Typowanie użyszkodników

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Memory
Posty: 943
Rejestracja: środa, 23 lipca 2008, 13:49
Enneatyp: Lojalista

Re: Typowanie użyszkodników

#121 Post autor: Memory » środa, 6 października 2010, 18:05

Hm...
Krótko mówiąc, bardziej mi pasujesz na 1, niż na 8.


6w7 sp/sx, EIE

Awatar użytkownika
MartiniB
Posty: 774
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2008, 21:06

Re: Typowanie użyszkodników

#122 Post autor: MartiniB » środa, 6 października 2010, 18:11

Raczej odpuściłem sobie rozkminianie cyferek na tym forum. A tzw "1" są fajne, ale jako partnerzy.

Awatar użytkownika
Memory
Posty: 943
Rejestracja: środa, 23 lipca 2008, 13:49
Enneatyp: Lojalista

Re: Typowanie użyszkodników

#123 Post autor: Memory » środa, 6 października 2010, 18:23

MartiniB pisze:Raczej odpuściłem sobie rozkminianie cyferek na tym forum.
Nie zachęcam Ciebie do rozkminiania wszystkich "cyferek", tylko żebyś ponownie przemyślał jaki jesteś naprawdę, przecież to nic nie kosztuje. :wink: Pewności stuprocentowej nie mam, ale myślę, że źle się usytuowałeś w enneagramie. Poprzednim razem i teraz. Już dawno zresztą zamierzałam podać argumenty w tym temacie, dlaczego nie pasujesz mi na 3.
8 już bliżej prawdy, ale to i tak moim zdaniem niezupełnie to [w każdym razie triada by się zgadzała].
6w7 sp/sx, EIE

Awatar użytkownika
MartiniB
Posty: 774
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2008, 21:06

Re: Typowanie użyszkodników

#124 Post autor: MartiniB » środa, 6 października 2010, 18:39

Ja wiem jaki jestem, naprawde :lol:

Nie obraże sie sie na typowanie ze strony osoby trzeciej, ale sam przed soba wciskanie ram uważam za niepotrzebne.

phalcore
Posty: 414
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 22:11

Re: Typowanie użyszkodników

#125 Post autor: phalcore » środa, 6 października 2010, 19:02

MartiniB ja Cię typuję na 9w1, jesteś bardzo pokojowy, medialny, unikasz konfliktów. Czyste 9w1.


Czuje tez od Ciebie bardzo mocny wpływ dwójki, gdyby można było to jesteś 9w2. :P

Awatar użytkownika
MartiniB
Posty: 774
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2008, 21:06

Re: Typowanie użyszkodników

#126 Post autor: MartiniB » środa, 6 października 2010, 19:04

:* dla czarnucha z avatara.

Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

Re: Typowanie użyszkodników

#127 Post autor: Matea » środa, 6 października 2010, 19:42

inv pisze:a ja, a ja? ja też chcę! proszę, doładujcie moją próżność i nie zapomnijcie się troszkę pokłócić! PROSZĘ!
:wink:
ja Ci daję te 4w3 aczkolwiek światło typuje na 3w2 (nie wiem czemu, ale wszystkich których ciężko mi rozpoznać podpinam pod tym właśnie typem :mrgreen:

Memory pisze:Martini, okrzyknąłeś się 8?
Martin jest dla mnie wzorcowym 3w4 co wnioskuję po wypowiedziach, a zwłaszcza ogromnej znajomości własnego typu.. Chociaż z 3 do 8 naprawdę niedaleko.
"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

Awatar użytkownika
MartiniB
Posty: 774
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2008, 21:06

Re: Typowanie użyszkodników

#128 Post autor: MartiniB » środa, 6 października 2010, 21:13

Matea pisze:
inv pisze:a ja, a ja? ja też chcę! proszę, doładujcie moją próżność i nie zapomnijcie się troszkę pokłócić! PROSZĘ!
:wink:
ja Ci daję te 4w3 aczkolwiek światło typuje na 3w2 (nie wiem czemu, ale wszystkich których ciężko mi rozpoznać podpinam pod tym właśnie typem :mrgreen:

Memory pisze:Martini, okrzyknąłeś się 8?
Martin jest dla mnie wzorcowym 3w4 co wnioskuję po wypowiedziach, a zwłaszcza ogromnej znajomości własnego typu.. Chociaż z 3 do 8 naprawdę niedaleko.
Szczerze mówiąc nienawidze ludzi tzw "3".

Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

Re: Typowanie użyszkodników

#129 Post autor: Matea » środa, 6 października 2010, 21:19

MartiniB pisze:
Szczerze mówiąc nienawidze ludzi tzw "3".
Hmm, właśnie zauważyłam, aczkolwiek uznałam to za przejaw wysokiej samokrytyki 8)
"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Typowanie użyszkodników

#130 Post autor: Venus w Raku » środa, 6 października 2010, 23:50

Ale może jednak inni potrafią zauważyć lepiej to, czego my sami w sobie nie widzimy. Tzn. jeżeli nie są emocjonalnie nastawieni do nas, to potrafią być bardziej obiektywni. W codziennym życiu, walczymy zaciekle z osądami naszej osoby przez innych, a oni z grzeczności, czy innych zahamowań lub uwarunkowań nie chcą nam ich przedstawiać.
1w9, 6w5, sp/sx

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Typowanie użyszkodników

#131 Post autor: inv » czwartek, 7 października 2010, 00:07

Venus w Raku pisze:Ale może jednak inni potrafią zauważyć lepiej to, czego my sami w sobie nie widzimy. Tzn. jeżeli nie są emocjonalnie nastawieni do nas, to potrafią być bardziej obiektywni.
szczerze? tak się tylko mówi.
nawet "odemocjonalniona" wypowiedź nadal jest subiektywna.

dwa
1. może to być związane z "wcześniej przeczytanym podręcznikiem". (tak się tworzą prawa naukowe. wiesz, co się liczy? Szacunek Ludzi Uczonych. im więcej ludzi coś przeczytało i pisało z tego kolokwia, tym więcej w tym "obiektywnej" prawdy)
2. może to być częste używanie strony biernej, które sprawia, że brzmimy obiektywnie. taki hłit martetindody ludzi piszących prace.

oba dają wrażenie profesjonalizmu, bo albo widzimy to, co, jako ludzie, ustaliliśmy za wiedzę i doświadczalnie udowodnioną prawdę o świecie, albo dajemy się nabrać na "mądre słowa".

poza tym, jeżeli ktoś nie jest do nas emocjonalnie nastawiony, to bardziej czujemy (mówię w imieniu ogółu stojącego za moimi plecami! ;-) ) się krytykowani niż wspierani.

do tego, ludzie oddaleni od nas, mogą przedstawić tę samą sytuację co najwyżej w innym świetle, niezależnie od tego, czy podadzą wersję SLU(czonych), czy swoją osobistą. czyli bardziej mówimy o obiektywizacji, a nie o obiektywności. obiektywny, to może być bóg, albo 3cioosobowy narrator książki, który jest bogiem w świecie stworzonym przez autora.
obiektywizacja za to, to dość fajna rzecz. ale ma 2 ostrza, bo zarówno może podratować, jak i pogrążyć ;].

chciałbym bardzo, żeby takie uniwersalne prawdy były dostępne w moim życiu dla mnie i dla każdego, ale stanie się to dopiero chyba wtedy, kiedy wszyscy zrezygnujemy z uczestnictwa w tym, co do tej pory jest "kulturą". bo jesteśmy do tego bardzo przywiązani. sami byśmy musieli się stać bogami... nietzscheańskimi nadludziami ;]

ach, musiałem napisać kilka zdań zanim pójdę spać.
dbrnc!
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

Re: Typowanie użyszkodników

#132 Post autor: Matea » czwartek, 7 października 2010, 10:54

inv pisze: chciałbym bardzo, żeby takie uniwersalne prawdy były dostępne w moim życiu dla mnie i dla każdego, ale stanie się to dopiero chyba wtedy, kiedy wszyscy zrezygnujemy z uczestnictwa w tym, co do tej pory jest "kulturą". bo jesteśmy do tego bardzo przywiązani. sami byśmy musieli się stać bogami... nietzscheańskimi nadludziami ;]
Ale życie kręci się wokół tego co subiektywne drogi Inv'ie i to subiektywizm nakręca nasze wybory, to subiektywizm sprawia, że jesteśmy kim jesteśmy, robimy co robimy i lubimy to co lubimy. Dla mnie nigdy nie istniała i nie istnieje coś takiego jak obiektywna prawda, bo nie ma nic wspólnego z życiem i z ludźmi, a co najwyżej z budową plastikowych torebek w biedronce ;]

Jeśli ja Cię oceniam subiektywnie, to znaczy, że tak Cię "odczuwam", a jeżeli patrzyłabym na Ciebie obiektywnie... to prawdopodobnie nie zawracałabym sobie głowy, żeby Cię oceniać. ;)
"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

Awatar użytkownika
swiatlo
Posty: 365
Rejestracja: sobota, 17 kwietnia 2010, 22:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Na krańcu świata

Re: Typowanie użyszkodników

#133 Post autor: swiatlo » środa, 27 października 2010, 20:22

Dzisiaj się czuję w 6w7.
Nie czaje juz tego.
Wytypujcie mnie, prosze :D.
troll ze schizofrenią

Awatar użytkownika
Pędzący Bakłażan
VIP
VIP
Posty: 2637
Rejestracja: sobota, 15 listopada 2008, 21:44

Re: Typowanie użyszkodników

#134 Post autor: Pędzący Bakłażan » środa, 27 października 2010, 20:40

4w3

Awatar użytkownika
Minka
Posty: 194
Rejestracja: wtorek, 9 czerwca 2009, 19:38

Re: Typowanie użyszkodników

#135 Post autor: Minka » piątek, 29 października 2010, 21:57

Czytając wypowiedzi dwójek, jakoś dzisiaj nie czuję się dwójką. W ogóle moja podróż od 6w7 do 2w3 ze mnie drwi.
Proszę, wytypujcie mnie.
"Podejrzliwość w stosunku do wszystkich jest męcząca, trzeba komuś ufać, bo trzeba przy kimś odpocząć."

sp/so

ODPOWIEDZ