Typowanie użyszkodników

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Aleksandrowa
Moderator
Moderator
Posty: 1452
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 20:01
Enneatyp: Zdobywca

Re: Typowanie użyszkodników

#136 Post autor: Aleksandrowa » sobota, 30 października 2010, 12:54

Dla mnie światło to przegzaltowana 4 w fazie weltchmerzowania. :mrgreen:


Did you see SEE se?

Trójkowdwójkę

Człowiek rzadko myli się dwa razy – na ogół TRZY lub więcej.

John Perry Barlow

Awatar użytkownika
DarkLilith
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek, 4 października 2010, 19:53
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Typowanie użyszkodników

#137 Post autor: DarkLilith » niedziela, 14 listopada 2010, 19:52

Hejo, wiem ze to zabrzmi dziwnie, ale czy ktoś by mógł mi pomóc, w określeniu mojego typu ;)? ponieważ z testów ( a testom powoli nie wierzę ) wychodzi, że jestem albo 1w9 albo 1w2 (sama już nie wiem kiedyś powiedziała bym , że 1 w zupełności do mnie nie pasuje, ponieważ nienawidzę być dokładna i solidna, ale teraz mam wątpliwości) 5w4 tez wychodziło... a ja umiem pokazywać uczucia , i za dużo gadam ^" no i wychodziło 4w5... co oczywiście nie ja, ale bywa, i 4w3 czasem z opisu cóż czuję się tak ale nienawidzę być smutna uciekam od tego. I ogonie często tez robię się 9-ktowata, ale jedną cechę mam,która zaprzecza temu, bo ona lubi być sama nic jej nie przeszkadza, a ja lubię być z kimś i wiele rzeczy biorę se do serca i ogolę porywam się emocjom ;). Ktoś by mógł mi pomóc ;D? ciągle nie daje mi to spokoju...
Noc jest najciemniejsza przed świtem....

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Typowanie użyszkodników

#138 Post autor: boogi » niedziela, 14 listopada 2010, 20:05

DarkLilith pisze:Hejo, wiem ze to zabrzmi dziwnie
Wiem, że to zabrzmi dziwnie, ale czy znasz angielski? Jeżeli tak, poczytaj tutaj: http://www.cobal.org/sigilkitty/misidentifications.html o różnicach między typami. Jeżeli masz czas, możesz też fragmenty przetłumaczyć i przesłać mi na PM, wrzucę obok już przetłumaczonych tutaj: http://enneagram.pl/boogi/Enneagram (tam zresztą też znajdziesz porównania pomiędzy typami - pomagające wybrać ten, do którego jest ci bliżej).
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
DarkLilith
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek, 4 października 2010, 19:53
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Typowanie użyszkodników

#139 Post autor: DarkLilith » poniedziałek, 15 listopada 2010, 15:37

Tak, znam twoją stronę i nadal nawet z tymi porównaniami nie mogę poznać jaki typ mam dlatego zaglądnęłam w ten temat ;).
Noc jest najciemniejsza przed świtem....

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Typowanie użyszkodników

#140 Post autor: Rilla » wtorek, 16 listopada 2010, 01:42

DarkLilith pisze: 1w9 albo 1w2
Masz silnie wykształcone poczucie obowiązku? Często czujesz, że musisz coś zrobić, bo tak należy? Jeśli tak, prawdopodobnie jesteś 1. Znam Jedynki, które nie we wszystkim są solidne i dokładne, ale ich obowiązki związane z rolami życia: obowiązki rodzica/dziecka/wnuka/ucznia/itd są dla nich święte.
DarkLilith pisze:4w5... co oczywiście nie ja, ale bywa, i 4w3 czasem z opisu cóż czuję się tak ale nienawidzę być smutna uciekam od tego.
No to chyba 4 nie jesteś. ;) Nikt nie lubi być nieszczęśliwy, ale Czwórki lubią lekko melancholijny nastrój od czasu do czasu. A przede wszystkim nie uciekają od negatywnych emocji. 4 sobie skreśl z listy.
Jeśli ciekasz od negatywnych emocji, może jesteś 7?- Takie stereotypowe skojarzenie, bo Siódemki słyną z ucieczek od negatywnych przeżyć. Źle sobie też z takimi radzą, gdy są nieuniknione.

Poczytaj sobie opisy typów przedstawione w poszczególnych działach. Często są dokładniejsze niż te ze strony głównej. Poczytaj też tematy z tego działu. Szczególnie przydatne są ośrodki inteligencji: http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=1316.
Miłego czytania. ;)
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
DarkLilith
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek, 4 października 2010, 19:53
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Typowanie użyszkodników

#141 Post autor: DarkLilith » środa, 17 listopada 2010, 18:09

Heh, dzięki Rilla, w końcu po ogarnięciu wszystkiego: opisach itd... wyszło, że na 90% jestem 6w7 ;D.chociaż zastanawiam się między 3w4, 4w3, albo 1 ;d.
Noc jest najciemniejsza przed świtem....

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Typowanie użyszkodników

#142 Post autor: Rilla » czwartek, 18 listopada 2010, 00:09

DarkLilith pisze:Heh, dzięki Rilla, w końcu po ogarnięciu wszystkiego: opisach itd... wyszło, że na 90% jestem 6w7 ;D.chociaż zastanawiam się między 3w4, 4w3, albo 1 ;d.
Jeśli na 90% wiesz, że jesteś 6w7, to prawdopodobnie tak jest. Wiedz, że żaden typ nie ma żadnych cech na wyłączność. Każdy człowiek ma coś z większości, jeśli nie ze wszystkich, typów. Aby określić swój, trzeba wziąć pod uwagę tylko cechy dominujące, które w decydujący sposób wpływają na twoje postępowanie. Trzeba też wziąć pod uwagę całą istotę danego typu- jeśli ogólnie rzecz biorąc typem 4 żądzą emocje, a ty uciekasz od tych negatywnych, czyli nie podporządkowujesz się nim, to znaczy, że 4 nie jesteś. Możesz mieć parę cech 4, ale nie pasuje do ciebie jej istota, jej zasadniczy charakter.
Co z tego, że kolor i zwężenia przy rękawach są dobre, jeśli rozmiar bluzki nie pasuje. Rozumiesz?

Cieszę się, że odkurzono ten temat. Można znów się pobawić w typowanie. Uaktualniać listę mogą moderatorzy, którzy tak rozsądnie zlikwidowali opcję edycji. :mrgreen:
Ach, gdzie te czasy, gdzie brano mnie za Dwójkę. Ciekawe, czy wciąż są ludzie, upierający się, że Dwójką jestem faktycznie. A może są jakieś inne przypuszczenia?
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Typowanie użyszkodników

#143 Post autor: Snufkin » środa, 13 lipca 2011, 17:33

Emjotka w temacie Poziomy zdrowia Piątek pisze:Snufciu, Emjocią to ja jestem dla moich bratanków i siostrzenic z sekty, a nie dla Ciebie. Ciekawe, kiedy Ty się ogarniesz i pójdziesz do -swojego- podforum, zamiast robić bałagan u 5. :P
To niby gdzie mam iść ? I czy jest tu jeszcze ktoś kto śmie wątpić w mój lanserski enneatyp ? Trochę mnie to nawet 'śmieszy'...
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Typowanie użyszkodników

#144 Post autor: yusti » środa, 13 lipca 2011, 19:12

jesteś 4

5 WIE, że przed znakiem interpunkcyjnym nie stawia się spacji.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Typowanie użyszkodników

#145 Post autor: Snufkin » środa, 13 lipca 2011, 19:18

Tyle to ja akurat też wiem więc pudło.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Typowanie użyszkodników

#146 Post autor: yusti » środa, 13 lipca 2011, 19:29

[quote="Snufkin"]Tyle to ja akurat też wiem więc pudło.[/quote]
hahha UNIKNĄŁ stawiania przecinka, by nie wpaść w problem!

Awatar użytkownika
IstariDreamer
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 25 stycznia 2011, 12:10
Lokalizacja: Right here

Re: Typowanie użyszkodników

#147 Post autor: IstariDreamer » piątek, 15 lipca 2011, 07:26

Snufkin pisze:
Emjotka w temacie Poziomy zdrowia Piątek pisze:Snufciu, Emjocią to ja jestem dla moich bratanków i siostrzenic z sekty, a nie dla Ciebie. Ciekawe, kiedy Ty się ogarniesz i pójdziesz do -swojego- podforum, zamiast robić bałagan u 5. :P
To niby gdzie mam iść ? I czy jest tu jeszcze ktoś kto śmie wątpić w mój lanserski enneatyp ? Trochę mnie to nawet 'śmieszy'...
Nie odpowiem, bo nie chcę bałaganu w podforum mojego enneatypu.

Nie podejrzewałem Emjotki o taką niegościnność. :S
Poza tym mogłaby wskazać 'właściwą drogę', jak już komuś sugeruje, by sobie poszedł...
It's nice to be important, but it's more important to be nice

mini-chat

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Typowanie użyszkodników

#148 Post autor: yusti » piątek, 15 lipca 2011, 07:45

wtedy nie byłoby zabawy!
:wink:

Awatar użytkownika
bodzios
Posty: 695
Rejestracja: poniedziałek, 18 stycznia 2010, 23:06
Enneatyp: Obserwator

Re: Typowanie użyszkodników

#149 Post autor: bodzios » niedziela, 24 lipca 2011, 23:38

Po zlocie stanowczo typuję Yarrena na 5. 7 z instynktem soc to on za Chiny Ludowe nie jest.
No UPS - no party. :(

Awatar użytkownika
Ceres
Posty: 821
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:59
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: UK

Re: Typowanie użyszkodników

#150 Post autor: Ceres » niedziela, 24 lipca 2011, 23:41

Potwierdzam!
A za to Paweu na pewno nie jest 8 - wygląda mi na 6 ;)
Spotykam ludzi, szukam mądrych słów,
nie mówią nic, czego nie wiem dawno już
Na tyle, ile mogę zmieniam się...


4w5, sx/sp, EIE

ODPOWIEDZ