Kim jesteś?

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu

Jakim znakiem jesteś ?

Perfekcjonista
7
3%
Dawca
4
2%
Zdobywca
5
2%
Indywidualista
53
26%
Obserwator
62
31%
Lojalista
23
11%
Entuzjasta
15
7%
Szef
13
6%
Rozjemca
20
10%
 
Liczba głosów: 202

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ramza
Posty: 32
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2010, 18:25
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kim jesteś?

#676 Post autor: Ramza » sobota, 11 grudnia 2010, 13:31

Helios pisze:Czwórkowanie średnio mi odpowiada
To czy coś komuś odpowiada nie ma nic do tego jak jest. Po prostu w tej chwili dałeś takie a nie inne odpowiedzi i tyle :roll:


4w5 na krawędzi 5w4 (ISFP/INFP)IEI
"Kobieta patrzy na jednego mężczyznę, rozmawia z drugim, a myśli o trzecim" - George Bernard Shaw

Awatar użytkownika
Helios
Posty: 629
Rejestracja: środa, 25 sierpnia 2010, 22:43
Enneatyp: Szef

Re: Kim jesteś?

#677 Post autor: Helios » sobota, 11 grudnia 2010, 16:32

Ma bardzo wiele;) W końcu to my mamy główny wpływ na swoją osobowość. Więc jeśli coś nam się w nas nie podoba jesteśmy w stanie to zmienić
Vi Veri Veniversum Vivus Vici

just give me that smile

Awatar użytkownika
Ramza
Posty: 32
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2010, 18:25
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kim jesteś?

#678 Post autor: Ramza » sobota, 11 grudnia 2010, 16:42

Aaa tu masz rację :) jednak nie zmieni to tego że w teście wyszło ci 4w5 :P
4w5 na krawędzi 5w4 (ISFP/INFP)IEI
"Kobieta patrzy na jednego mężczyznę, rozmawia z drugim, a myśli o trzecim" - George Bernard Shaw

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Kim jesteś?

#679 Post autor: silver_bullet » sobota, 11 grudnia 2010, 16:44

Ostatnio ze zdziwieniem zauważyłem że gdy zupełnie przestałem się zastanawiać nad tym pod jaki typ podpadam, tylko uważnie obserwowałem swoje własne odruchy i reakcje, niejako z perspektywy trzeciej osoby, to okazało się że nie jestem w stanie zamknąć się w jednym typie, bo wszędzie gdzieś jest albo za mało, albo wystaje... :roll:
Na pewno jestem sobą. A jakiego typu? To dobre pytanie. :lol:
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Kim jesteś?

#680 Post autor: inv » sobota, 11 grudnia 2010, 20:07

silver_bullet pisze:Ostatnio ze zdziwieniem zauważyłem że gdy zupełnie przestałem się zastanawiać nad tym pod jaki typ podpadam, tylko uważnie obserwowałem swoje własne odruchy i reakcje, niejako z perspektywy trzeciej osoby, to okazało się że nie jestem w stanie zamknąć się w jednym typie, bo wszędzie gdzieś jest albo za mało, albo wystaje... :roll:
Na pewno jestem sobą. A jakiego typu? To dobre pytanie. :lol:
jesteś wszystkimi typami na raz.

od Ciebie zależy w jaki program działania intelektualnego i motywacyjnego wepchniesz swoje ego. oczywiście "w jakim momencie".
mam po trochu z każdego typu, lubię podróżować po nich tym, co enneagram nazywa połączeniami dezintegracyjnymi, więc możliwe, że za jakiś czas coś 8kowego będzie u mnie dominować.
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

Awatar użytkownika
Helios
Posty: 629
Rejestracja: środa, 25 sierpnia 2010, 22:43
Enneatyp: Szef

Re: Kim jesteś?

#681 Post autor: Helios » sobota, 11 grudnia 2010, 20:09

Ramza pisze:Aaa tu masz rację :) jednak nie zmieni to tego że w teście wyszło ci 4w5 :P
Zawsze można nagiąć odpowiedzi^^ Nie no jestem czymś pomiędzy 7 i 4 bardziej ze skierowaniem w 7 ale wczoraj miałem taki czwórkowy nastrój.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici

just give me that smile

Awatar użytkownika
Rinn
VIP
VIP
Posty: 695
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 21:12
Kontakt:

Re: Kim jesteś?

#682 Post autor: Rinn » sobota, 11 grudnia 2010, 20:14

silver_bullet pisze:nie jestem w stanie zamknąć się w jednym typie
A mówiąc o typie masz na myśli sformułowania z opisów, motywacje czy co?
w lęku nie ma nic
czego trzeba by się bać

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Kim jesteś?

#683 Post autor: silver_bullet » sobota, 11 grudnia 2010, 20:44

Rinn pisze:A mówiąc o typie masz na myśli sformułowania z opisów, motywacje czy co?
Generalnie emocje i tendencje zachowań.
Enneagram czytałem ostatni raz tak dawno temu, że opis praktycznie nie istnieje - jest tylko zarejestrowana poza, postawa danego typu. Całość jako punkt.
inv pisze:(...) lubię podróżować po nich tym, co enneagram nazywa połączeniami dezintegracyjnymi (...)
Zaciekawiłeś mnie, powiedz kilka słów więcej albo wrzuć linkę.
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Kim jesteś?

#684 Post autor: inv » niedziela, 12 grudnia 2010, 14:34

silver_bullet pisze:
inv pisze:(...) lubię podróżować po nich tym, co enneagram nazywa połączeniami dezintegracyjnymi (...)
Zaciekawiłeś mnie, powiedz kilka słów więcej albo wrzuć linkę.
nie lubię bujać w przestrzeniach teorii stworzonych przez innych ludzi, więc pojmuję enneagram intuicyjnie.
nazwy typów, są umieszczone na okręgu, skrzydła to wektor siły przyciągania głównego typu, więc uważam, że osobowość w zależności od przyciągania może przemieszczać się po okręgu pomiędzy skrzydłami.

każdy z typów ma dwie linie, łączące go z innymi, jedno nazywa się integrującym, drugie dezintegrującym, gdzieś ktoś tu o tym pisał. dla 4 integrujące więc ma być 1, a dezintegrujące 2. gdzieś na forum się przyznawałem do tego, że (wbrew teorii) czuję się jednak lepiej, gdy działa na mnie to dezintegrujące połączenie z 2, dlatego teraz (po linii) skoczyłem sobie w kierunku typu 2, a skrzydło 3 nadal mnie przyciąga ku sobie. nazwałem to połączeniami dezintegracyjnymi.

nic tu trudnego w pojmowaniu. trzeba sobie tylko wyobrazić, że jest się punkcikiem, który po przestrzeni linii może poruszać się w nieskończoność w wybranym przez siebie kierunku.

aha. jeżeli ktoś mi wyskoczy, że się nie znam, to trudno.
wolę snuć domysły i budować własne teorie ;]
nawet i jeżeli się (wg teorii czyjejśtam) mylę, jest to przejaw "mojego" sposobu pojmowania.

dziękuję.
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

Awatar użytkownika
Rinn
VIP
VIP
Posty: 695
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 21:12
Kontakt:

Re: Kim jesteś?

#685 Post autor: Rinn » niedziela, 12 grudnia 2010, 16:20

silver_bullet pisze:Enneagram czytałem ostatni raz tak dawno temu
Co masz na myśli przez "czytanie Enneagramu"? :shock:
silver_bullet pisze:
Rinn pisze:A mówiąc o typie masz na myśli sformułowania z opisów, motywacje czy co?
Generalnie emocje i tendencje zachowań.
Mhm. A możesz rozwinąć, co sprawia, że nie czujesz się żadnym konkretnym typem?
inv pisze:dla 4 integrujące więc ma być 1, a dezintegrujące 2. gdzieś na forum się przyznawałem do tego, że (wbrew teorii) czuję się jednak lepiej, gdy działa na mnie to dezintegrujące połączenie z 2, dlatego teraz (po linii) skoczyłem sobie w kierunku typu 2, a skrzydło 3 nadal mnie przyciąga ku sobie. nazwałem to połączeniami dezintegracyjnymi.
Wbrew której teorii, inv? Bo trochę ich jest. Mówi się też (i ja to bardziej czuję u siebie), że choć połączenie jest integrujące lub dezintegrujące, to tak czy inaczej każde z nich się przejawia zarówno na sposób pozytywny, jak i negatywny. Np. moim połączeniem dezintegracji jest 3 i faktycznie zauważam, że im niżej w poziomach rozwoju byłam, tym większe piętno ono na mnie wywierało: rywalizacja, porównywanie się z innymi, tworzenie masek dla ukrycia słabości, wywyższanie się, dowartościowywanie się poprzez poniżanie innych itp., itd. Z drugiej strony jednak, jestem w stanie przejawiać pozytywne cechy tego połączenia w postaci poczucia własnej wartości, pozytywnej ambicji, która motywuje mnie do wytężonej pracy, mobilizacji, by osiągać coraz więcej. Z tym, że - o tym chyba wspominał kiedyś boogi na forum - pozytywne cechy połączenia dezintegracji uzyskujemy, gdy aktywne jest połączenie integracji, czyli w moim przypadku 9 i takie jej cechy jak spokój, akceptacja, poddanie się biegowi życia zamiast ciągłej manii kontrolowania bezpieczeństwa, ufność w to, że jakoś to się ułoży itd. I mimo, że to połączenie integracji, może się przejawiać także w stopniu negatywnym, np. poprzez bierność, życiowy bezwład czy rezygnację z własnych opinii i interesów dla uniknięcia konfliktów z otoczeniem.
w lęku nie ma nic
czego trzeba by się bać

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Kim jesteś?

#686 Post autor: silver_bullet » niedziela, 12 grudnia 2010, 17:48

Rinn pisze:
silver_bullet pisze:Enneagram czytałem ostatni raz tak dawno temu
Co masz na myśli przez "czytanie Enneagramu"? :shock:
Tysiąc lat temu książkę miałem w ręku tudzież inne opisy/materiały.
Rinn pisze:
silver_bullet pisze:
Rinn pisze:A mówiąc o typie masz na myśli sformułowania z opisów, motywacje czy co?
Generalnie emocje i tendencje zachowań.
Mhm. A możesz rozwinąć, co sprawia, że nie czujesz się żadnym konkretnym typem?
Trochę się zagalopowaliśmy we wnioskach. Chodziło mi o coś nieco prostszego. Określam siebie jako epikurejczyka, jednak wydaje mi się że często wykraczam poza granice tego typu. Zdarza mi się pozwalać sobie na inne stany świadomości.
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Kim jesteś?

#687 Post autor: Rilla » niedziela, 12 grudnia 2010, 20:36

Helios pisze:Ma bardzo wiele;) W końcu to my mamy główny wpływ na swoją osobowość. Więc jeśli coś nam się w nas nie podoba jesteśmy w stanie to zmienić
Ależ skąd! Osobowość jest niezmienna. Potrzeba naprawdę silnej traumy lub uszkodzenia mózgu, by ją zmienić. Nie zrobisz z siebie sennego flegmatyka tylko dlatego, że nie podoba ci się twój szalony temperament. A funkcjonowanie na proszkach wszelkiego rodzaju nie można nazwać metamorfozą, bo nie jest trwałe. Zmienić możesz obie jedynie charakter.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
Helios
Posty: 629
Rejestracja: środa, 25 sierpnia 2010, 22:43
Enneatyp: Szef

Re: Kim jesteś?

#688 Post autor: Helios » niedziela, 12 grudnia 2010, 20:41

Jesteś absolutnie pewna? Szkoda, że mnie nie znasz;) Zmieniłabyś zdanie. Widzisz przez całą dotychczasową swą działalność na tym forum prowadziłem działania mające na celu wykuć ludziom z głów, że zmiana typu zachowań etc. jest NIEMOŻLIWA. Jednakże wczoraj(wczoraj to taka metafora do bliskiej przeszłości) okazało się, że byłem w ogromnym błędzie. Mnie zmieniła muzyka Grzegorza Turnaua i Andrzeja Sikorowskiego. Więc powtórzę jeszcze raz zmiana jest możliwa!
Vi Veri Veniversum Vivus Vici

just give me that smile

Awatar użytkownika
Pędzący Bakłażan
VIP
VIP
Posty: 2637
Rejestracja: sobota, 15 listopada 2008, 21:44

Re: Kim jesteś?

#689 Post autor: Pędzący Bakłażan » niedziela, 12 grudnia 2010, 20:46

Nie wysuwaj waćpan zbyt pochopnych wniosków ;]
Przejdzie Ci za miesiąc i skończy się wielka przemiana.

Też się kiedyś czułem przemieniony jak posłuchałem nieco Myslovitz. Przeszło. :mrgreen:

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Kim jesteś?

#690 Post autor: inv » niedziela, 12 grudnia 2010, 20:52

a co jeżeli osobowości nie ma w ogóle, a istnieje tylko zmiana naszych nastrojów, których preferencje nazywamy charakterem? ;]
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

ODPOWIEDZ