Typowanie użyszkodników

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ceres
Posty: 821
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:59
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: UK

Re: Typowanie użyszkodników

#166 Post autor: Ceres » poniedziałek, 25 lipca 2011, 12:44

Yarren pisze:Ten introwertyzm to jest wlaśnie to o czym kiedyś pisałem - na początku jestem niepewny, nie wcinam się w rozmwę jak nie mam wiedzy w temacie.
Jakbyś mnie zobaczyła w gronie bliskich znajomych, z którymi mam wspólne tematy to bym wyglądał zupełnie inaczej, zapewniam Cię.
Na przykład asg. Jakby ktoś o to spytał na zlocie i widziałbym, że mnie słucha to bym się nie zamknął.
Yarren, tak samo zachowuje się mój chłopak, który na 100% jest Piątką (i też Was łączy asg :P).


Spotykam ludzi, szukam mądrych słów,
nie mówią nic, czego nie wiem dawno już
Na tyle, ile mogę zmieniam się...


4w5, sx/sp, EIE

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Typowanie użyszkodników

#167 Post autor: atis » poniedziałek, 25 lipca 2011, 13:00

I tym się (miedzy innymi) różni piątka od siódemki - siódemce raczej nie przeszkadza fakt, ze o czymś nic nie wie, coś jej nie interesuje i kogoś nie lubi - tak czy inaczej mówi i jest zasadniczo otwarta, żeby dyskusja szla do przodu i żeby było fajnie i miło i sympatycznie, bo co widzę teraz: moim motorem działań i moją motywacją jest "moje życie ma być fajne i bezproblemowe" (I zrobię wszystko, by takie było).

Z moich doświadczen, zasadniczo piątka to typ, który zyskuje przy bliższym poznaniu /pomijam przypadki wkurzająceych, przemądrzałych piatek niereformowalnych/
Siódemka to typ, który, co piszę z bólem serca, przy bliższym poznaniu może tracic - bo nas fascynują poczatki znajomości, nowi ludzie i tak dalej, wiec robimy dobre pierwsze wrażenie, są dyskusje o wszystkim, dużo śmiechu i fajerwerki. "Stawiamy wysoko poprzeczkę i odkrywamy wszystkie dobre karty, te gorsze chowając w rękawie". Jeśli inne zadeklarowane siódemki się ze mną nie zgadzają, niech biją ;)
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Typowanie użyszkodników

#168 Post autor: Pierzasta » poniedziałek, 25 lipca 2011, 22:03

Jeśli chodzi o styl ubierania się, to uważam, że tu np. środowisko, wychowanie ma spore znaczenie, ale ztak patrząc po piątkach, które znam, to jesteśmy raczej lekko ekscentryczni, ale to jest taki cichy ekscentryzm, który nie jest nastawiony na szokowanie, jak to czasem bywa, tylko jest wynikiem jakiegoś ogólnego "odstawania".

Pamiętam, że w okresie dorastania często oceniano mnie jako tą ekscentrycznie się ubierającą (chyba nawet do dzisiaj to zostało, tylko że dorośli ludzie się tak nie czepiają), chociaż ja nie robiłam tego specjalnie. Tzn. wiedziałam, że ubieram się trochę inaczej, ale w sumie nie aż tak, wciąż w głównym nurcie (tak mi się zdawało i zdaje) więc o so chosi? Ludzie są tacy konformistyczni, dalej nie mogę zrozumieć o co w tym chodzi, wiele osób to ubiera się zupełnie jakby za wszelką cenę chciało wyglądać "jak wszyscy'.
atis pisze:I tym się (miedzy innymi) różni piątka od siódemki - siódemce raczej nie przeszkadza fakt, ze o czymś nic nie wie, coś jej nie interesuje i kogoś nie lubi - tak czy inaczej mówi i jest zasadniczo otwarta, żeby dyskusja szla do przodu i żeby było fajnie i miło i sympatycznie, bo co widzę teraz: moim motorem działań i moją motywacją jest "moje życie ma być fajne i bezproblemowe" (I zrobię wszystko, by takie było).

Z moich doświadczen, zasadniczo piątka to typ, który zyskuje przy bliższym poznaniu /pomijam przypadki wkurzająceych, przemądrzałych piatek niereformowalnych/
Siódemka to typ, który, co piszę z bólem serca, przy bliższym poznaniu może tracic - bo nas fascynują poczatki znajomości, nowi ludzie i tak dalej, wiec robimy dobre pierwsze wrażenie, są dyskusje o wszystkim, dużo śmiechu i fajerwerki. "Stawiamy wysoko poprzeczkę i odkrywamy wszystkie dobre karty, te gorsze chowając w rękawie". Jeśli inne zadeklarowane siódemki się ze mną nie zgadzają, niech biją ;)
Pewnie tak, chociaż piątka "ośmielona" może zachowaniem bardzo przypominać siódemkę (dlatego towarzysko można się fajnie razem bawić).

Ha,ha, moja przyjaciółka powiedziała mi kiedyś, kiedy byłyśmy nastolatkami jeszcze, że ja to "Na pierwsze wrażenie jestem fajna, potem jak się trochę pozna to jestem strasznie dziwna, a jak jeszcze bardziej to się okazuje, że jednak fajna." :lol: Czyli może piątkę trzeba poznać naprawdę blisko.
Co do siódemek, nie wiem. Zawsze robienie świetnego pierwszego wrażenia jest pod tym względem torchę niebezpieczne.
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Typowanie użyszkodników

#169 Post autor: Snufkin » piątek, 18 listopada 2016, 09:37

Agon nie jest raczej Szóstką, dlaczego mu to wmówiliście -_-
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Typowanie użyszkodników

#170 Post autor: Agon » piątek, 18 listopada 2016, 10:54

Snufkin pisze:Agon nie jest raczej Szóstką, dlaczego mu to wmówiliście -_-
Jestem 6, ale ILI i temu wydaję się być 5. No i jak na 6 słabo ogarniam Fi, a Fe to już kompletna tragedia. Dlatego jestem mocno piątkowatą 6 ;)

Chyba że masz jakiś inny pomysł, zauważyłeś w moim zachowaniu coś co kojarzysz z innym typem to chętnie się dowiem.

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Typowanie użyszkodników

#171 Post autor: Kapar » środa, 7 grudnia 2016, 00:55

michal5225 pisze:Molik złotko, moja postawa do czwórek się nie zmieniła od dobrych 2-3 lat.
Ale dziękuję, że doceniasz moje podejście - mów wszystkim dalej, że jestem takim altruistą, to będę musiał przejść na stronę Snufa :what: - moje ego tego nie podźwignie.
I twoja postawa się nie zmieni dopóki nie zaakceptujesz swojej czwórkowości. Twoja postawa wobec 4 jest rzecz jasna odżegnywaniem od siebie rzeczywistości :wink:
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
michal5225
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 3 listopada 2015, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Typowanie użyszkodników

#172 Post autor: michal5225 » środa, 7 grudnia 2016, 09:16

Kapar - skąd wiesz, jaka jest moja postawa?
A swoją czwórkowość w ramach 5w4 akceptuję i bardzo lubię :P
Bycie wolnym - to móc nie kłamać.
Między każdą parą wymiernych chwil istniały miliardy chwil niewymiernych.
Nie wszystko co się opłaca warto robić. A nie wszystko co warto robić zaraz się opłaca...
0w0 LIES-Se SY/SY/SY

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Typowanie użyszkodników

#173 Post autor: Snufkin » środa, 7 grudnia 2016, 20:10

michał jak i jego brat troll wg mnie bardzo pasują do bycia 6 aczkolwiek to tylko takie luźne skojarzenie, nie wydają mi się na tyle fascynujący by analizować ich osobowości, w każdym razie bardziej pasują mi na 6 niż taki Agon.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

ODPOWIEDZ