jest albo dobra, albo zła i łatwo jest stwierdzic, co jest jakie. Przyjemnosc rzadko jest zasłuzona. Poza umiejetnoscia odrózniania dobra od zła wszystko co przychodzi łatwo jest z natury podejrzane. Wartosci tworza odpowiedzialnosc i determinuja działania. Prawdopodobnie jestem bardziej moralny i etyczny niz wiekszosc ludzi.

Typ Dwa: Opiekun. Dwójki troszcza sie o innych i maja nadzieje, ze w ten sposób zdobeda sobie ich miłosc. Lubi okazywac uczucia, wspierac innych, czasem nimi manipulowac. Dwójka łatwo sie identyfikuje z potrzebami innych i moze stac sie uległa, jednoczesnie pragnac stac sie emocjonalnie niezbedna.
Dwa/Jeden: Oferuje miłosc i wsparcie jako dwustopniowy proces, w którego drugim stopniu ludzie zostaja skierowani ku jakims wyzszym celom. Cechuja go jednoczesnie: skłonnosc do porzadku Jedynki i wysokie moralne wymagania Dwójki.
Przykłady: Matka Teresa, Ann Landers, Mister Rogers.
Dwa/Trzy: Do podstawowych cech Dwójki dołacza silna doze seksualnosci, atrakcyjnosci i ambicji. Czesto bywa bardziej towarzyski i wylewny niz Dwa/Jeden.
Przykłady: showman Sammy Davis Jr., Richard Simmons, Sally
Struthers.
Przekonania: Moje własne szczescie wynika z miłosci innych ludzi do mnie. Potrzeby innych maja pierwszenstwo przed moimi, jesli mam byc kochany. Jesli bede osobno, nie bede kochany. Prawdopodobnie jestem bardziej zdolny do kochania niz wiekszosc ludzi. Człowiek dobrze sie czuje sprawiajac, by inni dobrze sie czuli.

Typ Trzy: Gwiazda. Trójki pragna byc podziwiane, szanowane, upragnione oraz odnosic sukcesy. Energiczne, nastawione na osiagniecie swych celów, czesto zdecydowanie atrakcyjne fizycznie, maja takze skłonnosc do bezwzglednosci, sa zdolne do niesamowicie ciezkiej pracy oraz dostosowywania samego siebie i własnego image do zdobycia pozytywnych reakcji i sukcesu. Kiedy sa zdrowe, potrafia promieniowac energia, motywuja innych do osiagania sukcesów, jednoczesnie przejawiajac cos z emocjonalnej nadwrazliwosci zdrowych Szóstek. Kiedy sa chore, staja sie msciwe i sadystyczne, posuwaja sie nawet czasem do trywialnosci i pustki wewnetrznej chorych Dziewiatek.
Trzy/Dwa: Skłonny do wspierania swej ciezkiej pracy własnym wdziekiem, seksapilem i wpływami.
Przykłady: Bill Clinton, Madonna, nauczyciel sukcesu i autor Tony Robbins, Elvis Presley, kulturysta i gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger, poetka Sylvia Plath.
Trzy/Cztery: Nie tak skłonny do podkreslania swej seksualnej atrakcyjnosci jak Trzy/Dwa, zazwyczaj uzywa w tym celu raczej swego intelektu i kreatywnosci. Elitarne skłonnosci, skłonnosc do melancholii oraz cechy charakterystyczne dla Czwórki dodatkowo popychaja ten typ osobowosci do walki o znaczenie w swiecie.
Przykłady: twórca komputera Macintosh Steve Jobs, twórca popartu Andy Warhol, Dick Cavett, zbrodniczy król Anglii (znany np. z Szekspira) Richard III, Dorian Grey (bohater powiesci Oscara Wilde'a Portret Doriana Greya).
Przekonania: Nie jestem zbyt miły, ale swymi sukcesami potrafie sprawic, by ludzie mnie kochali. Musze sie wykazywac, by mnie kochano. Im wiecej ludzi kocha mnie i mi zazdrosci, tym jestem lepszy. Byc znanym, to byc wartosciowym. Skutecznosc jest tym, co sie liczy, a czasem obraz jest skuteczniejszy i cenniejszy od
“rzeczywistosci”. Na swój sposób jestem lepszy od wiekszosci ludzi. Z pewnoscia jestem od nich skuteczniejszy.

Typ Cztery: Artysta. Czwórka czuje sie unikalna, w unikalny sposób niedoskonała, a takze najbardziej autentyczna i wierna samej sobie kiedy jest nieszczesliwa; inna od wszystkich kiedy cierpi. Pragnie stworzyc sobie własny, prywatny swiat, substytut tego, w którym czuje sie niezrozumiana i niechciana. Czwórka pragnie
eksplorowac, rozumiec i odsłaniac sama siebie, jednoczesnie utrzymujac swa pozycje osoby wyalienowanej i nigdy do konca niezrozumianej, czy całkowicie odsłonietej. Kiedy jest zdrowa, wykazuje zdyscyplinowanie i produktywnosc Jedynki; kiedy jest chora, przejawia agresywne wymagania Dwójki.
Cztery/Trzy: Wrazliwy, czesto atrakcyjny, czarujacy, skłonny do rywalizacji, przewaznie oscyluje pomiedzy ambicja i nekajacym zwatpieniem w siebie.
Przykłady: Albert Camus, Prince, primadonna Maria Callas, Martha Graham, pisarz Jean Genet, Marcel Proust, Gore Vidal, muza artystycznej socjety lat dwudziestych Anais Nin, Oscar Wilde, Zuleika Dobson (bohaterka ksiazki o tym samy tytule).
Cztery/Piec: Czesto skrajnie niesmiały i nieco “nie z tego swiata”, czasem potrafi nawet sprawiac wrazenie ducha. Zazwyczaj bardzo trudno przychodzi mu zaprezentowanie swej twórczosci swiatu i bywa niezwykle wrazliwy na krytyke.
Przykłady: pisarz Edgar Allan Poe, poeta i filozof William Blake, filozof Soren Kierkegaard, piosenkarka i kompozytorka Joni Mitchell.
Przekonania: Jestem skazany na cierpienie i wyjatkowosc. Nikt nie potrafi mnie naprawde zrozumiec, ani zrozumiec głebi mego bólu. Nikt tak naprawde nie potrafi do mnie dotrzec. Jestem dotkniety głeboka skaza. Potrafie czesciowo kompensowac moje braki dzieki memu poczuciu piekna. Moje dzieła czesto sa piekne, jednak czegos im brakuje... ja to zauwazam i nad tym cierpie, nawet jesli inni tego nie dostrzegaja. Inni ludzie zdaja sie osiagac wszystko to, czego ja pragne (łacznie ze szczesciem). Tak naprawde to nic nigdy sie nie udaje. Wiekszosc ludzi sama sie oszukuje, zrozumienie ciemnosci w głebi samego siebie to wazna sprawa. Wszedzie jest pełno oszustw
i hipokryzji, autentycznosc jest tym, czego pragne i czego nie moge odnalezc. Jestem wyjatkowy, jestem bardziej kreatywny niz wiekszosc ludzi, odczuwam intensywniej niz wiekszosc ludzi i posiadam wieksza od reszty samowiedze.

Typ Piec: Obserwator. Piatka pragnie wszystko rozumiec, jednoczesnie nie ruszajac sie ze swego bezpiecznego punktu obserwacyjnego. Rozumienie daje bezpieczenstwo, pewnosc i poczucie kontroli. Piatki sa wyniosłe, niezaangazowane, czesto sa intelektualistami. Raczej analizuja wydarzenie i uczucia, niz je przezywaja. Zdrowe Piatki sa z reguły spostrzegawcze i oryginalne, chore maja skłonnosc do redukcjonizmu i paranoi. Czujac sie bezpieczna, Piatka potrafi okazac agresywna i skoncentrowana energie zdrowej Ósemki, czujac sie niepewnie, moze stac sie powierzchowna i rozproszona w sposób podobny do chorej Siódemki.
Piec/Cztery: Jednoczesnie melancholijny i niezaangazowany. Jego emocje czesto jednoczesnie intensyfikuja i komplikuja jego prace i kontakty z ludzmi.
Przykłady: Albert Einstein, Friedrich Nietzsche, Tim Burton, Clive Barker, piosenkarz Elvis Costello.
Piec/Szesc: Charakterystyczna dla Szóstki troske o bezpieczenstwo zastepuje troska o samookreslenie. Podkreslajac raczej precyzje niz “wpatrywanie sie we własny pepek”, Piec/Szesc potrafi byc bardziej kliniczny od Piec/Cztery, jednak zazwyczaj takze mniej sztuczny i bardziej lojalny.
Przykłady: Bill Gates, psycholog behawioralny B.F. Skinner, Isaac Newton, szachista Bobby Fischer, Karol Marks, Zygmunt Freud, “unibomber” Ted Kaczynski.
Przekonania: Moge polegac wyłacznie na sobie. Myslom mozna ufac, emocje na zaufanie nie zasługuja. Moim myslom mozna ufac, mysli innych ludzi moga byc niebezpieczne. Inni ludzie w ogóle sa niebezpieczni. Mój czas, moja uwaga i moje zasoby sa ograniczone, a ludzie chca mi to wszystko zabrac. Swiat to niebezpieczne miejsce, trzeba wiec zrozumiec z niego ile sie da, by byc bezpiecznym. Wiekszosc ludzi myli sie w wiekszosci kwestii. Szczegółowa wiedza jest zarówno bronia ofensywna, jak i defensywna. Mój umysł jest osobnym swiatem. Moja wiedza i przenikliwosc daja mi prawo czuc sie kims wyzszym. Jestem bystrzejszy od wiekszosci ludzi.

Typ Szesc. Towarzysz. Szóstka ma skłonnosc do martwienia sie i zwatpienia, dlatego tez testuje ludzi, idee i instytucje, aby znalezc te, którym moze zaufac. Te, które zdobeda jej zaufanie, moga liczyc na gorace poparcie, przynajmniej tak długo az Szóstka stwierdzi, ze trzeba je ponownie przetestowac. Podejrzliwa i skłonna do martwienia sie na zapas. Szóstka dzieli ludzi na przyjaciół i wrogów. Posiadanie sojuszników i swiadomosc tego, ze jest lubiana, to dla Szóstki bardzo wazne rzeczy, poniewaz jesli cie lubia, to jestes bezpieczny. Ma skłonnosc wyobrazac sobie zawsze najgorszy scenariusz, co komplikuje jej sojusze, zwiazki z ludzmi i działania.
Stały niepokój powoduje zas nieprzewidywalne zachowania. Szóstka jest skłonna do nagłych zmian nastroju, potrafi byc rozbawiona, waleczna, przyjazna, nadwrazliwa, wroga, introwertyczna, towarzyska, lekliwa i odwazna, i to wszystko w bardzo krótkim czasie, choc konkretna Szóstka bywa zazwyczaj albo lekliwa i szukajaca przychylnosci, albo uwodzicielska i skłonna do zabawy,albo tez wojownicza i paranoiczna. Czujac sie bezpiecznie, Szóstka jest zdecydowana. Choc sympatyczna, zdolna do wytrwałosci i sprawowania przywództwa, czujac sie wyjatkowo zagrozona, zmienia sie w istote dosc niestała, a czesto tez wojownicza.
Szesc/Piec: Spostrzegawczy, ostrozny i “intensywny”. Szesc/Piec ma nawyk obserwacji, potrzebe przychylnosci i wsparcia ze strony grupy, a takze tendencje do identyfikowania sie z autorytetami. Ta ostatnia tendencja wyraza sie w ostrym autorytaryzmie, niezachwianym posłuszenstwie lub zdecydowanym buncie – nierzadko zas we wszystkich tych rzeczach na raz.
Przykłady: Richard Nixon, George Bush, milioner i kandydat na prezydenta Pat Buchanan, polityk Robert F. Kennedy, G. Gordon Liddy, kandydat na prezydenta Walter Mondale, wiceprezydent USA Bob Dole, John McCain, generał i polityk Al Haig, szef CIA J. Edgar Hoover.
Szesc/Siedem: Znacznie bardziej skłonny do zabawy i bardziej hedonistyczny. Szesc/Siedem chce byc lubiany, chce bawic siebie i innych. Podczas gdy Szesc/Piec grawituje w kierunku pozycji lidera, Szesc/Siedem ma raczej talenty do wystepów publicznych czy rozrywki.
Przykłady: Marilyn Monroe, Ted Kennedy
Przekonania: Jesli ludzie mnie lubia, bede bezpieczny. Trzeba wiedziec, co moze sie nie udac. Niepowodzenia zdarzaja sie bardzo łatwo. Pokładanie zaufania w ideach, instytucjach, czy grupach ludzi jest zazwyczaj bezpieczniejsze niz ufanie jednostkom. Im dłuzej cos istnieje, tym bardziej mozna mu ufac. Całkiem dobrze potrafie sprawiac, by mnie lubiono. Lepiej niz większość ludzi zdaje sobie sprawe z róznych ewentualnych niebezpieczenstw.

Typ Siedem: Bon Vivant. Siódemki chca miec tyle zabawy i nowych doswiadczen, ile tylko mozliwe. Chca zwiekszac sume szczescia na swiecie, jednoczesnie maksymalnie unikajac przykrosci i zmartwien. Czesto wszechstronne, ruchliwe i łatwo sie adaptujace, ale takze nieskoncentrowane i zmienne. Bedac zdrowa i bezpieczna, Siódemka nabiera nieco skłonnosci do introspekcji i zastanowienia charakteryzujacych Piatke. Czujac sie niepewnie, Siódemka staje sie przesadnie impulsywna i nabiera nieco ze sztywnosci Jedynki.
Siedem/Szesc: Chce robic wiele rzeczy, lubi w ten sposób zdobywac miłosc i przychylnosc innych. Lubi czuc, ze inni uczestnicza w jej róznorakich przyjemnosciach.
Przykłady: aktor komediowy Robin Williams, Elizabeth Taylor, Tim Leary, piosenkarka i aktorka Bette Midler, aktor komediowy i rezyser Mel Brooks, aktor komediowy John Belushi, George W. Bush.
Siedem/Osiem: Wspiera swój hedonizm silna wola, wytrwałoscia i pewnoscia siebie, czyli cechami Ósemki.
Przykłady: specjalistka od zycia sławnych i bogatych Joan Rivers, Alexis Carrington postac z serialu Dynasty, postac filmów akcji
James Bond, prezydent USA John F. Kennedy, polityk Newt Gingrich, satanista i erotoman Aleister Crowley.
Przekonania: Kazda chwila to okazja do zabawy. Babranie sie w przeszłosci albo koncentrowanie sie na rzeczach nieprzyjemnych, pozbawia tylko zycie radosci. Jutro bedzie wspaniale. Kazda rzecz jest dobra tak długo, jak jest zabawna i ekscytujaca, kiedy przestaje bawic i ekscytowac, nie staje sie zła, ale nadszedł czas poszukac
czegos nowego. Jesli sie dobrze bawie, to znaczy, ze robie cos własciwego. Moje zycie jest jak film. Jestem wiecznie młody. Ciesze sie zyciem bardziej niz wiekszosc ludzi.

Typ Osiem: Autokrata. Ósemka pragnie czuc, ze jest nie do zatrzymania, odczuwa zatem ciagła potrzebe potwierdzania własnej siły, ryzykujac przy tym zmiazdzenie. Chce zalezec tylko od siebie, czuc, iz wpływa na swe otoczenie. Wyglada na niewrazliwego. Zdeterminowany, wymowny, gniewny, lubiacy walke i dominujacy. Ósemka bedac zdrowa wykazuje cechy Dwójki – zdolnosc identyfikacji z innymi wraz z wynikajacym z tego współczuciem i wrazliwoscia na krzywde i niesprawiedliwosc. Bedac chora, Ósemka nabiera cech paranoicznych, izoluje sie od ludzi jak Piatka, stajac sie w wyniku tego sadystycznym, brutalnym tyranem.
Osiem/Siedem: Skrajnie impulsywny, lubiezny i agresywny.
Przykłady: Michaił Gorbachow, sekretarz stanu USA Henry Kissinger, Napoleon Bonaparte, Józef Stalin, pisarz Norman Mailer, prezydent USA Lyndon Johnson, bokser Muhammad Ali, piosenkarka Courtney Love.
Osiem/Dziewiec: Spokojniejszy, działajacy nieco wolniej, zazwyczaj pozbawiony błyskotliwego dowcipu Siódemki. Osiem/Dziewiec posiada siłe i determinacje pociagowego wołu, nieco jednak zmacone pewna abstrakcyjnoscia i bezosobowoscia.
Przykłady: Borys Jelcyn, Don Vito Corleone (postac z Ojca chrzestnego), Fidel Castro, aktor Charlton Heston, spiewak country i aktor Johnny Cash.
Przekonania: Uzywanie siły sprawia mi przyjemnosc. Musze korzystac z siły, by ja utrzymac. Niechec do stosowania siły jest tym samym, co słabosc. Jesli ludzie uwazaja, ze jestes słaby, zrobia wszystko, by cie upokorzyc. Kiedy udowadniam, ze jestem silny, ludzie sami z siebie akceptuja moje przewodnictwo. Ludzie pragna byc prowadzeni i popychani – po prostu nie chca sie do tego przyznac. Jesli nie chcesz sam sobie radzic i wkurzyc sie, kiedy sprawa tego wymaga, zostaniesz zmiazdzony. Dopóki naprawde staram sie zdobyc to, czego pragne, dostaje to, czego pragne.

Typ Dziewiec: Mediator. Dziewiatka za pomoca skupiania sie na innych oraz unikania gniewu, napiecia czy konfliktów, pragnie utrzymac poczucie spokoju. Zazwyczaj łagodna i wyluzowana potrafi jednak byc takze albo pasywnie-agresywna albo tez niepewna swoich pragnien i swej tozsamosci. Dziewiatki maja nawyk zapominania
o waznych sprawach, unikania zmian; skłonnosc do mało wymagajacych, rutynowych czynnosci, a takze do dzielenia swych emocji na osobne szufladki. Maja skłonnosci do uciekania od rzeczywistosci, co przejawia sie zarówno w bogatych fantazjach, jak i w symplicystycznym rozumowaniu. Czujac sie bezpiecznie,
Dziewiatka przejawia ambicje i koncentracje zdrowej Trójki, bedac niepewna, staje sie skłonna do unikania decyzji i do ambiwalencji charakterystycznych dla chorej Szóstki.
Dziewiec/Osiem: Na ogół zrelaksowany i pasywny, ale jak ze stali, kiedy problemów lub konfliktów nie daje sie juz dłuzej ignorowac. Zazwyczaj uparty Dziewiec/Osiem moze czasem przejawiac duza determinacje lub nawet postawe agresywna.
Przykłady: (prezydenci USA) Dwight D. Eisenhower, Ronald Reagan, Gerald Ford.
Dziewiec/Jeden: Czesto bardzo niezaangazowany, marzycielski, lubiacy pocieszac innych, łatwy w obejsciu. Dziewiec/Jeden stosuje swe zasady niczym filtry, czyniac problemy mniej groznymi dzieki posegregowaniu ich na kategorie, upraszcza tez wszelkie problemy rozpatrujac je w kategoriach analogii.
Przykłady: Walt Disney, rezyser filmowy George Lucas, Abraham Lincoln, Jim Henson, Norman Rockwell
Przekonania: Problemy czesto same znikaja, jesli sie nimi zbytnio nie stresujesz. Robienie rabanu to najprostsza droga do tego, by spotkała cie jakas krzywda. Bezpieczenstwo i zadowolenie wynikaja z pokoju i powszechnej zgody.
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 września 2008, 11:58 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.


5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#2 Post autor: yusti » niedziela, 28 września 2008, 10:07

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 października 2010, 19:43 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#3 Post autor: Snufkin » niedziela, 28 września 2008, 10:46

.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 marca 2010, 17:45 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#4 Post autor: Absynt » niedziela, 28 września 2008, 11:45

Jeszcze raz dobre, dobre :).
Ale potnij to na kawalki Snuff, bo tak zlepione wszystko w jedna kupe i malo przejrzyste.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#5 Post autor: yusti » niedziela, 28 września 2008, 12:01

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 października 2010, 19:43 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#6 Post autor: Snufkin » niedziela, 28 września 2008, 12:23

.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 marca 2010, 17:45 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#7 Post autor: Orest_Reinn » niedziela, 28 września 2008, 12:39

Przekonania: Moje własne szczescie wynika z miłosci innych ludzi do mnie. Potrzeby innych maja pierwszenstwo przed moimi, jesli mam byc kochany. Jesli bede osobno, nie bede kochany. Prawdopodobnie jestem bardziej zdolny do kochania niz wiekszosc ludzi. Człowiek dobrze sie czuje sprawiajac, by inni dobrze sie czuli.
Nieprawda.
To wszystko, co mam do powiedzenia.

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#8 Post autor: Absynt » niedziela, 28 września 2008, 13:42

Bo Ty nie jestes 2 ><
omg...
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#9 Post autor: Snufkin » niedziela, 28 września 2008, 14:07

.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 marca 2010, 17:45 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Jar of gypsy tears
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 4 marca 2008, 11:46
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

#10 Post autor: Jar of gypsy tears » niedziela, 28 września 2008, 18:37

Orest_Reinn pisze:
Przekonania: Moje własne szczescie wynika z miłosci innych ludzi do mnie. Potrzeby innych maja pierwszenstwo przed moimi, jesli mam byc kochany. Jesli bede osobno, nie bede kochany. Prawdopodobnie jestem bardziej zdolny do kochania niz wiekszosc ludzi. Człowiek dobrze sie czuje sprawiajac, by inni dobrze sie czuli.
Nieprawda.
To wszystko, co mam do powiedzenia.
Moglbys rozwinac dlaczego uwazasz ze to nieprawda?

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#11 Post autor: Orest_Reinn » niedziela, 28 września 2008, 20:10

W skrócie, dwójka rozumuje tak:
Nie potrafię sam zaspokoić swoich potrzeb. Potrzebuję do tego innych, dlatego muszę zaskarbić sobie ich sympatię.

Jakieś 80% ludzi ma zeschizowany pogląd na ten typ. Odechciewa mi się już tłuczenia ludziom do głowy, że nie jesteśmy Matkami Teresami...

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#12 Post autor: Snufkin » niedziela, 28 września 2008, 20:55

.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 marca 2010, 17:43 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#13 Post autor: Orest_Reinn » niedziela, 28 września 2008, 21:08

Czy to o ósemce było ironią? Bo trochę sobie jej jako 8 nie wyobrażam, podobnie jeśli chodzi o 2.
Wiem, że ludzie mylnie kojarzą dwójki z Matką Teresą, figuruje ona też w większości zestawień, jako "typowy reprezentant tego typu". Temu się przeciwstawiam.
Zaś jeśli rzeczywiście zasugerowałeś, że Matka Teresa była 8, to pudła tym bardziej nie zaliczyłem.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#14 Post autor: Snufkin » niedziela, 28 września 2008, 21:22

.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 marca 2010, 17:43 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#15 Post autor: Orest_Reinn » niedziela, 28 września 2008, 21:27

Uważaj, bo zaraz ósemki się zejdą, żeby wytłumaczyć ci (poniekąd słusznie), że nie są pozbawione empatii i współczucia oraz dać ci (poniekąd słusznie) po ryju ;]

ODPOWIEDZ