Rozpoznanie typu

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

Re: Rozpoznanie typu

#361 Post autor: Orest_Reinn » niedziela, 14 marca 2010, 20:09

3w2



Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

Re: Rozpoznanie typu

#362 Post autor: Pablo » niedziela, 14 marca 2010, 23:27

3w4, ostatecznie 6w7

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

Re: Rozpoznanie typu

#363 Post autor: Absynt » poniedziałek, 15 marca 2010, 13:02

6w7.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Mandala
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 10:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpoznanie typu

#364 Post autor: Mandala » poniedziałek, 15 marca 2010, 14:13

dachowiec pisze:- bywa wkurzajaca
Absynt pisze:6w7.
Też był to mój pierwszy strzał - ale tylko strzał na podstawie strzępku subiektywnych danych. Mimo wszystko, może być celny. :D
......................................................................... ZŁOTY ŚRODEK!
6 z mocnym wpływem obu skrzydeł - kiedyś nauczę się latać
"Jeśli nie wiesz do jakiego portu zmierzasz, żaden wiatr nie jest ci sprzyjający"

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Rozpoznanie typu

#365 Post autor: atis » poniedziałek, 15 marca 2010, 14:32

- jest sprawiedliwa i zawsze mowi prawde, lojalna
chyba jednak 6w7, gdy myślę o 3 całe moje wewnętrzne ja krzyczy "są FAŁSZYWE!!" ;)
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

Re: Rozpoznanie typu

#366 Post autor: Orest_Reinn » poniedziałek, 15 marca 2010, 17:08

Bardzo niesłusznie ;)
Dziewczyna z tego opisu wyraźnie dąży do uzyskania statusu osoby rzetelnej, uczciwej i obowiązkowej. Postrzega stosunki międzyludzkie jako zdominowane przez hierarchie i wierzy, że wysoką pozycję zdobędzie udowadniając innym swą lojalność i prawdomówność.
W każdym razie tak się domyślam na podstawie tych kilkunastu wypunktowanych cech.

Awatar użytkownika
dachowiec
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 3 listopada 2009, 15:57

Re: Rozpoznanie typu

#367 Post autor: dachowiec » poniedziałek, 15 marca 2010, 17:20

czyli zdania są podzielone... sama myślałam, że to coś koło 7 lub 8, ale enneagramem interesuje się bardziej dopiero od niedawna, więc mogę się mylić :).
Mam też starą kumpele z lawki. Trzymamy sie razem juz od zamierzchlych czasów. Jako dziecko byla baaardzo obrażalska, aż do przesady - trzeba było wręcz ważyć słowa, aby się nie obraziła. Często odgapiała od innych styl, różne rzeczy (piórniki, pióra, zeszyty...). Pamietam, że cały czas zmieniała swoje zdanie - zależnie od grupy w której była. Trzymała się cały czas z dwoma dziewczynami i tylko z nimi, choc one czasem mialy jej dosc. Wtedy jeszcze się nie przyjaźniłyśmy. Dopiero od gimnazjum się jakoś tako zaczęło, bo jako jedyna z mojej szkoły szła do tego samego gimnazjum co ja. No i trochę się zmieniła. I tak do dziś: wesoła, ciągle się śmieje i to bardzo głośno. Ma dobry kontakt z plcia przeciwna jak i z dziewczynami. Łatwo wkręca się do grupy. Aktywna. Umie się podlizywać i ma dobre stosunki ze starszymi. Popularna, ma wielu znajomych. Bywa agresywna i to bardzo. To się raczej tyczy osób które lepiej zna - bo dla nowych jest przymilna. Raczej dwulicowa. Pogodna, wszyscy ją lubią i szanują. Potrafi postawić na swoim. Przebojowa.
Na początku myślałam, że to 8, bo głośno mówiła o tym co myśli i była agresywna (choć tylko w grupie którą bardzo dobrze zna), ale podchodzi mi trochę pod 3, bo czasem kompletnie nie ma swojego zdania i idzie za "stadem", żeby to ją lubiło.
A co wy sądzicie? 8)

Awatar użytkownika
Mandala
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 10:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpoznanie typu

#368 Post autor: Mandala » poniedziałek, 15 marca 2010, 17:43

Coś dwójkowo-trójkowego da się wyczuć w tym dostosowywaniu się i przymilności. ;-) Może 2w3? Przy bliskich (kiedy może sobie na więcej pozwolić, nie dba się aż tak o wizerunek, za to wychodzi więcej tłumionych emocji) dwójkom potrafi się uaktywnić połączenie z 8, z czego może wyjść sporo agresji. Poza tym starają się wywrzeć jak najlepsze wrażenie i są przekonane o swojej dobroci, chcą, by inni ją widzieli. Bardziej chce dopasować się do otoczenia, by ją lubiło i ogólnie było miło, czy chce być najlepsza i dąży do sukcesu? 3w2 też może być, ale i 6w7 od biedy (ma połączenie z 3, chce być akceptowane).
......................................................................... ZŁOTY ŚRODEK!
6 z mocnym wpływem obu skrzydeł - kiedyś nauczę się latać
"Jeśli nie wiesz do jakiego portu zmierzasz, żaden wiatr nie jest ci sprzyjający"

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Rozpoznanie typu

#369 Post autor: atis » wtorek, 16 marca 2010, 13:21

przychylam się do zdania, ze to 3, ewentualnie - 6 z silnymi wplywami 3.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

Re: Rozpoznanie typu

#370 Post autor: Absynt » wtorek, 16 marca 2010, 13:53

dachowiec pisze:czyli zdania są podzielone... sama myślałam, że to coś koło 7 lub 8, ale enneagramem interesuje się bardziej dopiero od niedawna, więc mogę się mylić :).
Mam też starą kumpele z lawki. Trzymamy sie razem juz od zamierzchlych czasów. Jako dziecko byla baaardzo obrażalska, aż do przesady - trzeba było wręcz ważyć słowa, aby się nie obraziła. Często odgapiała od innych styl, różne rzeczy (piórniki, pióra, zeszyty...). Pamietam, że cały czas zmieniała swoje zdanie - zależnie od grupy w której była. Trzymała się cały czas z dwoma dziewczynami i tylko z nimi, choc one czasem mialy jej dosc. Wtedy jeszcze się nie przyjaźniłyśmy. Dopiero od gimnazjum się jakoś tako zaczęło, bo jako jedyna z mojej szkoły szła do tego samego gimnazjum co ja. No i trochę się zmieniła. I tak do dziś: wesoła, ciągle się śmieje i to bardzo głośno. Ma dobry kontakt z plcia przeciwna jak i z dziewczynami. Łatwo wkręca się do grupy. Aktywna. Umie się podlizywać i ma dobre stosunki ze starszymi. Popularna, ma wielu znajomych. Bywa agresywna i to bardzo. To się raczej tyczy osób które lepiej zna - bo dla nowych jest przymilna. Raczej dwulicowa. Pogodna, wszyscy ją lubią i szanują. Potrafi postawić na swoim. Przebojowa.
Na początku myślałam, że to 8, bo głośno mówiła o tym co myśli i była agresywna (choć tylko w grupie którą bardzo dobrze zna), ale podchodzi mi trochę pod 3, bo czasem kompletnie nie ma swojego zdania i idzie za "stadem", żeby to ją lubiło.
A co wy sądzicie? 8)
9w8/8w9
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Mandala
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 10:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpoznanie typu

#371 Post autor: Mandala » wtorek, 16 marca 2010, 16:15

Zastanawiają mnie 2 typy: 3 i 5. Jak bardzo mogą być do siebie podobne? Czy może być introwertyczne, bardzo szczere 3, albo 5 (przejawiające wszelkie oznaki piątkowości, np. jeśli chodzi o stosunek do wiedzy i ludzi), które stawia sobie bardzo wysokie standardy i ciągle dąży do bycia najlepszym, sukcesów, wymiernych korzyści swojej pracy, wyjątkowo aktywne w swoich dziedzinach (dość licznych, jak na rzeczy, w które człowiek się naprawdę mocno angażuje) z wiecznym kompleksem, że nie jest dość dobre?

W jakim stopniu skrzydło 4 może sprawić, że 3 rywalizuje bardziej samo ze sobą, niż z innymi, nie popisując się zbytnio swoimi zdolnościami i osiągnięciami, by nie wywoływać u innych negatywnych emocji, kompleksów, zazdrości (skrzydło 2?)? Czytałam, że 3 mogą się upodabniać do 5, szczególnie te intelektualne, ale raczej nie działa to w drugą stronę. Jak sądzicie, po czym jednoznacznie można określić typ, wybierając pomiędzy tymi dwoma?
......................................................................... ZŁOTY ŚRODEK!
6 z mocnym wpływem obu skrzydeł - kiedyś nauczę się latać
"Jeśli nie wiesz do jakiego portu zmierzasz, żaden wiatr nie jest ci sprzyjający"

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

Re: Rozpoznanie typu

#372 Post autor: Pablo » wtorek, 16 marca 2010, 21:52

dachowiec pisze:czyli zdania są podzielone... sama myślałam, że to coś koło 7 lub 8, ale enneagramem interesuje się bardziej dopiero od niedawna, więc mogę się mylić :).
Mam też starą kumpele z lawki. Trzymamy sie razem juz od zamierzchlych czasów. Jako dziecko byla baaardzo obrażalska, aż do przesady - trzeba było wręcz ważyć słowa, aby się nie obraziła. Często odgapiała od innych styl, różne rzeczy (piórniki, pióra, zeszyty...). Pamietam, że cały czas zmieniała swoje zdanie - zależnie od grupy w której była. Trzymała się cały czas z dwoma dziewczynami i tylko z nimi, choc one czasem mialy jej dosc. Wtedy jeszcze się nie przyjaźniłyśmy. Dopiero od gimnazjum się jakoś tako zaczęło, bo jako jedyna z mojej szkoły szła do tego samego gimnazjum co ja. No i trochę się zmieniła. I tak do dziś: wesoła, ciągle się śmieje i to bardzo głośno. Ma dobry kontakt z plcia przeciwna jak i z dziewczynami. Łatwo wkręca się do grupy. Aktywna. Umie się podlizywać i ma dobre stosunki ze starszymi. Popularna, ma wielu znajomych. Bywa agresywna i to bardzo. To się raczej tyczy osób które lepiej zna - bo dla nowych jest przymilna. Raczej dwulicowa. Pogodna, wszyscy ją lubią i szanują. Potrafi postawić na swoim. Przebojowa.
Na początku myślałam, że to 8, bo głośno mówiła o tym co myśli i była agresywna (choć tylko w grupie którą bardzo dobrze zna), ale podchodzi mi trochę pod 3, bo czasem kompletnie nie ma swojego zdania i idzie za "stadem", żeby to ją lubiło.
A co wy sądzicie? 8)
Jak na mnie 9w8, Podjeżdża też trochę 2w3 z silnym wpływem 8, ale Dwójki tak naprawdę dobrze wiedzą czego chcą.

Heh testujesz nas ile wiemy czy wypisujesz co znajomi o Tobie mówią bo się określić na enea nie potrafisz ;)

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

Re: Rozpoznanie typu

#373 Post autor: Orest_Reinn » środa, 17 marca 2010, 01:08

ale Dwójki tak naprawdę dobrze wiedzą czego chcą
eee... że co?

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

Re: Rozpoznanie typu

#374 Post autor: Pablo » środa, 17 marca 2010, 09:49

No co? Mówię o tych które znam z reala, im bliższa relacja z 2 tym zazwyczaj większe zadymy i upór jeżeli 2 wyczuje że kogoś omotała i ma przewagę, coś się nie zgadza? Znasz dobrze jakieś 9 i 2 (poza sobą) żeby porównać ich postawy w stosunku do ludzi i samych siebie? Tylko bez teoretyzowania i filozofowania na temat motywacji, ośrodków i innych tym razem bo to męczące - poproszę konkretne przykłady zachowań ludzi jak chcesz się ze mną kłócić - ja swoje na forum 2 podałem jakiś czas temu z tego co pamiętam, zresztą No Leader pisał podobnie.

Awatar użytkownika
dachowiec
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 3 listopada 2009, 15:57

Re: Rozpoznanie typu

#375 Post autor: dachowiec » środa, 17 marca 2010, 16:14

Pablo -> hahah... nie, nie gadam ze znajomymi na tematy pod tytułem: "jaka jesteś? jaka ja jestem?". Więc sama nie wiem co oni mówią o moim charakterze :). A gdybym chciała zapytać się o mnie, to nie podszywałabym się pod moje kumpele :lol: . Czy testuje? Raczej nie. Czysta ciekawość :>

ODPOWIEDZ