HRM (Human Resources Management) & Enneagram

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
milosz
Posty: 23
Rejestracja: wtorek, 15 kwietnia 2008, 19:20

HRM (Human Resources Management) & Enneagram

#1 Post autor: milosz » środa, 23 kwietnia 2008, 17:44

zakladajac, ze juz wiemy z kim mamy do czynienia (numerek)
jakich technik uzywac aby najlepiej manipulowac kazdym z podstawowych 18 typow?

prosilbym o podpowiedzi dla poszczegolnych numerkow ze skrzydelkami
mozna uzywac fachowych okreslen


np u mnie w firmie wszystkim pracownikom rozeslalem test (z komputera sekretarki czyli "rozeslala" ona jako fajny link)
zrobilo go sobie ponad 90% ludzi (nie wiedzac ze mamy wglad w wyniki wiec raczej testy sa obiektywne)
mamy teraz ich typy enagramowe w "drugich teczkach"
takich nieoficjalnych aktach osobowych

przydalo sie od razu
np dwom piatkom zmienilismy miejsca w biurze z centrum na w rogu
i ich wydajnosc podskoczyla (IT)
zrobilismy tez kilka innych ruchow zeby usprawnic organizacje (pozioma) majac na wzgledzie typy ludzi

zastanawiam sie jak mozna wplywac i naciskac na rozne typy
(pewnie na kazdy typ inna metoda manipulacji czy komunikacji werbalnej i niewerbalnej jest bardziej skuteczna)
aby np zwiekszyc ich wydajnosc w pracy
polepszyc prace zespolu
najlatwiej i najtaniej dla firmy zwolnic
itd

jak mozna uzyc tej wiedzy przy budowaniu produktow pod katem enneagramowych grup docelowych?
czyli jak manipulowac klientem?

i jak taka wiedza moze sie przysluzyc w zyciu osobistym?

prosze o proste odpowiedzi polaczone bezposrednio z tematem

dziekuje
miejcie na uwadze, ze my uzywamy tych technik zeby dac ludziom szczescie oraz zredukowac stres w miejscu pracy
powoduja nami szlachetne pobudki
uwierzcie ze mimo takich zagran (a wlasciwie dzieki nim oraz odpowiednim nie glodowym pensjom - kady musi zyc godnie) nasi pracownicy sa generalnie zadowoleni z pracy i zycia
pomagamy im tez jesli maja problemy poza praca


uprzedzam zeby nie zostac zle zrozumianym

dzieki i czekam na rozumne wypowiedzi



Awatar użytkownika
sonja
Posty: 152
Rejestracja: poniedziałek, 6 sierpnia 2007, 16:30

#2 Post autor: sonja » środa, 23 kwietnia 2008, 18:03

Jeżeli wiesz coś na temat wywierania wpływu, to powinieneś wiedzieć jakich technik trzeba użyć, kiedy i na kim, żeby uzyskać zamierzony efekt. Jeżeli przeczytasz sobie opisy tych typów i połączysz z wiedzą to nie będziesz mieć problemu.

A tak swoją drogą, jak piszesz
u mnie w firmie wszystkim pracownikom rozeslalem test (z komputera sekretarki czyli "rozeslala" ona jako fajny link)
zrobilo go sobie ponad 90% ludzi (nie wiedzac ze mamy wglad w wyniki wiec raczej testy sa obiektywne)
mamy teraz ich typy enagramowe w "drugich teczkach"
takich nieoficjalnych aktach osobowych
i jak taka wiedza moze sie przysluzyc w zyciu osobistym?
A potem
uzywamy tych technik zeby dac ludziom szczescie oraz zredukowac stres w miejscu pracy
powoduja nami szlachetne pobudki
To może się czepiam, ale jak dla mnie to ostatnie brzmi po prostu śmiesznie. Dziękuję za uwagę.
Hey now now, we're goin' down down
and we ride the bus there and pay the bus fare
or we find a new reason, a new way of living
and we breathe it in and try to dream again

Flegmatyczna Dziewiątka, INFp

Awatar użytkownika
M.
Posty: 1196
Rejestracja: czwartek, 31 stycznia 2008, 20:31
Kontakt:

Re: HRM (Human Resources Management) & Enneagram

#3 Post autor: M. » środa, 23 kwietnia 2008, 18:23

milosz pisze: przydalo sie od razu
np dwom piatkom zmienilismy miejsca w biurze z centrum na w rogu
i ich wydajnosc podskoczyla (IT)
Boskie :lol: Ciekawe ile czasu tym piątkom zajęło przemyślenie tej zmiany. Zapewne wysnuły w swoich główkach kilka teorii spiskowych :wink:
5w4, sp/sx
EII

milosz
Posty: 23
Rejestracja: wtorek, 15 kwietnia 2008, 19:20

#4 Post autor: milosz » środa, 23 kwietnia 2008, 19:13

liczy sie efekt i to ze sa zadowoleni i lepiej pracuja
jeden nawet tak polubil nowe miejsce pracy ze zostaje ciut dluzej z wlasnej woli (nieplatne nadgodzinki)

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#5 Post autor: Eruantalon » środa, 23 kwietnia 2008, 20:31

4'kę zwolnij z pracy. Będzie mogła się trochę poużalać.

8'cem daj możliwość odgrywania się na chorej 6'ce./ Obioe to polubią, jak nic.

1'kę wywal w diabły, bo będzie Ci działać na nerwy.

A 2'ke koniecznie przenieś na stanowisko sekretarki. Koniecznie.
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

misiek
Posty: 578
Rejestracja: poniedziałek, 7 maja 2007, 02:59

#6 Post autor: misiek » środa, 23 kwietnia 2008, 21:34

milosz pisze:liczy sie efekt i to ze sa zadowoleni i lepiej pracuja
jeden nawet tak polubil nowe miejsce pracy ze zostaje ciut dluzej z wlasnej woli (nieplatne nadgodzinki)
Nie uważasz że mogła poczuć że jeśli wywalasz ją w róg to najprawdopodobniej powinna się zastanowić czy coś się za tym nie kryje?? może nie spodobała jej się wcale tak ta nowa pozycja a jedynie poczuła presje??

Numerek testu niewiele Ci powie, ale jeśli nie masz innych źródeł informacji o nich (czyżby z ciebie 7w8 było??) to może postaraj się:

-oddzielić od siebie wszystkie 3! Sądzę że 3 często myślą o sobie wzajemnie "nie ma tu miejsca dla nas dwóch"
również łączenie 3 z 8 nie jest dobrym pomysłem...

Tak wstępnie to właściwie mogę Ci powiedzieć jedynie w odniesieniu do siebie (3w4). Ja wiem że jeśli mam pracować zespołowo najchętniej robię to z takimi typami jak 6 czy 9 ewentualnie 4

4 jest dla mnie odpowiednim inicjatorem działań oraz pomysłodawcą. Ja zajmuję się rozwinięciem problemów, natomiast 6 i 9 zwykle przyjmują w pierwszej fazie pozycje bierną przechodząc do działania dopiero przy wykonaniu.

Mi dobrze współpracuje się z 2 lecz te które spotykałem raczej nie przypadały do gustu moim przyjaciołom 4. 5 przy mnie raczej się blokują. Sądzę że one rzeczywiście najlepiej pracują w pojedynkę. 1 koncentruje się na elementach które ja pomijam bo uważam za zbędne w związku z tym jest dla mnie hamulcem mimo iż jej rady tak naprawdę mogą się komuś przydać. Ze strony 7 również nie odczuwałem nigdy pomocy.

Opisuję sytuację jedynie na podstawie mojej klasy w szkole oraz drużyny harcerskiej. Jest to za mała grupa ludzi aby była reprezentatywna, lecz mi (jako 3w4) najlepiej współpracuje się z 4 (oba skrzydła), 6 (wiem tylko jak z dwoma 6w5) i 9 (tu z kolei orientuje się jedynie co do jednej 9w1)

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#7 Post autor: Absynt » czwartek, 24 kwietnia 2008, 04:28

Ciekawe.

Na poczatku chcialbym wyrazic szczere ubolewanie nad tym, ze nie zachowaliscie sie FAIR wobec swoich pracownikow, zbierajac ich wyniki bez ich wiedzy. Coz szkodzilo zapytac o zezwolenie chocby po zrobieniu testow?

8 walnij na srodek biura, by rzadzily, 7 bylyby dobrymi kurierami lub czyms w tym stylu - generalnie im wiecej dla nich wrazen, tym lepiej. Czworki... hm... to bardzo empatyczny typ, tylko trudno mi powiedziec do czego sie nadaje, heh. Mysl o nich w kategorii 'psycholog'. 4 twierdzi z reguly, ze zna sie na ludziach... 1 bedzie dumny z duzej odpowiedzialnosci i bedzie pracowala w zadowoleniu gdy spocznie na nim wieksza odpowiedzialnosc, 9 nada sie do wszystkiego, a reszty nie wiem. Poza tym lepiej zastosowac sie do tego z ostroznoscia, gdyz jest to raczej czworkowe widzimisie ;p.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

nudis_verbis
Posty: 325
Rejestracja: sobota, 18 listopada 2006, 10:37

#8 Post autor: nudis_verbis » czwartek, 24 kwietnia 2008, 08:41

xxx
Ostatnio zmieniony niedziela, 4 maja 2008, 15:54 przez nudis_verbis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

#9 Post autor: Zielony smok » czwartek, 24 kwietnia 2008, 09:16

Obrazek
Ksiązka o predyspozycjach zawodowych poszczególnych typów.
Dziesięć przykazań" pracy z Dwójką:
>Zadbaj o dobrą atmosferę, pamiętając, że dla Dwójki człowiek zawsze pozostanie ważniejszy od celu.
> Nigdy nie przekazuj poleceń wyłącznie drogą dyspozycji pisemnych, gdyż Dwójka bardzo ceni sobie osobisty kontakt, a dostając polecenie inną drogą może poczuć się dotknięta lub zlekceważona.
> Nigdy nie krytykuj wprost, a wypowiedź zacznij od docenienia dobrych intencji Dwójki i jej zaangażowania w społeczny wymiar projektu.
> Krytyka lub prośba musi precyzyjnie określać, jakich działań oczekujesz i w jakim czasie mają być wykonane.
> Podkreślaj znaczenie i wartość Dwójki jako członka zespołu.
> Wymuszaj na Dwójce określenie jej potrzeb.
> Zachęcaj do proszenia o pomoc, argumentując, że jej udzielenie sprawi pozostałym członkom zespołu dużo satysfakcji.
> Analizuj razem z Dwójką, czy to, czego się podejmuje, jest możliwe do realizacji. Ucz ją układać plan działania.
> W przejrzysty sposób określaj zakres obowiązków Dwójki, perspektywy rozwoju i zasady awansu.
> Wyjaśniaj Dwójce, że ludzie często lubią sami uporać się ze swoim zadaniem i stąd może powstawać wrażenie, iż odrzucają pomoc.
>Odmawiając przyjęcia pomocy, podkreślaj zawsze, że doceniasz propozycję.
> Inspiruj Dwójkę do rozwoju, podkreślając, że pozyskana przez nią wiedza będzie służyła całej organizacji, a co za tym idzie, ludziom zaangażowanym w projekt.
> Nie daj się manipulować ani oczarowywać Dwójce, gdyż wejdziesz w relację zależności.
> Przedstawiając swoje oczekiwania, staraj się być miły, ale stanowczy.
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Awatar użytkownika
aliszien
VIP
VIP
Posty: 1459
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 14:07
Lokalizacja: Warszawy

Re: HRM (Human Resources Management) & Enneagram

#10 Post autor: aliszien » czwartek, 24 kwietnia 2008, 10:02

milosz pisze: miejcie na uwadze, ze my uzywamy tych technik zeby dac ludziom szczescie oraz zredukowac stres w miejscu pracy
powoduja nami szlachetne pobudki

Srata pierdata, biorąc pod uwagę, że opieracie się na wynikach testów, na których katalogowanie wyników pracownicy nie wyrazili oficjalnie zgody.
Kolega poczytałby jeszcze coś o poziomach zdrowia każdego typu, bo np. Piątka Piątce nierówna.
A znaki zodiaku też już skatalogowaliście? I chiński horoskop? A skany dłoni do hiromacji są już zrobione? Skany tęczówki oka? Wykresy cykli menstruacyjnych pracownic, by w czasie zespołu napięcia przedmiesiączkowego przesunąć kobietę do piwnicy?
4w5, INFj, sp/sx

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#11 Post autor: yusti » czwartek, 24 kwietnia 2008, 10:11

.
Ostatnio zmieniony sobota, 9 października 2010, 16:12 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

nudis_verbis
Posty: 325
Rejestracja: sobota, 18 listopada 2006, 10:37

Re: HRM (Human Resources Management) & Enneagram

#12 Post autor: nudis_verbis » czwartek, 24 kwietnia 2008, 10:42

xxx
Ostatnio zmieniony niedziela, 4 maja 2008, 15:52 przez nudis_verbis, łącznie zmieniany 1 raz.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#13 Post autor: yusti » czwartek, 24 kwietnia 2008, 10:51

.
Ostatnio zmieniony sobota, 9 października 2010, 16:12 przez yusti, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#14 Post autor: Emjotka » czwartek, 24 kwietnia 2008, 10:51

milosz pisze:jakich technik uzywac aby najlepiej manipulowac kazdym z podstawowych 18 typow?
:shock: ??
milosz pisze: np u mnie w firmie wszystkim pracownikom rozeslalem test (z komputera sekretarki czyli "rozeslala" ona jako fajny link)
zrobilo go sobie ponad 90% ludzi (nie wiedzac ze mamy wglad w wyniki wiec raczej testy sa obiektywne)
mamy teraz ich typy enagramowe w "drugich teczkach"
takich nieoficjalnych aktach osobowych
:?
milosz pisze:
miejcie na uwadze, ze my uzywamy tych technik zeby dac ludziom szczescie oraz zredukowac stres w miejscu pracy
powoduja nami szlachetne pobudki
Taaaak, Hitler i Stalin też mieli szlachetne pobudki.

Jeśli chcesz poprawić wydajność pracowników, to trakuj ich jak ludzi, a nie jak maszyny, które trzeba, bez ich wiedzy, tu i ówdzie naoliwić.

Obrzydliwy temat...
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

milosz
Posty: 23
Rejestracja: wtorek, 15 kwietnia 2008, 19:20

Re: HRM (Human Resources Management) & Enneagram

#15 Post autor: milosz » czwartek, 24 kwietnia 2008, 10:58

aliszien pisze: A znaki zodiaku też już skatalogowaliście? I chiński horoskop? A skany dłoni do hiromacji są już zrobione? Skany tęczówki oka? Wykresy cykli menstruacyjnych pracownic, by w czasie zespołu napięcia przedmiesiączkowego przesunąć kobietę do piwnicy?
tylko jeden uklon w strone Pan
pozwalamy im brac 1 dzien wolnego ekstra miesiecznie (nie wszystkie biora), ktory musi byc zaksiegowany jako SK "sprawy kobiece" i jezeli jest brany musi byc brany jakby w cyklu czyli nie mozna sobie wziac takiego dnia nop 30 kwietnia i 4 maja

to akurat wymysl jedej z pan z marketingu, ktory zaakceptowalismy
choc ja akurat jestem jego przeciwnikiem

ODPOWIEDZ