Portal społecznościowy i kwestia Enneagramu

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
nasedo
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 2 grudnia 2006, 20:49
Lokalizacja: Katowice

Portal społecznościowy i kwestia Enneagramu

#1 Post autor: nasedo » sobota, 12 stycznia 2008, 18:03

Zupełnie przez przypadek trafiłem dziś na portal społecznościowy www.jakja.pl i zauważyłem chodząc sobie po profilach, że na dole każdego profilu jest coś takiego jak "charakter"... zaniepokoiło mnie, gdy po przeczytaniu opisu "perfekcjonisty" było napisane, że JEDYNKA jest taka a siaka i co więcej ogólnie zgadzało się to z enneagramem. No cóż... czy wyobrażacie sobie coś takiego, każda osoba na portalu ma opisaną osobowość.

1. co sądzisz o portalu, który odkrywa osobowość każdego swojego członka?
2. czy nie sądzisz, że Enneagram w takim wydaniu jest bezczeszczony?
3. jakieś inne uwagi i spostrzeżenia.

ps, przypomniało mi się, że był tu na forum gdzieś temat o tym, że ktoś by chciał, żeby każdy miał wpisany swój typ w dowodzie osobistym, ktoś odpowiedział, że lepiej na czole... a tutaj proszę.


7w8; INTJ; sx/so/sp;
gg: 3626262

Awatar użytkownika
Autsajder
VIP
VIP
Posty: 297
Rejestracja: wtorek, 17 lipca 2007, 07:27
Lokalizacja: spoza układu...

Re: portal społecznościowy i kwestia Enneagramu

#2 Post autor: Autsajder » sobota, 12 stycznia 2008, 18:21

nasedo pisze: ktoś odpowiedział, że lepiej na czole... a tutaj proszę.
Heh, to ja byłem. Nie widzę w tym nic złego, przeciez sam masz w podpisie napisany swój numerek enneagramowy i typ socjoniki. Tam jest niemal to samo z tym że przy numerku odrazu opis. U nas opisu trzeba szukać na stronie. Portal zresztą podobny do fotka.pl, tam tylko samemu opisuje się swój charakter tutaj wybierasz z kilku opcji. Na forum przeciez też w jakimś stopniu odkrywa sie swoją osobowość. Niektórzy tu nawet jej szukają.
Ostatnio zmieniony niedziela, 13 stycznia 2008, 11:34 przez Autsajder, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, LII (INTj)

Awatar użytkownika
Kemal
VIP
VIP
Posty: 1142
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2006, 23:58
Enneatyp: Lojalista

#3 Post autor: Kemal » sobota, 12 stycznia 2008, 18:21

Ciekawe, ciekawe...Tylko coś wśród kobiet widzę podejrzanie dużo dwójek. Coś mi się wydaje, że odpowiadają na pytania tendencyjnie, żeby pokazać jakie to są "koffane". Szkoda też, że nie ma typów z socjoniki, bo ostatnio jakoś socjonika bardziej przekonuje mnie od enneagramu :wink:

P.S Przyjrzałem się temu bliżej i nasuwa mi się określenie "enneagram w wersji POP". Połowa ludzi pewnie źle określiła swój typ.
6w5, ESI, sp/soc

Gdyż obojętność, wiem, byłaby rodzajem szczęścia

Awatar użytkownika
andrzej4001
Posty: 224
Rejestracja: czwartek, 3 maja 2007, 18:28
Enneatyp: Zdobywca
Lokalizacja: Wrocław

#4 Post autor: andrzej4001 » sobota, 12 stycznia 2008, 20:04

Rzeczywiście, sporo dwójek, ale też trójek. Wątpie, żeby na takim portalu gromadziły się jedne z rzadzszych typów.

yy ekyhm, z ciekawości założyłem konto, typ określany jets na podstawie jednego pytania - wyszło, że jestem 3 xD bez komentarza

EDIT: A przepraszam, jest możliwość wielokrotnego rozwiązania jednopytaniowego testu - teraz jestem 4 :D świetnie:)

Awatar użytkownika
Kemal
VIP
VIP
Posty: 1142
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2006, 23:58
Enneatyp: Lojalista

#5 Post autor: Kemal » sobota, 12 stycznia 2008, 20:44

Widocznie twórcy portalu wyszli z założenia, że na więcej pytań nikomu się nie będzie chciało odpowiadać :lol:
6w5, ESI, sp/soc

Gdyż obojętność, wiem, byłaby rodzajem szczęścia

ders
Posty: 216
Rejestracja: poniedziałek, 7 maja 2007, 13:38

#6 Post autor: ders » sobota, 12 stycznia 2008, 21:41

OMFG masakra, kur/wa. Czuje sie totalnie rozwalony :lol: :? :shock: . Nie wiem co myslec. To jest tak wyrąbiście ... dziwne :oooo.

czytalem ostatnio ze rok 2k8 będzie rokiem rozwojów stron w stylu myspace. i oto mamy. Fotka upada, powstaje naszaklasa :D. umarł król niech żyje król!




Ale to?!? Co bedzie jak to przebije fotke i naszeklasy/cele/kible_do_ktorych_rzygałeś? Wyobraźcie sobie 5 mln userów tego portalu. I co? Na pewno przecież tu dotrą, każde dziecko nawet najgorszej neostrady potrafi wpisać w google 'enneagram'. Czuje się jakby nasz mały underground rozwalili :o :lol: . Trza działać!!! Zakładamy konta, ale najlepiej pod innymi nickami :lol: :P . Trzeba atakować póki oni nie zebrali sił, najpierw szpiegowac :lol:

Lol jaka faza :D:D:D :lol:
2w1

Siła woli siłą życia.

nutshell
VIP
VIP
Posty: 808
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 01:33

#7 Post autor: nutshell » sobota, 12 stycznia 2008, 22:29

Ders, przypominam, że to my, 6stki, mamy monopol na paranoje! :lol:
Jeśli marzy Ci się oligopol, to zaproponuj jakiś korzystny układ, pomyśli się 8)
6w5 / INFj

*Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest granfalon
Spróbuj obrać ze skórki bańkę mydlaną*

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#8 Post autor: Orest_Reinn » sobota, 12 stycznia 2008, 22:55

Póki co jestem na etapie odpowiadania na te pytania. Czekam aż w końcu pojawi się w profilu mój prawdziwy typ (w chwili obecnej widnieje 2 :lol: )

Pomysł mi się podoba, może w końcu jakieś rozsądniejsze statystyki sporządzimy? :)

EDIT: nie mam już siły na te pytania, ale już jest jakiś postęp - zamiast 4 widnieje 7. Ciągle nie to, ale z tym drugim to ja przynajmniej będę mógł spokojnie zasnąć :roll:

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: portal społecznościowy i kwestia Enneagramu

#9 Post autor: yusti » niedziela, 13 stycznia 2008, 10:09

.
Ostatnio zmieniony piątek, 8 października 2010, 16:40 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Autsajder
VIP
VIP
Posty: 297
Rejestracja: wtorek, 17 lipca 2007, 07:27
Lokalizacja: spoza układu...

Re: portal społecznościowy i kwestia Enneagramu

#10 Post autor: Autsajder » niedziela, 13 stycznia 2008, 12:05

yusti pisze: PRZECIEż. CO ty przecieRasz, oti, no co?:d
Masz mnie :twisted: Skutek sklerozy i nie przefiltrowania posta przez Worda. Mam offtopikowe pytanie skąd ci się to oti wzięło?

Co do tego serwisu myślicie że tam ktoś na typ zwraca uwagę? Ludzie się tam zapisują przeważnie płeć piękna(7,2), płeć paskudna ( 8 ) by podnieść swoje ego czytając pochwalne komentarze na swój temat, a nie by poczytać o enneagramie. Innych ocen tam nie ma bo przez negatywny ktoś może z zawiści takim samym się odwdzięczyć, a to by fatalnie wpłynęło na świadomość usera. Jeżeli ktoś na serio zainteresuje się enneagramem to nie będzie o nim rozmawiał w takim serwisie tylko wpisze sobie te słowo w googlach i wpadnie na 'naszą' stronę.
Ktoś porównał to do pop-u, dobre określenie niemal każdy w muzyce jako małe dziecko zaczynał od czegoś lekkiego jak pop by później wgłebiając się przejść na coś bardziej wartościowego.
5w4, LII (INTj)

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Portal społecznościowy i kwestia Enneagramu

#11 Post autor: Rilla » niedziela, 13 stycznia 2008, 13:33

nasedo pisze:1. co sądzisz o portalu, który odkrywa osobowość każdego swojego członka?
2. czy nie sądzisz, że Enneagram w takim wydaniu jest bezczeszczony?
3. jakieś inne uwagi i spostrzeżenia.
1. Na naszym forum może być, bo jest o takiej tematyce. Na portalu psychologicznym nie widzę w tym nic złego, ale w takim zwykłym, bym nazwała to pospolitym, nie podobałoby mi się to, oj bardzo by mi się nie podobało. Nie chciałabym, by każdy obcy człowiek miał mnie jak na tacy. Wolałabym by mnie spróbował sam rozgryźć i zrozumieć, gdyby na prawdę chciał.

2. Nie przesadzajmy. Po to został stworzony Enneagram by z niego korzystać- nieprawdaż? Chociaż takie zbyt silne popularyzowanie nie wpłynęłoby zbyt pozytywnie na nasze forum. W katastroficznej wizji yusti chowa się ziarenko prawdy... Nie przeczę, że byłoby to niezwykle smutne

3. Hmmm... narazie brak.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
nasedo
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 2 grudnia 2006, 20:49
Lokalizacja: Katowice

#12 Post autor: nasedo » niedziela, 13 stycznia 2008, 16:19

Ten portal jest do dupy. Po jednym pytaniu stwierdzają jakim jesteś typem... to przepraszam, jaki to ma w ogóle sens, jaki jest sens w błędnym określeniu typu? absurdum. Chętnie napisałbym do administratorów tego bzdurnego portalu. Poza tym, dlaczego nie napisali nigdzie, że to Enneagram? Żenada.
7w8; INTJ; sx/so/sp;
gg: 3626262

Awatar użytkownika
Kantus
Posty: 249
Rejestracja: środa, 23 maja 2007, 18:12

#13 Post autor: Kantus » niedziela, 13 stycznia 2008, 16:36

Orest_Reinn pisze:Póki co jestem na etapie odpowiadania na te pytania. Czekam aż w końcu pojawi się w profilu mój prawdziwy typ (w chwili obecnej widnieje 2 :lol: )

Pomysł mi się podoba, może w końcu jakieś rozsądniejsze statystyki sporządzimy? :)

EDIT: nie mam już siły na te pytania, ale już jest jakiś postęp - zamiast 4 widnieje 7. Ciągle nie to, ale z tym drugim to ja przynajmniej będę mógł spokojnie zasnąć :roll:
xD Też tak masz że najpierw było 2 potem 4 ? Może typ nie zależy od odpowiedzi tlyko od ilości udzielonych odpowiedzi :D Bo jak narazie u mnie idzie to tak samo ;]
Cóż to? Szukasz? Chciałbyś się udziesięciokrotnić, ustokrotnić? Szukasz zwolenników? - Szukaj zer!

:]

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#14 Post autor: Hydra » niedziela, 13 stycznia 2008, 16:38

nasedo pisze: Poza tym, dlaczego nie napisali nigdzie, że to Enneagram? Żenada.
Napisali : http://www.jakja.pl/ojakja.html
MY NIE MóWIMY NIC

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#15 Post autor: Orest_Reinn » poniedziałek, 14 stycznia 2008, 00:46

Przeglądam tę stronę i chyba jednak usunę konto. Poziom użytkowników żałosny. Liczyłem, że enneagram będzie jakąś podstawą dla tej strony, ale jest on jednak jedynie ozdobą, w rzeczywistości to po prostu kolejna fotka.pl

ODPOWIEDZ