Typowanie użyszkodników

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Revania
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 18:49
Lokalizacja: przed monitorem
Kontakt:

#76 Post autor: Revania » środa, 27 lutego 2008, 11:24

fra pisze:Ale wydaje mi się, że jest w Tobie pewien nadmiar emocji. Ty w odróżnieniu od większości Czwórek nie obnosisz się z nimi, (może nie chcesz pokazać słabości?).
We mnie jest mnóstwo emocji, ale nie pokazuję ich każdego, bo życie mnie nauczyło, żeby tak nie robić, bo inni mnie tylko z tego powodu wyśmiewają :roll:
Dla mnie jesteś zbyt inna, zbyt ekscentryczna na Jedynkę, zbytnio ta inność Cię pociąga, lubisz ją i akceptujesz i dlatego w przeciwieństwie do niektórych Czwórek nie próbujesz być inna na siłę. Nie kreujesz się dla ludu.
Wiesz, ja uważam się za normalną. Robię to, co lubię i uważam za słuszne. To inni są dziwni i zazwyczaj nie umiem ich zrozumieć ;)
Przecież nie każda Czwórka musi mieć załamanie nerwowe.
Ty lepiej nie spiesz się tak z tą oceną braku załamań nerwowych... Może radzę sobie z nimi dobrze (bez pomocy lekarza od głowy), ale nie znaczy to, że ich nie ma. Jest i to dużo. Jednak od siły charakteru zależy jak dajemy sobie z nimi radę...
Wierzę w zdrowe Czwórki. Wierzę też w takie, które swój wewnętrzny, czasem poryty świat zostawiają tylko dla siebie i z zewnątrz wydają się zwykłe, takie poukładane. A jednak są pewną tajemnicą i Ty mi się taka wydajesz.
Nie widzę powodu, żeby wszystko o sobie pisać na forum publicznym, ludziom których w ogóle nie znam.


Twoje wyjaśnienie jest wystarczające. Będę musiała zastanowić się nad tym, naprawdę. W teście na enneagram.com.pl zawsze wychodziło mi 4, na tej stronie wyszło mi 2 razy (raz 4w5, raz 4w3). Nie przeczę, że jest we mnie wiele z czwórki.
co do Revanii...jest chora jedynką, albo może zjedynkowaną czwórką. czyli 4w3 jak moja sąsiadka. tyle że moja sąsiadka jest ambitna, poszła na prawo. i jest bardzo otwarta, bezpośrednia. nie jedzie z normami i "tak być powinno". nie wiem na ile Rev jest taka...swobodna.
Ja jestem taka, że czasem czepiam się byle g... , czasem dla żartu, czasem dla zasady, ale w rezultacie to jestem dość tolerancyjna i cierpliwa (ale to też do czasu). Ach, no i moja szczerość czasem jest odbierana jako czepianie się, jechanie z normami na przykład i takie tam, ale zazwyczaj jak ktoś myśli inaczej, to uważam, że niech se myśli, dopóki nie jeździ po mnie za to, że ja mam inne zdanie. No i miło jak ktoś ładnie uargumentuje tą swoją opinię, bo jeśli jego argument brzmi "bo tak", to ja tego nie kupuję.


Ostatnio w teście wyszła mi czysta 1, wcześniej 1w2

Awatar użytkownika
andrzej4001
Posty: 224
Rejestracja: czwartek, 3 maja 2007, 18:28
Enneatyp: Zdobywca
Lokalizacja: Wrocław

#77 Post autor: andrzej4001 » środa, 27 lutego 2008, 11:59

Revania pisze: Robię to, co lubię
Jedynki robią to co "trzeba" a nie to co lubią. Pozatym od jedynek uderza konserwatyzmem a Ty mi wyglądasz na bardziej postępową osobę.

Awatar użytkownika
Revania
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 18:49
Lokalizacja: przed monitorem
Kontakt:

#78 Post autor: Revania » środa, 27 lutego 2008, 12:08

andrzej4001 pisze:
Revania pisze: Robię to, co lubię
Jedynki robią to co "trzeba" a nie to co lubią. Pozatym od jedynek uderza konserwatyzmem a Ty mi wyglądasz na bardziej postępową osobę.
No... właściwie to ja nigdy nie robię tego co trzeba, tylko to, co ja CHCĘ 8)
Ostatnio w teście wyszła mi czysta 1, wcześniej 1w2

Awatar użytkownika
Revania
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 18:49
Lokalizacja: przed monitorem
Kontakt:

#79 Post autor: Revania » środa, 27 lutego 2008, 17:49

yusti pisze:a gówno prawda.
nie chcesz jesc a żresz.
chcesz spac do południa i nic nie musiec,a tymczasem zawaliłas szkołę i nic z zycia nie amsz. musisz się zmuszac by mieć.
nie czepiaj się szczegółów. zazwyczaj robię to co chce. niektóre rzeczy każdy musi zrobić, niezależnie od charakteru, ale w mniej ważnych sprawach jedni robią tak, drudzy inaczej, np jedni swoim sposobem bycia, wyglądem zlewają się z tłumem i jest im dobrze, inni chcą odstawać i też jest im dobrze.
Ostatnio w teście wyszła mi czysta 1, wcześniej 1w2

Awatar użytkownika
fra
Posty: 287
Rejestracja: wtorek, 22 maja 2007, 05:40

#80 Post autor: fra » środa, 27 lutego 2008, 21:07

Ja niestety częściej czuję wewnętrzny przymus robienia tego co powinnam, rzadziej coś czego chcę. Najpierw obowiązki, potem przyjemności. Nie znaczy, że tego się trzymam, zdarza mi sie za często sobie folgować. Ale łatwiej by mi było ze sobą wytrzymać, gdybym jednak trzymała się planu. Byłabym z siebie zadowolona. Co prawda - jak każdy pragnę przyjemności dla siebie, jednak cena, jaką za nią płacę jest za wysoka. Wolę sobie dac siana i poczekać, aż przyjdzie odpowiedni moment, czyli po obowiązkach. Tylko, że te "wakacje" prawie nigdy nie nadchodzą, ciagle ciś mnie goni. Ale dobrze - nie potrafiiłabym się tak cieszyć z egoistycznej przyjemności. Zżarłyby mnie wyrzuty sumienia. Nie wiem czy to jedynkowe czy dwójkowe bardziej...?

Zasady są ważniejsze niż ludzie. Nie można byc mięczakiem i ciągle ulegać, nie wolno być egoistą i myśleć tylko o sobie, trzeba robić to co się powinno. Taka jest moja idea. To jedynkowe. Ale praktyka wygląda tak, że ludzie wygrywają i z moimi potrzebami i nawet z obowiązkami. Bo obowiązki moje to moje. Więc inni nie zrozumieją, że to nie jest egoizm. Dwójkowate.
Wawelski mnie widzi 2w1 a nie 1w2. Może to jest właśnie potwierdzenie teorii, że skrzydło jest na zewnątrz, kręgosłup wewnątrz. Nawet z biologią się zgadza :)

yusti, dlaczego uważasz, że zdrowa Czwórka albo chora Jedynka?(o Revanii). Nie widzę związku. Odnosze wrażenie jakbyś stopniowała; jakby jedne typy były z natury zdrowsze niż inne. A przecież chora Jedynka jest wręcz przeciwieństwem zdrowej Czwórki. Ograniczony swiatopogląd, brak tolerancji, niedorozwinięcie emocjonalne - to jest chora Jedynka. A że czasem w dołku zachowuje się jak Czwórka... tak samo chora Jedynka może unikać odpowiedzialności jak chora Siódemka i wcale się nie zamartwiać tylko wszystko miec gdzieś i spadać. Jestem zwolenniczką teorii, że wpływy działają w obie strony enneagramu na plus i na minus.
1w...6

Awatar użytkownika
Revania
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 18:49
Lokalizacja: przed monitorem
Kontakt:

#81 Post autor: Revania » środa, 27 lutego 2008, 23:59

yusti pisze:jednak wcale nie chcę się wyróżniać wyglądem jak Ty Rev, ale mimo różnych potrzeb widać te moją pewną niezależność. ja raczej stawiam na czyny, działanie, a nie wygląd itd.
u mnie to wynika z potrzeby zwracania na siebie uwagi ;). beda przecietna, czulabym sie nijaka... a ja chce byc kims ciekawym, nawet jesli nie wszystkie opinie o mnie beda pozytywne, to warto ^^
Ostatnio w teście wyszła mi czysta 1, wcześniej 1w2

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#82 Post autor: impos animi » czwartek, 28 lutego 2008, 00:06

Revania pisze:
yusti pisze:jednak wcale nie chcę się wyróżniać wyglądem jak Ty Rev, ale mimo różnych potrzeb widać te moją pewną niezależność. ja raczej stawiam na czyny, działanie, a nie wygląd itd.
u mnie to wynika z potrzeby zwracania na siebie uwagi ;). beda przecietna, czulabym sie nijaka... a ja chce byc kims ciekawym, nawet jesli nie wszystkie opinie o mnie beda pozytywne, to warto ^^
No cóż, muszę Cię zmartwić, ale czwórą pojechało...
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Awatar użytkownika
andrzej4001
Posty: 224
Rejestracja: czwartek, 3 maja 2007, 18:28
Enneatyp: Zdobywca
Lokalizacja: Wrocław

#83 Post autor: andrzej4001 » czwartek, 28 lutego 2008, 06:57

impos animi pisze:
Revania pisze:
yusti pisze:jednak wcale nie chcę się wyróżniać wyglądem jak Ty Rev, ale mimo różnych potrzeb widać te moją pewną niezależność. ja raczej stawiam na czyny, działanie, a nie wygląd itd.
u mnie to wynika z potrzeby zwracania na siebie uwagi ;). beda przecietna, czulabym sie nijaka... a ja chce byc kims ciekawym, nawet jesli nie wszystkie opinie o mnie beda pozytywne, to warto ^^
No cóż, muszę Cię zmartwić, ale czwórą pojechało...

Ja mógłbym się obiema rękami podpisać pod powyższymi słowami Revani, ale jednak nie widzę u siebie wpływu cztery :P

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#84 Post autor: impos animi » czwartek, 28 lutego 2008, 09:21

andrzej4001 pisze:
impos animi pisze:
Revania pisze: u mnie to wynika z potrzeby zwracania na siebie uwagi ;). beda przecietna, czulabym sie nijaka... a ja chce byc kims ciekawym, nawet jesli nie wszystkie opinie o mnie beda pozytywne, to warto ^^
No cóż, muszę Cię zmartwić, ale czwórą pojechało...

Ja mógłbym się obiema rękami podpisać pod powyższymi słowami Revani, ale jednak nie widzę u siebie wpływu cztery :P
Spoko, wiadomo, że jedna cecha wyjątkowo pasująca do danego typu nie musi zaraz oznacać jego wpływów, w końcu każdy z nas ma w sobie trochę z innych typów, ale z głównego najwięcej.
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Awatar użytkownika
Nuit
Posty: 935
Rejestracja: środa, 7 marca 2007, 00:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#85 Post autor: Nuit » czwartek, 28 lutego 2008, 12:06

Ja sama nie wiem, czy mam najwięcej z 8, z 5 czy z 7 - to się dynamicznie zmienia :lol:
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"

Chaos i zniszczenie by ENTp

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#86 Post autor: Orest_Reinn » czwartek, 28 lutego 2008, 15:52

impos animi pisze:Spoko, wiadomo, że jedna cecha wyjątkowo pasująca do danego typu nie musi zaraz oznacać jego wpływów, w końcu każdy z nas ma w sobie trochę z innych typów, ale z głównego najwięcej.
Ja mam dużo więcej cech 5 i 7 niż 2. Cechy są jedynie przypisywane pewnym typom, zaś nie są ich wyznacznikami. Dlatego testy i większość opisów się nie sprawdza.

dillinger
Posty: 548
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2007, 16:44

#87 Post autor: dillinger » czwartek, 28 lutego 2008, 16:11

Mnie nie pozostawili raczej złudzeń. 6w7 it is...
Maślany typował na 4w3, ale ja nie chce być jednym z wielu...

Awatar użytkownika
Revania
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 18:49
Lokalizacja: przed monitorem
Kontakt:

#88 Post autor: Revania » piątek, 29 lutego 2008, 00:43

dillinger pisze:Mnie nie pozostawili raczej złudzeń. 6w7 it is...
Maślany typował na 4w3, ale ja nie chce być jednym z wielu...
tak jak czworki xD
Ostatnio w teście wyszła mi czysta 1, wcześniej 1w2

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#89 Post autor: Absynt » piątek, 29 lutego 2008, 01:45

Ja tez nie :cry:.

Bunt! Nie godzimy sie na bycie czworkami!
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#90 Post autor: impos animi » piątek, 29 lutego 2008, 13:10

Absynt pisze:Ja tez nie :cry:.

Bunt! Nie godzimy sie na bycie czworkami!
Jakimi Czwórkami?

My wszyscy jesteśmy typy niezidentyfikowane!
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

ODPOWIEDZ