Zady i walety typów

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Fenol
Posty: 501
Rejestracja: niedziela, 28 grudnia 2008, 00:23
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: bananolandia

#31 Post autor: Fenol » sobota, 20 czerwca 2009, 21:50

dziewiątki nikt nie zauważa :lol:


6w5

Członek - choć pewnie zostanę wkrótce wykopany na zbity pysk - UPS - Unia Piątkowo - Siódemkowa

Rozetka
Posty: 67
Rejestracja: wtorek, 19 maja 2009, 06:51
Lokalizacja: Koszalin

#32 Post autor: Rozetka » sobota, 20 czerwca 2009, 21:56

dziewiątek jest mało! XD ja znam tylko jedną. XD
2w1, so/sx, ENFp.
Obrazek

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#33 Post autor: yusti » sobota, 20 czerwca 2009, 21:57

.
Ostatnio zmieniony środa, 13 października 2010, 04:57 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
komandosek
Posty: 157
Rejestracja: sobota, 4 kwietnia 2009, 13:21
Lokalizacja: Wrocław

#34 Post autor: komandosek » sobota, 20 czerwca 2009, 23:31

spieszylem się, nic nie mam do 9 jako typu; ale serio pomyslalem sobie ze mało kto zauwazy. tak czy inaczej.. znam tylko jedną 9, nie wiem co tu by napisac.
W 3 nie napisałem plusów bo nie dostrzegam jakiś szczególnych, w 5 nie dostrzegam natomiast wartych napomknięcia minusów, moze oprocz tego ze na codzien są tak strasznie powolne.
w 8 nie wpisalem zadnych plusów bo i tak zrobilem to w dużej czesci swoich postów, starczy :P
"a słońce przyciąga nas, bo kocha życia blask!"

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#35 Post autor: yusti » niedziela, 21 czerwca 2009, 09:24

.
Ostatnio zmieniony środa, 13 października 2010, 05:00 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
komandosek
Posty: 157
Rejestracja: sobota, 4 kwietnia 2009, 13:21
Lokalizacja: Wrocław

#36 Post autor: komandosek » niedziela, 21 czerwca 2009, 10:38

ale ja nie jestem 8w9, najzwyczajniej nie wiem wiele o 9; tak samo jak o 6. mam bardzo dobrą znajomą która jest 9; ale nie jestem pewny która z jej cech jest cechą indywidualną, a która znajduje pokrycie w enneagramie.
"a słońce przyciąga nas, bo kocha życia blask!"

Awatar użytkownika
Grizzly
Posty: 32
Rejestracja: sobota, 25 lipca 2009, 13:36
Lokalizacja: Z Mazur

Re:

#37 Post autor: Grizzly » sobota, 24 października 2009, 16:00

Orest_Reinn pisze:
2.
+ uczynnosc, ofiarnosc, wspolczucie
- cipowatosc, uzaleznienie od innych
Jak zwykle mylisz 2 z 9 ;]
Nikt nic o nas nie wie, ale jeśli chodzi o wyparcie się swoich wad, to najlepiej na nas zwalić.
9w8

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 283
Rejestracja: niedziela, 25 stycznia 2009, 15:24

Re: Zady i walety typow ;]

#38 Post autor: Petroniusz » poniedziałek, 26 października 2009, 10:54

1. Same minusy
2. Same minusy
3. Same minusy
4. Same minusy
5. Same minusy
6. Same minusy
7. Same plusy
8. Same minusy
9. Same minusy
7w6 ENTP

Awatar użytkownika
chottomatte
Posty: 1012
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 10:18
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: królestwo nadmorskiej mgły
Kontakt:

Re: Zady i walety typow ;]

#39 Post autor: chottomatte » poniedziałek, 26 października 2009, 11:00

7 - skromność ponad wszystko! :mrgreen:
nie przeszkadzaj mi, bo tańczę

Awatar użytkownika
Revania
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 18:49
Lokalizacja: przed monitorem
Kontakt:

Re: Zady i walety typow ;]

#40 Post autor: Revania » wtorek, 27 października 2009, 01:55

Petroniusz pisze:1. Same plusy
2. Same minusy
3. Same minusy
4. Same minusy
5. Same minusy
6. Same minusy
7. Bez komentarza.
8. Same minusy
9. Same minusy
Wersja z poprawionymi błędami.
Ostatnio w teście wyszła mi czysta 1, wcześniej 1w2

Awatar użytkownika
kama.zielona
Posty: 922
Rejestracja: niedziela, 12 kwietnia 2009, 00:33
Enneatyp: Obserwator

Re: Zady i walety typow ;]

#41 Post autor: kama.zielona » wtorek, 27 października 2009, 14:41

Wersja poprawiona: Wszyscy to 4 tylko nie wszyscy przystosowani. :D
Uważam siebie za inteligentnego, wrażliwego człowieka o duszy błazna, która przejmuje nade mną kontrolę w najważniejszych chwilach.

dziewiatek
Posty: 158
Rejestracja: czwartek, 24 września 2009, 12:41

Re: Zady i walety typow ;]

#42 Post autor: dziewiatek » wtorek, 27 października 2009, 15:57

Oj tam, oj tam
Ja bym powiedział, że wszyscy są dziewiątkami
W którymś momencie swojego życia

KarolMXXXXXXXXXX
Posty: 27
Rejestracja: sobota, 12 lutego 2011, 11:13

Re: Najbardziej irytujący typ

#43 Post autor: KarolMXXXXXXXXXX » sobota, 19 lutego 2011, 21:39

może ja powiem, co mnie irituje w kazdych typach i bedzie git ;D

1. Nigdy ich nie polubie, moj ojciec i moja gosciowa z matmy są jedynkami. Niewżne jak sie starasz i tak będzie mieć pretensje przez najmniejszy błąd. Owszem osoby te są solidne, ale irytuje mnie ich brak pogody ducha :x , z taką osobą nie da się zabawić. Wkur**a mnie w nich też to, że cały czas pouczają i nigdy nie docenią nikogo. Takie osoby chyba nigdy nie beda spelnione, bo zawsze znajdą jakis blad i go wyolbrzymia :evil:

2. Osoby sympatyczne, bardzo taktowne, łatwo nawiązujące kontatky ;D, lecz troche brakuje mi w nich spontaniczności i dostalbym nerwicy, jakby nademną co chwile stala jakas osoba i probowala mi pomoc wtedy, gdy jej o to nie prosze . Nie lubie też u nich tego, że nie umieją powiedzieć wprost, co chcą, sądzą i muszę się domyslac, ale .... po kilku mieisacach wspolzycia nauczylbym sie zyc z taka osobą, bo coz nie kazdy musi myslec tylko o sobie i o swoich kozysciach i odrobina akceptacji sie przyda

3. Mój główny typ to 8w7 a zaraz po tym jest 3w2 i coz... nie lubie w sobie tego, że muszę być na szczycie praktycznie we wszystkim :cry: . To przytłacza i męczy. I nie lubię tego, że moi znajomi dzielą się na takich, co mnie albo bardo lubią albo na tych, co mnie nienawidzą. A co do tej fałszywości i zakładania masek niestety musze się zgodzić, bo przy każdym z przyjaciół, członkó rodziny jestem kimś innym.

4. Moja siostra i jedna z najlepszych przyjaciolek. Z nimi jest tak, że raz się świetnie z nim dogaduję, a raz po prostu koszmar. Te osoby albo są mega szczesliwe, albo mega naburmuszone i naladowane zlymi emocjami. Podziwiam ich za kreatywnosc i za to ze zawsze beda mialy jakis pomysl na siebie i na zajecie czasu. Lecz wkur**a mnie w nich to że zazdroszczą, zamiast po prostu ruszyc dupe ;/ . Lubie jak mnie ktos podziwia, ale glupio sie czuje, gdy to sie przeksztalca w zazdrosc :(

5. Moja matka. lubie ją za to, że analizuje moje problemy, by mi pomoc w ich rozwiązaniu. Lecz czsami ma po prostu tak spozniony zaplon i strasznie irytuje to, gdy czegos nie wie zamiast sprawdzic w jakims sprawdzonym zrodle, to woli sama przeanalizowc, by bylo że to ona to ona do tego doszla i wiedziala. I wkur**a mnie w niej to, że jak nie umie rozwiązać wlasnego problemu, to stara się rozwiązywać czyjeś, co się przejawia nadopiekuńczością :evil:

6. Znam takich i to kujony, których nigdy nie bede lubil.

7. Osoby jedynie dobre do pocieszania i zabawiania, lecz beznadziejnie się z nimi pracuje. Ja zazwyczaj takich biore do pracy w grupie bo mam władzę we krwi :twisted: i takie osoby nasuną milion pomyslow a i tak zrobia co ja bede chcial :mrgreen: Taka wesołkowość potrafi wkurzać, bo czasami trzeba podejść do sprawy z powagą i odpowiedzialnoscia, ale byle nie z taka przesada jak jedynki ;/

8. Lubie je (rzecz jasna) bo tylko one mi dorównują i takie osoby najlepiej mnie mogą zrozumiec, lecz niestety nie mam ani jednej 8 wsrod znajomych :cry:

9. takch osob nie znam ale nie dogadalbym sie raczej, przez ta podadtnosc na krytyke i lenistwo.

_______________________________________________________________________________
8w7

Rilla: Przeniosłam z wątku działu Czwórek, bo autor postu Czwórką nie jest.

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Najbardziej irytujący typ

#44 Post autor: atis » niedziela, 20 lutego 2011, 16:41

KarolMXXXXXXXXXX:

- nie masz pojęcia o dwójkach
- nie masz pojęcia o czwórkach
- twoja matka nie jest piątką
- o szóstkach nie masz totalnie pojęcia
- o każdym z pozostałych typów masz przynajmniej po częsci skrzywiony obraz
- mówienie że twój główny typ to cośtam a kolejny costam jest sprzeczne z teorią enneagramu, nie widze w tobie zresztą nic z trójki. Niedojrzała 8 z wybujałym ego - jeszcze jestem w stanie się zgodzić, chociaż bez całkowitego przekonania.
- proponuję poczytać nieco więcej teorii której na forum jest mnóstwo.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
EEwa
Posty: 86
Rejestracja: środa, 17 listopada 2010, 01:16
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Zady i walety typow ;]

#45 Post autor: EEwa » środa, 23 lutego 2011, 00:11

hmmm...7 są zajebiste...to wiem na pewnoxD
1 fu. niby intelignetne, niby mają poczucie humoru, ale naprawdę to widzą tylko zasady i swoją wersję świata-wydają się być ograniczone
2 fajne, ciepłe osoby, lubią słuchać, skupiają się bardziej na innych; o minusach mogę mało powiedzieć..wydają się być mało indywidualne
4 mają fajną wyobraźnie i ciekawie się z nimi rozmawia, wyglądają na osoby empatyczne i interesujące; tragicznie zadaje bliżej: wyskakują ich depresje, głupie próby zwrócenia na siebie uwagi, nie można im nic logicznie wytłumaczyć, wydają mi się dziecinne.
6 są wszechstronne, przyjaciele, którzy zawsze jakoś są niedaleko, o pogodnym usposobieniu, odpowiedzialne; z mojego doświadczenia mają dziwne poukrywane lęki, o których nie chcą mówić, trochę skryte, wolą udawać, że wszystko jest ok
8 stabilne emocjonalnie, pewne, można się przy nich bezpiecznie czuć, jeśli nie zaczną wchodzić na głowę; choleryczne, mają zawsze rację
9 miłe, ale akurat te dwie osoby, które znam wydają się być nudne.

napisałam na tyle, na ile znam osoby spod danych typów.
'what would u do, if u see spaceships over Glasgow.?'

ODPOWIEDZ