Typy w dziedzinach

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

Typy w dziedzinach

#1 Post autor: Eruantalon » wtorek, 20 listopada 2007, 13:18

Jezeli idea tematu jest nazbyt niewlaciwa - niechaj wyladuje na wysypisku.

Chcialby uczynic generalnie tutaj skarbnice intuicyjnych - nieintuicyjnych opinii uzyszkodnikow n.t. 'jakie rzeczy z jakiegos zbioru moglyby psasowac do jakiegos typu'

NA pierwszy ogien JAnusz Wójciak bawi sie dyscyplinami sportowymi:

1 - Golf. Skupienie. Uderzenie milimetr dalej - błąd. NAuka poprzez wieczne powtarzanie. Spokój ducha. Uzywanie, gdy jest się już zaawansowanymn graczem 'intuicyjnej madrosci' (mozg golfisty profesjonalnego prawie nie pracuje p[rzy uderzaniu, zdaje sie na wyrobione nawyki)

2. Siatkówka. NAjbardziej zespołowa gra nba swiecie. Wymaga idealnej komunikacji i zgrania. Jeden za wszytskich, wszyscy za jednego. Dodajmy do tego metody motywacyjne, polegajace na wzajemnym poklepywaniu. Co ciekawe - MÓJ ulubiony sport.

3. Tenis. Sport, w ktorym gracze zostaja gwiazdami wielkiego formatu i z nikim nie musza sie dzielic swoim prestizem. Wymagajacy samozaparcia i dazenia za wszelka cene do mistrzostwa.

4. Snooker. Sport niszowy, elegancki, tajemniczy, a przy tym idealny do wyrazenia wlasnej osobowosci poprzez charakterystyczne zagrania, sposob bycia. Chociazby p. O'Soulivan to jak nic 4w3.

5. Szachy, brydż. CVzy wymaga komentarza?

6. Hokej. (szczególnie 6-ki antyfobiczne). W kupie asiła. Oparty na wzajemnym zaufaniu i pewnosci siebie wynikajavcej z przynaleznosci do wielkiej grupy oraz autorytecie trenera.

7. A nie wiem ; d Zdalby sie jakis 'radosny', wymagajacy wszechstronnych umiejetnosci sport.

8. Boks. Okazja udowodnienia sobie i innym, ze jest sie tym prawdziwym twardzielem. Wchodzi dwoch, w glorii schodzi jeden, a drugi w nieslaiqew. Nie ma opcji posrenich.

9. Znowu nie wiem. Zdalby saie sport, nieewymagajacy podejmowania radykalnych decyzyj, a przy tym niemeczacy, czyz nie? ; p

Ktos pokusi sie o uzupelnianie luk/ kontrargumentacvje i dodawanie wlasnych wyliczen? A moze ktos sympatyczny wywali temat w diably; p?


Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

nutshell
VIP
VIP
Posty: 808
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 01:33

#2 Post autor: nutshell » wtorek, 20 listopada 2007, 13:25

7 - windsurfing
9 - tenis stołowy? ;)
6w5 / INFj

*Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest granfalon
Spróbuj obrać ze skórki bańkę mydlaną*

Green Eyes
Posty: 657
Rejestracja: poniedziałek, 6 listopada 2006, 13:44

#3 Post autor: Green Eyes » wtorek, 20 listopada 2007, 13:27

7 -taniec!! to radosne wyrażanie swoich emocji, zaspokojenie potrzeby bycia podziwianym (za umiejętności) no i nigdy się nie nudzi stylów jest tyle co gwiazdek na niebie :wink:

p.s. ja osobiście bardzo lubie siatkówke i też uważam ze sie nadaje jako siódemkowy sport, jest tyle odmian..

Raven
Posty: 528
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 23:57
Lokalizacja: Wrocław

#4 Post autor: Raven » wtorek, 20 listopada 2007, 13:30

Ja lubię tenis a nie jestem trójką ;) W zasadzie, to dopiero jest sport który wymaga precyzji. Choć przykład z golfem wydaje mi się ciekawy
Eruantalon pisze: 7. A nie wiem ; d Zdalby sie jakis 'radosny', wymagajacy wszechstronnych umiejetnosci sport.
8. Boks. Okazja udowodnienia sobie i innym, ze jest sie tym prawdziwym twardzielem. Wchodzi dwoch, w glorii schodzi jeden, a drugi w nieslaiqew. Nie ma opcji posrenich.
9. Znowu nie wiem. Zdalby saie sport, nieewymagajacy podejmowania radykalnych decyzyj, a przy tym niemeczacy, czyz nie?
7. Badminton
8. W boksie o ile wiem są remisy, więc raczej zapasy
9. Piłka nożna ;)

Aha, i jeśli o mnie chodzi, nie uważam żeby ten temat zasługiwał na kosz
1w9

ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#5 Post autor: ktośtam » wtorek, 20 listopada 2007, 13:38

5. Szachy, brydż. Czy wymaga komentarza?
Nienawidzę brydża a w szachy jestem beznadziejny. :D

Ja powiedziałbym raczej, że 5-tkowy sport to raczej alpinizm albo strzelectwo.

Awatar użytkownika
Raskal
Posty: 327
Rejestracja: poniedziałek, 12 marca 2007, 03:13

#6 Post autor: Raskal » wtorek, 20 listopada 2007, 13:49

...
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 sierpnia 2008, 23:00 przez Raskal, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kiedy za długo patrzysz w otchłań, otchłań zaczyna patrzeć na Ciebie"
Friedrich Nietzsche

Awatar użytkownika
Delein
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 11 października 2007, 14:05
Lokalizacja: z Wilczego Dołu
Kontakt:

#7 Post autor: Delein » wtorek, 20 listopada 2007, 13:51

4. jazda konna, samotne przejazdzki po lasach...
4w5 100% Pisces

I would rather be with trees, than in the middle of noisy streets...

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#8 Post autor: Eruantalon » wtorek, 20 listopada 2007, 14:27

No dobra, jestem zadowolony z dalszych komentarzy bardzo ; ) Acz zaden 9';kowy sport mi nie odpowiada, jak dotad ; >

Alkohole?

1. Jakis drink, ktorego niemal nie da sie zrobic. Skladajacy sie z 7 skladnikow, z tym przynajmniej 2 nie da sie wypowiedziec na glos, nie plujac na sasiada. 1'ka to potrafi.

2. Piwo, powszechne, idealne do nawiazywania kontaktow.

3. Drogi, niekoniecznie lubiany porzez 3 alkohol. Moze byc jakies czerwone wytrwane wino. Za to podkresla Jej wysoki status.

4. Blizej nieznany alkohol, przygotowywany w Australii jakas ohydna metoda, n.p. aztecka (miod do ust, wypluwamy i czekamy az sfermentuje, chociazby). Przy tym pyszny, ale nikt sie nie odwazy wypic.

5. Szklaneczka starej dobrej szkockiej. Z LODEM.

6. Nie wiem?

7. Szampan, oczywisicew. Uderza do głowy, kojarzy się ze świętowaniem

8. Setka wódki. Alvbo lepiej - dwie.

9. Nie wiem?
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#9 Post autor: Absynt » wtorek, 20 listopada 2007, 15:27

Ej! Jako 4. gustuje w czerwonym winie ;].

No i Absynt! 8)
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#10 Post autor: Eruantalon » wtorek, 20 listopada 2007, 15:43

RAczej charakter napoju/sportu ma charakteryzowac dany typ, niz uwzgledniac osobiste upodobania. Acz ja uwielbiam szkocka z lodem x D Ale takze siatkowke ; p
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
fra
Posty: 287
Rejestracja: wtorek, 22 maja 2007, 05:40

#11 Post autor: fra » wtorek, 20 listopada 2007, 16:14

Jeśli chodzi o tematy, w których trzeba ruszyć wyobraźnię, to jako typowa realistka mam problem z twórczym myśleniem:P Jednak post Absynta o tym, że jest głodny nasunął mi pomysł, by do typów dopasować potrawy. Oto moje zestawienie:

1 - klasyczny schaboszczak z ziemniakami albo pierogi ruskie
2 - tort w kształcie serca
3 - kawior albo trufle
4 - naleśniki na słodko z rumem(płonące?)
5 - ?
6 - ?
7 - lody z bita śmietaną
8 - golonka z piwem albo frytki
9 - sałatka owocowa
1w...6

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#12 Post autor: Eruantalon » wtorek, 20 listopada 2007, 17:14

hmm

"Klasyczny schaboszczak" to raczej 6.
Co by moglo byc 5'ka...
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#13 Post autor: ewutek » wtorek, 20 listopada 2007, 17:27

5 - kanapka "z byle czym", płatki z mlekiem, czekolada etc. (coś prostego, szybkiego i w miarę smacznego).
6 - gulasz lub jakaś orientalna potrawa (np. kebab, enchilada)
5w6

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

#14 Post autor: Zielony smok » wtorek, 20 listopada 2007, 17:45

ewutek pisze:5 - kanapka "z byle czym", płatki z mlekiem, czekolada etc. (coś prostego, szybkiego i w miarę smacznego).
6 - gulasz lub jakaś orientalna potrawa (np. kebab, enchilada)
Z piątką i kanapką ...trafiony, zatopiony. Mój przyjaciel miał wizytę zaniepokojonych stanem licznika na zero panów od gazu. Ma elektryczny czajnik i na nim gotuje herbatę. Jak mieszka 7 lat na lokalu, na śniadanie i kolację tylko kanapki. Nigdy niczego nie usmażył i nie ugotował. Smieję się czasem z niego, ze jego kuchenka zostanie użyta tylko w przypadku próby samobójczej.
A co do Dziewiątek zapomnieliście o pierogach....leniwych.
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#15 Post autor: Eruantalon » wtorek, 20 listopada 2007, 18:30

To ja jestem dziwna piatka, bo costam umiem upichcic, a ipotrzebuje cieplych posilkow. Moze niech bedzie jajecznica? ; p
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

ODPOWIEDZ