Kim jesteś?

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu

Jakim znakiem jesteś ?

Perfekcjonista
7
3%
Dawca
4
2%
Zdobywca
5
2%
Indywidualista
53
26%
Obserwator
62
31%
Lojalista
23
11%
Entuzjasta
15
7%
Szef
13
6%
Rozjemca
20
10%
 
Liczba głosów: 202

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Taiffun
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 18:06
Lokalizacja: Wlkp
Kontakt:

Kim jesteś?

#1 Post autor: Taiffun » poniedziałek, 16 października 2006, 18:26

Temat statystyczny, z ankietką :)
Pomijam skrzydła, ważne są głównie ogólne typy, nie widzę zresztą sposobu żeby to jakkolwiek rozdrobnić w ankiecie. Jak ktoś uważa że jego skrzydło jest istotne, może wspomnieć w temacie :)

I pozwolę sobie pierwszy zagłosować na moje 4w5 (Indywidualista ze skrzydłem Włóczęgi)

<po kliknięciu wyślij>
Ehh, za dużo opcji w ankiecie... mógłbym prosić administrację o stworzenie tu ankiety z pytaniem 'jakim znakiem jesteś?' i odpowiedziami:
1 - Perfekcjonista
2 - Dawca
3 - Zdobywca
4 - Indywidualista
5 - Obserwator
6 - Lojalista
7 - Entuzjasta
8 - Szef
9 - Rozjemca

arturoos: Temat przyklejam jako że jest sporo nowych osób i podejrzewam że nie maja pojęcia o tej ankiecie :)

ankieta zresetowana z dniem 23 marca 2014, dodana opcja zmiany głosu wszak tulu z nas błądzi po nieoznakowanych enneagramowych szlakach/kapar (btw, pisząc tę edycję posta mój tablet sugerował mi przy podpisaniu sie kapar, że chodzilo mi o kalafiora i robił autokorekte)



adam
Site Admin
Posty: 70
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2004, 01:26

#2 Post autor: adam » piątek, 20 października 2006, 00:48

Dodałem ankietę.

Przyznaję, szkoda, że na stronie z testem nie wprowadziłem zapamiętywania wyników w celach statystycznych. Strona istnieje od ponad roku i trochę by się tego nazbierało.

Z drugiej strony taka ankieta bardziej dotyczy pytania "Jaki typ posiadają internauci ?", niż "Typ przeciętnego polaka" :)

Awatar użytkownika
Basketcase
Posty: 716
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 23:09

#3 Post autor: Basketcase » piątek, 20 października 2006, 01:04

Z drugiej strony taka ankieta bardziej dotyczy pytania "Jaki typ posiadają internauci ?", niż "Typ przeciętnego polaka" Smile
A raczej "jaki typ najbardziej interesują takie bzdury jak enneagram i chce wypełniać jakieś niepotrzebne ankiety".

Postawiłbym jednak na Czwórki.
Obrazek

Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

#4 Post autor: tzlm » piątek, 20 października 2006, 14:15

Większość internautów z pewnością posiadaja albo czwórkę albo piątkę, z racji tego, że jako typy najbardziej introwertyczne z całego enneagramu decydują się na kontakty poprzez internet aniżeli w ,,realu'' (choć jak wszędzie i tu mogą znaleźć się wyjątki). Wśród Polaków ogólnie, to myślę, że przewagę mają dziewiątki oraz jedynki, tudzież 8w7.

Awatar użytkownika
Basketcase
Posty: 716
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 23:09

#5 Post autor: Basketcase » piątek, 20 października 2006, 18:48

Ja to mam wrażenie że w ogóle wśród ludzkości prowadzą Szóśtki. Badania nad typami narodów są na razie na etapie zygoty, ale to bardzo ciekawy pomysł.
Obrazek

Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

#6 Post autor: tzlm » piątek, 20 października 2006, 22:40

Basketcase, jak na razie na forum mamy tylko jedną szóstkę, która zdecydowała się zagłosować. Dlaczego myślisz, że one jednak przeważają, pytam z czystej ciekawości. :D

Awatar użytkownika
Basketcase
Posty: 716
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 23:09

#7 Post autor: Basketcase » sobota, 21 października 2006, 08:25

Mam wrażenie, że historia ludzkości (a może bardziej cywilizacji europejskiej) buduje się na strachu i związanym z nim podporządkowywaniem się lub atakowaniem. Wartości Szóstek pokrywają się chyba z wartościami naszej współczesnej cywilizacji: (w średniowieczu było bardziej Jedynkowo) rodzina, szanowanie starego, ale także usprawnianie go, paranoja, atakowanie źródła strachu, aby przywrócić równowagę, itp. To tylko pierwsza odpowiedź, jaka przyszła mi do głowy, i nie jest zbyt przemyślana, ale jak patrzyłem na próbne diagnozy typów narodów (każdy naród reprezentują trzy typy, np. Niemcy - 1, 6, 8) to właściwie w każdym pojawiałą się Szóstka. Dla mnie, choć mogę nie mieć racji, Sześć to typ "zwykłego, szarego człowieka".
Obrazek

Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

#8 Post autor: tzlm » sobota, 21 października 2006, 09:31

Masz rację Basketcase, jednak po przeczytaniu twojego postu, jak po przeczytaniu jeszcze raz charakterystyki 6, zgadzam się z tobą całkowicie.
Mówisz, że patrzyłeś na próbne wyniki diagnozy różnych narodów, pytanie brzmi skąd wziąłeś tak ciekawą lekturę. Jeśli zechcesz odpowiedzieć byłabym wdzięczna, bo z chęcią poczytałabym o tym :D

Awatar użytkownika
Basketcase
Posty: 716
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 23:09

#9 Post autor: Basketcase » sobota, 21 października 2006, 11:52

Moja wiarygodność bardzo na tym traci, ale nigdy nie jestem w stanie sobie przypomnieć, gdzie co przeczytałem. Wydaje mi się, że to było w książke Riso i Hudsona "Wisdom of The Enneagram". Przykro mi, że nie mogę podać źródła, sam chętnie bym do tego wrócił.
Obrazek

Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

#10 Post autor: tzlm » sobota, 21 października 2006, 13:30

Dziękuję, sprobuję poszukać tej książki.

Awatar użytkownika
Comfortably Numb
Posty: 105
Rejestracja: niedziela, 15 października 2006, 16:51

#11 Post autor: Comfortably Numb » sobota, 21 października 2006, 21:55

a ja mam wrażenie że w obecnym świecie jest dużo trójek....
Chyba ze myslę teraz stereotypowo o tej pogoni za sukcesem.....
See you on a Dark Side of a Moon.

Awatar użytkownika
Basketcase
Posty: 716
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 23:09

#12 Post autor: Basketcase » sobota, 21 października 2006, 22:37

a ja mam wrażenie że w obecnym świecie jest dużo trójek....
Chyba ze myslę teraz stereotypowo o tej pogoni za sukcesem.....
Myślę, że coś w tym jest. USA są określane jako "kraj Trójek", a jak wiadomo, to, co w Stanach u nas po dziesięciu latach (chociaż ostatnio coraz szybciej, dzięki internetowi). Kultura zachodnia rzeczywiśćie zaczęła przechylać się w kierunku Trójek. Dobrze wyglądaj, zdrowo się odżywiaj, dużo zarabiaj, bądź niezależny i nowoczesny. To są w tej chwili wartości.

Skuteczność jest coraz bardziej w cenie, co tylko napędzają chociażby gry komputerowe (Popatrzcie na idola dzisiejszych dzieci - Harry'ego Pottera. Nieważne, jaką masz osobowość. Ważne, czy jesteś skuteczny).

Niby indywidualność też jest promowana, ale tak naprawdę kupuje się ją teraz w sklepach (np. amerykańska sieć sklepów Hot Topic, ruch emo).
Obrazek

Awatar użytkownika
lusylia
Posty: 383
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 06:05
Lokalizacja: chi town

#13 Post autor: lusylia » wtorek, 24 października 2006, 05:16

tzlm pisze:jak na razie na forum mamy tylko jedną szóstkę, która zdecydowała się zagłosować.
Wlasnie mnie olsnilo, ze z uwagi na to, ze nikt z regularnych Uzytkownikow nie przyznaje sie do bycia Szostka, to istnieje prawdopodobienstwo, ze poza autorem enneagram.pl nie ma tu innych Szostek i ze to on oddal glos. O nie. Jestem geniuszem szerlokiem, bez zycia osobistego. Z tymze NAPRAWDE to jest odwrotnie bo wlasciwie to mam zycie osobiste, a fala geniuszu juz natychmiast odplynela. :-((
1w9, INFJ/j, sx/sp/so (silny zwiazek z polaczeniami 7 i 4, oraz i8i6)
___
Oh laughing man
What have you won?
Don't tell me what cannot be done.

Awatar użytkownika
Dem
Posty: 28
Rejestracja: niedziela, 29 października 2006, 16:58
Kontakt:

#14 Post autor: Dem » niedziela, 29 października 2006, 17:27

5w4

Co do tej dyskusji na temat zawału piątek i czwórek... internet jest obrzydliwy. Wygląda na to, że wszyscy "Obrazoburcy" i inni "Indywidualiści" są takimi samymi obrazoburcami i indywidualistami, więc w internecie cały ten cholerny indywidualizm się kończy. Wszędzie w internecie widzę podobne opinie, a wszelkie dyskusje przeważnie nie mają sensu. Chyba, że wpadnie w towarzystwo jakaś inna cyferka i zacznie wygłaszac własne opinie, by zaraz zostac zniszczoną przez piąteczki i czwóreczki.
Jedyne dyskusje, to te między czwórkami a piątkami. Czyli np. w jakimś temacie religijnym jedne będą wierzyły w Boga, a drugie będą ateistami.
5w4
W poszukiwaniu ziemskiej Osaki...

Kikijuro
Posty: 499
Rejestracja: sobota, 21 października 2006, 21:54

#15 Post autor: Kikijuro » niedziela, 29 października 2006, 17:29

A jedne będą się bały zabrać zdanie :wink:

ODPOWIEDZ