Rozpoznanie typu

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Rozpoznanie typu

#1201 Post autor: chokureika » niedziela, 12 kwietnia 2015, 13:07

Co Ci wychodzi w teście? Jak się odnajdujesz po przeczytaniu podstawowych opisów ze strony?


4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
CiszaJakStaraKlisza
Posty: 30
Rejestracja: sobota, 11 kwietnia 2015, 20:58
Enneatyp: Indywidualista

Re: Rozpoznanie typu

#1202 Post autor: CiszaJakStaraKlisza » niedziela, 12 kwietnia 2015, 15:29

W testach kilka razy wyszło 4w5, ale ostatnio miałam też parę razy 3w4, więc trudno się ustosunkować do testu, który moim zdaniem jest mało miarodajny. Wiele z opisu 4 pasuje, choć ostatnio zastanawiałam się nad tym, czy nie mam też w sobie czegoś z 6.
Czwórkowo(w)Piątkowa, szalona melancholiczka o niedoskonałym charakterze.

"Nic dwa razy się nie zdarza, nie ma dwóch podobnych nocy."

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Rozpoznanie typu

#1203 Post autor: boogi » niedziela, 12 kwietnia 2015, 21:12

A jak się odnosisz do Bardzo Dziwnego Linku z mojego podpisu? (jest tam sekcja o problemach w typowaniu)
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
CiszaJakStaraKlisza
Posty: 30
Rejestracja: sobota, 11 kwietnia 2015, 20:58
Enneatyp: Indywidualista

Re: Rozpoznanie typu

#1204 Post autor: CiszaJakStaraKlisza » wtorek, 14 kwietnia 2015, 20:27

Mimo, że wiele razy czytałam dziwny link, to trudno mi się określić. To, co odnosi się do problemów w typowaniu nie rzuca mi nowego światła na moje wahania i wątpliwości dotyczące typu. Jedyne co mogę odrzucić to niedawny wynik testu, według którego jestem 3w4. Długi czas myślałam, że jestem 4w5 i może rzeczywiście tak jest, tylko teraz mam jakieś problemy z tożsamością. Chyba, że od początku źle się typuję.
Czwórkowo(w)Piątkowa, szalona melancholiczka o niedoskonałym charakterze.

"Nic dwa razy się nie zdarza, nie ma dwóch podobnych nocy."

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozpoznanie typu

#1205 Post autor: Ninque » środa, 15 kwietnia 2015, 07:51

jak odnajduesz się w kazdym typie to mozesz być 6 lub 9 czytałaś długie opisy wszystkich typów? (do znalezienia w odpowiednich działach)
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
CiszaJakStaraKlisza
Posty: 30
Rejestracja: sobota, 11 kwietnia 2015, 20:58
Enneatyp: Indywidualista

Re: Rozpoznanie typu

#1206 Post autor: CiszaJakStaraKlisza » środa, 15 kwietnia 2015, 20:39

W każdym typie nie. Głównie myślę o 4w5, a ostatnio trochę o 6. W sumie zdziwił mnie wynik 3w4 w teście. Co do innych typów, to raczej nie odnajduję się w nich w żaden sposób. A opisy czytałam wiele razy i te dłuższe i te krótsze.
Czwórkowo(w)Piątkowa, szalona melancholiczka o niedoskonałym charakterze.

"Nic dwa razy się nie zdarza, nie ma dwóch podobnych nocy."

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Rozpoznanie typu

#1207 Post autor: chokureika » środa, 15 kwietnia 2015, 21:48

Polecam Ci jeszcze przeczytać poziomy zdrowia.

Dla cztery:
http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic ... 44#p157544
http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic ... 45#p157545

Dla sześć:
http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic ... 66#p157566

Chyba najwięcej wątpliwości zawsze mają szóstki i dziewiątki na początku. Ogólnie wiele osób początkowo typuje się na 4 (kiedy jest w trochę gorszym nastroju).

Sześć starają się zauważyć zagrożenie zanim nastąpi i często jakieś zdarzenia jawią im się w ciemnych barwach. Czwórki z kolei zazwyczaj są wysoce idealistyczne i często bujają w obłokach wyobrażając sobie jak np potoczy się dana relacja (często w niemożliwy sposób) i odczuwając przy tych wyobrażeniach tak realne emocje jakby się to działo na prawdę.

Polecam Ci przeczytać jeszcze to:
http://www.enneagram.pl/Enneagram/ennea ... 4and6.html
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
CiszaJakStaraKlisza
Posty: 30
Rejestracja: sobota, 11 kwietnia 2015, 20:58
Enneatyp: Indywidualista

Re: Rozpoznanie typu

#1208 Post autor: CiszaJakStaraKlisza » środa, 15 kwietnia 2015, 22:30

Dzięki. Po dogłębnym wczytaniu się we wszystkie teksty dochodzę do wniosku, że błędnie doszukiwałam się w sobie szóstki. Ostatnio często miałam fazę lęków w odniesieniu do wielu aspektów życia, przez co mylnie zaczęłam identyfikować się z szóstką. Wiem, że wiele osób w kiepskim humorze odnajduje w sobie 4. U mnie jednak występują stałe cechy czwórki na przeciętnym poziomie zdrowia - oscylując wokół szóstego i siódmego poziomu. Dopadło mnie jak widać zagubienie tożsamości - chwilowa niedyspozycja. Jak już wcześniej wspominałam, czytam to forum już bardzo długo, ale z różnych przyczyn ujawniłam się dopiero teraz. Nie mam więc do czynienia z enneagramem od "wczoraj" tylko już dłuższy czas. Chyba wracam do normalnego postrzegania swojej osoby, bo wraca mi pewność czwórkowatości. I nie jest to bynajmniej uzależnione od mojego humoru, który określiłabym w tym momencie jako neutralny. Mam więc w tej chwili największą jasność myśli, które wydają się oczyszczone z jakichkolwiek wahań.
Czwórkowo(w)Piątkowa, szalona melancholiczka o niedoskonałym charakterze.

"Nic dwa razy się nie zdarza, nie ma dwóch podobnych nocy."

Awatar użytkownika
CiszaJakStaraKlisza
Posty: 30
Rejestracja: sobota, 11 kwietnia 2015, 20:58
Enneatyp: Indywidualista

Re: Rozpoznanie typu

#1209 Post autor: CiszaJakStaraKlisza » środa, 15 kwietnia 2015, 23:10

Mała poprawka. Pisząc o przeciętnych poziomach zdrowia miałam oczywiście na myśli poziom piąty i szósty, a nie siódmy.
Czwórkowo(w)Piątkowa, szalona melancholiczka o niedoskonałym charakterze.

"Nic dwa razy się nie zdarza, nie ma dwóch podobnych nocy."

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Rozpoznanie typu

#1210 Post autor: chokureika » środa, 15 kwietnia 2015, 23:13

Są tu czwórki, które krążyły na niższych więc to nie takie oczywiste ;)
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
CiszaJakStaraKlisza
Posty: 30
Rejestracja: sobota, 11 kwietnia 2015, 20:58
Enneatyp: Indywidualista

Re: Rozpoznanie typu

#1211 Post autor: CiszaJakStaraKlisza » środa, 15 kwietnia 2015, 23:24

Chodziło mi o to, że pisząc o przeciętnych poziomach wrzuciłam przez pomyłkę do jednego worka poziom przeciętny i niezdorwy, a chodziło mi o dwa będące w przeciętnych. Stąd w moim stwierdzeniu pojawia się oczywistość pomyłki
Czwórkowo(w)Piątkowa, szalona melancholiczka o niedoskonałym charakterze.

"Nic dwa razy się nie zdarza, nie ma dwóch podobnych nocy."

Awatar użytkownika
Jelonek
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 13:18
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozpoznanie typu

#1212 Post autor: Jelonek » sobota, 16 maja 2015, 15:34

Mialby ktos pomysl na mojego znajomego? :D
Jest bardzo rozgadany, mowi bardzo glosno, ciezko go przekrzyczec, ma sie przy tym wrazenie, ze kiepsko mu idzie sluchanie, ze trzeba stale zwracac mu uwage, zeby sie nie rozpraszal. Wyglada pozornie na typowego ekstrawertyka, ale po blizszym poznaniu juz nie jestem tego taka pewna. W zasadzie czeesciej spedza czas sam niz wsrod ludzi, ma niewielu znajomych, choc ciagle bardzo stara sie poszerzac ich krag, z wieloma nie utrzymuje znajomosci, bo go w jakis sposob zawiedli, bez przerwy podkresla, ze wiekszosc ludzi nie zasluguje na jego uwage, natomiast jesli sie przekona, ze na danej osobie mozna polegac, podtrzymuje znajomosc, wychodzi czesto z roznymi inicjatywami i mozna na niego liczyc. Ciezko z nim polemizowac, lubi wyglaszac swoje opinie takim tonem jakby posiadl cala wiedze swiata :P Jest krytyczny w stosunku do ludzi, ma swoja wizje tego, co sie powinno, a czego sie nie powinno, jedyna sluszna. Dlugo chowa uraze do ludzi, ktorzy go skrzywdzili, i uwielbia o tym opowiadac i przypominac.
Na pierwszy rzut oka cala swoja postawa wyglada jak 8, pewny siebie, zdecydowany, ekstrawertyczny, czasami troche sie rzadzacy. Jednoczesnie przez jego nieufnosc wobec ludzi i dazenie do podtrzymywania relacji, kiedy uzna, ze moze komus ufac, wyglada mi na 6, a nie wykluczalabym tez mozliwosci 1/3.
4w5 sx
INFj
numerologiczna Dziewątka

Awatar użytkownika
eszpe
Posty: 319
Rejestracja: czwartek, 4 sierpnia 2011, 05:41
Enneatyp: Lojalista

Re: Rozpoznanie typu

#1213 Post autor: eszpe » sobota, 16 maja 2015, 17:47

Jelonek pisze:Mialby ktos pomysl na mojego znajomego? :D
Jest bardzo rozgadany, mowi bardzo glosno, ciezko go przekrzyczec, ma sie przy tym wrazenie, ze kiepsko mu idzie sluchanie, ze trzeba stale zwracac mu uwage, zeby sie nie rozpraszal. Wyglada pozornie na typowego ekstrawertyka, ale po blizszym poznaniu juz nie jestem tego taka pewna. W zasadzie czeesciej spedza czas sam niz wsrod ludzi, ma niewielu znajomych, choc ciagle bardzo stara sie poszerzac ich krag, z wieloma nie utrzymuje znajomosci, bo go w jakis sposob zawiedli, bez przerwy podkresla, ze wiekszosc ludzi nie zasluguje na jego uwage, natomiast jesli sie przekona, ze na danej osobie mozna polegac, podtrzymuje znajomosc, wychodzi czesto z roznymi inicjatywami i mozna na niego liczyc. Ciezko z nim polemizowac, lubi wyglaszac swoje opinie takim tonem jakby posiadl cala wiedze swiata :P Jest krytyczny w stosunku do ludzi, ma swoja wizje tego, co sie powinno, a czego sie nie powinno, jedyna sluszna. Dlugo chowa uraze do ludzi, ktorzy go skrzywdzili, i uwielbia o tym opowiadac i przypominac.
Na pierwszy rzut oka cala swoja postawa wyglada jak 8, pewny siebie, zdecydowany, ekstrawertyczny, czasami troche sie rzadzacy. Jednoczesnie przez jego nieufnosc wobec ludzi i dazenie do podtrzymywania relacji, kiedy uzna, ze moze komus ufac, wyglada mi na 6, a nie wykluczalabym tez mozliwosci 1/3.
8 lub 7w8, troche jakbym czytał o sobie
papa ludki

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Rozpoznanie typu

#1214 Post autor: duplo » sobota, 16 maja 2015, 17:49

eszpi jak z 8w9 przeszedłeś do 8w7 a potem transformowałeś się w 7? :D
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Awatar użytkownika
eszpe
Posty: 319
Rejestracja: czwartek, 4 sierpnia 2011, 05:41
Enneatyp: Lojalista

Re: Rozpoznanie typu

#1215 Post autor: eszpe » sobota, 16 maja 2015, 17:54

duplo pisze:eszpi jak z 8w9 przeszedłeś do 8w7 a potem transformowałeś się w 7? :D
Magia enneagramu, kiedyś na jakieś konfie o tym opowiem jak mi się będzie chciało ;)
papa ludki

ODPOWIEDZ