Łączenie Enneagramu z astrologią - zbieram materiał

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
aliszien
VIP
VIP
Posty: 1459
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 14:07
Lokalizacja: Warszawy

#16 Post autor: aliszien » środa, 14 listopada 2007, 13:50

Nieufnie bym napisała, że zbierasz całkiem ciekawą bazę danych, do odsprzedania różnym firmom :twisted:
Ale sama zakładałam podobny wątek u czwórek.

Na moją czwórkowość może mieć wpływ silnie obsadzony znak Ryb i Raka, i ascendent w Koziorożcu który podobno daje inklinacje do depresji (ale Słońce mam gdzie indziej, w znaku bardziej ósemkowym).

Dokładne dane dostaniesz na PW :wink:


4w5, INFj, sp/sx

Awatar użytkownika
Łukasz:)
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 22 maja 2007, 11:55
Lokalizacja: trudno powiedzieć

#17 Post autor: Łukasz:) » środa, 14 listopada 2007, 21:47

Myślę że nie powinieneś pisać o enneagramie uzgadniając go z astrologią bo przez to wielu ludzi olewa od enneagram traktując go jak bajki.Wielu racjonalnych ludzi odrzuca enneagram właśnie dlatego że inni,wierzący w rzeczy pokroju astrologii,magii starają się dokonać bzdurnej syntezy enneagramu z numerologią czy astrologią.Ezoterycy i inni ludzie takiego myślenie chętnie przywłaszczają sobie eneagram bo on sie sprawdza i po części dodaje wiarygodności ich mało wiarygodnym działaniom.Sam gdy zobaczyłem na wikipedii artukuł i na końcu to:http://www.aeongroup.com/gc.htm to przestałem się dziwić tym którzy lekceważą enneagram.Jesteś 5 zastanów się :roll:
4w3 so/sp/sx|MBTI:ENTJ
Global 5 :Egocentric

"efrgasf gfbbng dsxcxczz qedvsbgbs" Rcdscs Tdcaa

Awatar użytkownika
juzbek
Posty: 179
Rejestracja: piątek, 24 listopada 2006, 19:00
Lokalizacja: Warszawa

...

#18 Post autor: juzbek » środa, 14 listopada 2007, 23:50

Rosveen, aliszien: Dzięki za dane :) O telefony komórkowe i wykształcenie nie pytam, więc mam nadzieję, że złowroga korporacja, która wykradnie bazę z mojego dysku twardego, nie będzie z niej miała pożytku :P

Łukaszu: Dziękuję za uwagę, choć moja przekorna natura słysząc słowa "nie powinieneś" na ogół się nie stosuje. ;)
Rozumiem Twoje nastawienie, ale spróbuję Cię uspokoić. Nie zamierzam opracowywać ezoterycznego enneagramu i pisać publikacji na jego temat. Zresztą pewnie już coś takiego istnieje, jeśli rzeczywiście wywodzi się on z mistyki sufickiej. Pisząc na tym forum, wiarygodności enneagramu w oczach szanownych forumowiczów raczej nie podważę, a astrologii też wiarygodności nie dodam. Na razie nie mam ambicji wychodzenia z tym na zewnątrz.
Artykuł, o którym piszesz, dał mi właśnie impuls do działania w tym kierunku, choć on sam traktuje o czymś zupełnie innym a wierzchołki tego dziewięciokąta ponumerowane są w drugą stronę. Rysunek zwrócił jednak moją uwagę na pewną zbieżność: patrząc bardzo ogólnie zarówno zodiak jak i enneagram opisują kolejne fazy rozwoju jakiegoś (dowolnego tak naprawdę) procesu.
A swoją drogą, Trójek jeszcze w kolekcji prawie nie mam. :P

Rosveen
Posty: 363
Rejestracja: czwartek, 4 stycznia 2007, 14:29
Lokalizacja: ja się tu wzięłam?

#19 Post autor: Rosveen » czwartek, 15 listopada 2007, 16:30

Tyle że ja oczywiście zapomniałam o godzinie - 4:10.

Mam nadzieję, że coś ciekawego wyjdzie z tej Twojej pracy :)

Awatar użytkownika
Revania
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 18:49
Lokalizacja: przed monitorem
Kontakt:

#20 Post autor: Revania » niedziela, 18 listopada 2007, 21:25

1w2

15 grudnia 1987 godzina 8.25 rano

W zamian za udostępnienie danych poprosiłabym o interpretację mojego horoskopu na PW (próbowałam to robić sama, ale słabo się na tym znam, więc chętnie przeczytam coś od kogoś, kto ma na ten temat jakąś wiedzę)
Ostatnio w teście wyszła mi czysta 1, wcześniej 1w2

Awatar użytkownika
velvety
Posty: 36
Rejestracja: czwartek, 4 października 2007, 23:39
Lokalizacja: Polska

#21 Post autor: velvety » czwartek, 22 listopada 2007, 16:05

Analizuje te sprawy u siebie naukowo i ezoterycznie i widze tak:

Za 1w2 zdecydowanie odpowiada moj Mars w Pannie, silnie obsadzone znaki pasywne, konkretne, intelektualne i zmienne a takze znaki i domy ziemne.
Moje ENFJ potwierdza slonce w Baranie, ksiezyc w Bliznietach a takze numerologiczna 5.
Wszystko naraz znakomicie wiaze sie z enneagromowymi powiazaniami z 7 i 4 - idealnie.
Analiza grafologiczna to tylko kropka nad i.
Powiem szczerze, ze swiadomosc tego, jak bardzo jestem wpisana w schemat przerazila mnie. Jako andragog wierze, jestem swiecie przekonana, ze czlowiek nie JEST a sie STAJE, tymczasem widze w sobie tak potezne JEST, ze az mi skora cierpnie...
1w2 (ADWOKAT), ENFP (PSYCHOLOG), ale to P słabieńkie, oj słabieńkie, wewn. boh. Z Lekka Wojujacy MAG

Gumibeer
Posty: 333
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2007, 18:24

#22 Post autor: Gumibeer » piątek, 23 listopada 2007, 17:41

5w4 (wg mnie 5w7 ) urodzona 23.03.1991 o godz. 3.36 nad ranem , lokalizacja 54° 7' N 17° 58' E

Sceptycznie nastawiona co do astrologii ale ciekawa wyników twoich badań ( pasjonuję się astronomią )

delirium
Posty: 197
Rejestracja: czwartek, 30 sierpnia 2007, 10:41
Kontakt:

#23 Post autor: delirium » środa, 28 listopada 2007, 13:46

...
Ostatnio zmieniony czwartek, 3 kwietnia 2008, 18:05 przez delirium, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#24 Post autor: Absynt » środa, 28 listopada 2007, 14:42

Za jasnej korelacji chyba z tego nie uzyskasz. Sporo rzeczy w astrologii ma wplyw, a interpretowac kazdy horoskop z osobna to sobie mozna. Tak czy inaczej jasne dla mnie sie wydaje, ze czworki beda rzadzone woda. Tak tez jest i u mnie. Dodatkowo ta schizofrenia ;].

4w5 z przeroznymi odchylami ;].

21.06.86; 21:34; Bialystok
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
piec/czwartych
Posty: 71
Rejestracja: sobota, 17 listopada 2007, 19:38

#25 Post autor: piec/czwartych » czwartek, 29 listopada 2007, 12:06

Ja jestem Wodnikiem, a wiecej nie powiem. Zreszta, sama nie mam wszystkich danych.
Czuje bardzo silny zwiazek z zywiolem powietrza: myslenie, przestrzen, ruch, zmiany.
Zaleznosc zodiak a enneagram jest, moim zdaniem, jak najbardziej godnym zbadania zagadnieniem. Wydaje mi sie, ze to z ktorym zywiolem (zywiolami) i znakiem (znakami) jest sie zwiazanym zodiakalnie daje pewien indywidualny odcien w obrebie typu enneagramowego.
I tak, wydaje mi sie ze np. piatki zwiazane z powietrzem beda mniej introwertyczne i zamkniete od tych zwiazanych z ziemia; ze te powietrzne beda w pewnym stopniu zblizone do dziewiatek: idealizm, marzycielstwo, empatia, brak silnej woli, podczas gdy te ziemne beda konkretniejsze, bardzej zdeterminowane i skuteczniejsze w dzialaniu, troche jak osemki, ale tez, pod wplywem Saturna bardziej ciazace do wewnatrz i niechetne zmianom. Co do wplywu ognia i wody na piatki, to nie mam pomyslu, jakos w ogole nie kojarza mi sie z tym typem.
To tyle ode mnie.
A kiedy mozemy liczyc na jakies wyniki badan? :)
" I live by the river
Where the old gods still dream
Of inner communion
With the open sea "

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#26 Post autor: yusti » czwartek, 29 listopada 2007, 15:56

.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 października 2010, 19:28 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
piec/czwartych
Posty: 71
Rejestracja: sobota, 17 listopada 2007, 19:38

#27 Post autor: piec/czwartych » czwartek, 29 listopada 2007, 17:21

Czyzbys, Yusti, byla Blizniakiem?
Jesli jestem zbyt niedyskretna to przepraszam :?

Ja zazwyczaj dosc celnie wyczuwam u ludzi ich zywiol, z konkretnym znakami trudniej.
" I live by the river
Where the old gods still dream
Of inner communion
With the open sea "

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#28 Post autor: yusti » czwartek, 29 listopada 2007, 17:55

.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 października 2010, 19:28 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bos
Posty: 39
Rejestracja: środa, 21 listopada 2007, 21:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

#29 Post autor: bos » czwartek, 29 listopada 2007, 19:16

4w5
20.06.1989 w Bydgoszczy, godzina: około 12:55
zodiakalne bliźnięta
4w5, INFp (chyba), wewnętrzny bohater: wędrowiec/mag

Awatar użytkownika
mleczak
Posty: 280
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2007, 11:55
Lokalizacja: Płock/studia Łódź

#30 Post autor: mleczak » czwartek, 29 listopada 2007, 19:20

piec/czwartych: Możesz mi wyjaśnić w jaki sposób określa się przyporządkowanie żywiołowi? Interesuje mnie to bardzo.
5w4 INTP, ale tak poza tym po prostu Mleczak

ODPOWIEDZ