7w4

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
tyurangalila
Posty: 59
Rejestracja: piątek, 21 października 2011, 08:11
Enneatyp: Obserwator

Re: 4w7

#136 Post autor: tyurangalila » niedziela, 9 września 2012, 21:33

hellbike pisze:Pisze to jedynie jako wyjasnienie powyzszego postu z nadzieja, ze nie bedziemy tu kontynuowac zaglebiania sie w teorie "tritypes".
tę sprawę może Ci rozjaśnić artykuł od strony 3 z magazynu z enneagramu napisany przez boogiego a i u jego na profilowym jest strona z porównaniem typów i warto od tego zacząć kopać, myślę że by Ci to sporo wyklarowało i rozjaśniło ewentualne wątpliwości.
edit: najgorzej jest się sugerować testem ze strony enneagramowej bo zmienisz jedną odpowiedź i z 5w4 wyjdzie Ci 8w7, wszak nie jest to takie głupie bo 5 faktycznie ma wpływy 8 i 7, ale zanim ustali się swój typ, najprościej w świecie przeczytać wszystko dokładnie, trochę czasu zejdzie ale warto.
Ostatnio zmieniony niedziela, 9 września 2012, 21:48 przez tyurangalila, łącznie zmieniany 1 raz.


5 z dwoma skrzydłami, sp/so/sx
INXX
Global 5: sloan RCOAI

Awatar użytkownika
eszpe
Posty: 319
Rejestracja: czwartek, 4 sierpnia 2011, 05:41
Enneatyp: Lojalista

Re: 4w7

#137 Post autor: eszpe » niedziela, 9 września 2012, 21:48

Cechy 4 i 7 wzajemnie się wykluczają. 4 celebruje w pewien sposób ból, 7 unika go jak ognia.
4 to introwertycy, 7 nadaktywni ekstrawertycy. Tu dalsze wyjaśnienia:
Spoiler:
Prócz tego ważne jest ustalenie motywacji, triady itd.
papa ludki

Awatar użytkownika
hellbike
Posty: 154
Rejestracja: środa, 13 lipca 2011, 14:38
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: 4w7

#138 Post autor: hellbike » niedziela, 9 września 2012, 21:52

eszpe pisze:Cechy 4 i 7 wzajemnie się wykluczają. 4 celebruje w pewien sposób ból, 7 unika go jak ognia.
4 to introwertycy, 7 nadaktywni ekstrawertycy. Tu dalsze wyjaśnienia:
Spoiler:
Prócz tego ważne jest ustalenie motywacji, triady itd.
Co wyjasni pewnie to, ze czesto czuje sie tak, jakbym mial w srodku 2 rozne osoby, zupelnie odrebne, nie posiadajace wspolnego mianownika.
http://szukajaczycia.blogspot.com

Some Men Just Want to Watch the World Burn.

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: 4w7

#139 Post autor: kangur » niedziela, 9 września 2012, 21:58

to się już leczy ;) ...

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: 7w4

#140 Post autor: Kapar » poniedziałek, 10 września 2012, 03:57

hellbike, na forum było wielu użytkowników, którzy czuli się jak ty... take it easy man and keep your head up!

mimo zgłoszeń twojej "herezji" enneagramowej pamiętałem, że był podobny wątek do twojego stąd je połączyłem.

wszystkim hejterom i niedowiarkom, a zwłaszcza muahaha i kangurowi, polecam zagłębić się w lekturę tego starego tematu 7w4! :lol:
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

muahahaha
Posty: 365
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2011, 18:27

Re: 7w4

#141 Post autor: muahahaha » środa, 12 września 2012, 20:41

och dostałam tytuł, cudownie, nareszcie ktoś mnie docenił 8-)

a z tymi dziwnymi typami (7w4), to uważam, że ktoś nie jest z sobą wystarczająco szczery, może nie dokopał się do swoich prawdziwych ukrytych motywów, może potrzebuje więcej czasu - żeby wszystko przemyśleć, albo ma problem z określeniem: jaki jest, a jaki chciałby być

Awatar użytkownika
In3orn
VIP
VIP
Posty: 601
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 21:07
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Kraków

Re: 7w4

#142 Post autor: In3orn » piątek, 14 września 2012, 22:33

Kapar, ale w tym temacie nie ma żadnych konkretów... A to, w co można się wgłębić rozpoczęła Azetka dopiero na 7 stronie. Co nie zmienia faktu, że herezja jest herezją :twisted:
Don't give up! Never give up! Never back down!

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: 7w4

#143 Post autor: atis » piątek, 14 września 2012, 22:42

Dlatego wlasnie, jak sądzę, na końcu sugestii o zaglębieniu się w ten jakże wspaniały, rzekłabym wręcz: kultowy wątek, znajduje się " :lol: " ;)) A wszystko odnośnie 4w7 i osobników uznających sie za ten 'typ' i tak bedzie sie sprowadzało do rozbudowanych stwierdzen, które streścić można "jestem 4w7/7w4 bo czasem jestem wesoly a czasem smutny".
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
sexta_espada
Posty: 131
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2012, 13:02
Enneatyp: Indywidualista

Re: 7w4

#144 Post autor: sexta_espada » sobota, 15 września 2012, 13:46

wszystkie 7w4 to pewnie osoby mające ChaD :mrgreen: bo się zastanawiam, czy to moja dwubiegunówka winna, czy jestem przeciwieństwem samem siebie :shock:
...It can't rain all the time...

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: 7w4

#145 Post autor: Kapar » poniedziałek, 17 września 2012, 08:44

Cóż nie wiem jaki był wiek userów identyfikujących się jako "7w4" ale myślę, że posiadanie cech zarówno 4, jak i 7, może wiązać się z okresem dojrzewania czy burzą hormonalną, tudzież dwubiegunowością osobowości. Może to być całkiem normalne zjawisko... ale to nie znaczy, że osoba wahająca się między 7 a 4, wyląduje na koniec przy jednym albo drugim typie, może skończyć wszędzie
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
IstariDreamer
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 25 stycznia 2011, 12:10
Lokalizacja: Right here

Re: 7w4

#146 Post autor: IstariDreamer » poniedziałek, 17 września 2012, 10:59

Kojarzę jakiś tekst mówiący o tym, że czwórki miewają na przemian okresy, w których wykazują raz cechy stereotypowo uznawane za czwórkowe, a raz te uznawane za siódemkowe.
To tyle, jeśli chodzi o moją wiedzę o tym enneatypie.
It's nice to be important, but it's more important to be nice

mini-chat

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: 7w4

#147 Post autor: kangur » poniedziałek, 17 września 2012, 12:05

po sobie patrząc jak już mam dobre samopoczucie to aż za bardzo w sensie takim, że rozpiera mnie energia, chętnie byłabym wszędzie, spotkała się ze wszystkimi. Kroku dotrzymują wtedy tylko siódemki, z lekka onieśmielone nagłą zmianą.

Chyba jestem 4w7
(...) bo czasem jestem wesoly a czasem smutny
Obrazek

Awatar użytkownika
sexta_espada
Posty: 131
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2012, 13:02
Enneatyp: Indywidualista

Re: 7w4

#148 Post autor: sexta_espada » poniedziałek, 17 września 2012, 15:43

kangur pisze:po sobie patrząc jak już mam dobre samopoczucie to aż za bardzo w sensie takim, że rozpiera mnie energia, chętnie byłabym wszędzie, spotkała się ze wszystkimi. Kroku dotrzymują wtedy tylko siódemki, z lekka onieśmielone nagłą zmianą.

Chyba jestem 4w7
(...) bo czasem jestem wesoly a czasem smutny
Obrazek
to u mnie jest gorzej, bo jak "jestem wesoła i rozpiera mnie energia" to robię rzeczy, których potem żałuję (naprawdę), a jak mi smutno i bardzo źle, to gniję od środka
...It can't rain all the time...

Spectrum
Posty: 69
Rejestracja: niedziela, 21 czerwca 2015, 01:25
Enneatyp: Zdobywca

Re: 7w4

#149 Post autor: Spectrum » wtorek, 18 sierpnia 2015, 21:47

Pozwolę sobie odświeżyć wątek.
Ogólnie ciekawiło mnie czy enneagram nie jest czymś co mamy od urodzenia, a potem zaczyna się uwydatniać, potem doszedłem do wniosku, że to faktycznie wpływy wczesnego dzieciństwa. A teraz rozumiem, że to całe dorastanie kształtuje to jak działamy. Czy dorosłe życie też? Nie wiem.. jeszcze :lol: Pewnie w mniejszym stopniu, bo w większym już wtedy liczą się poziomy zdrowia.

Podejrzewam, że to co zaraz napiszę jest już od dawna oczywiste - napewno w jakiś sposób jest - ale co Wy o tym myślicie.?

Wszyscy od urodzenia jesteśmy 7w4/4w7 (kierunek skrzydła zależny oczywiście od genów).
Tak na prawdę wszyscy rodzimy się z głębią emocjonalną gotowi kontemplować każde pozytywne uczucie, ale darzymy życie tak ogromnym entuzjazmem, że wszędzie potrafimy znaleźć coś ciekawego, żeby tylko unikać negatywnych emocji. Wciąż szukamy wszędzie wrażeń i oddajemy wysoką cenę temu co wzbudza w nas największą głębie emocjonalną. Jesteśmy introwertyczni gotowi uzewnętrznić całego siebie zwracając swoją uwagę na świat :thumbup:

Ale.. ale.. życie nas steruję, musimy się dopasować do wspólnego rytmu, gdzie jeden ma gorzej, drugi lepiej, z brakiem poczucia bezpieczeństwa i spełnienia, krzywdy i utraty ostatecznie próbujemy radzić sobie z tym w jakiś sposób licząc na szczęście :hug:

Dlaczego by nie wyjść z założenia, że wszyscy będąc zdrowi możemy stać się 7w4 tylko potrzeba nam odrobiny pracy nad sobą i zrozumienia? (noo akurat 4w7 by cierpiało za bardzo i odleciało w swój enneatyp).
Skoro enneagram robi z nas idiotów i pokazuje nasze słabości, to może ciekawie by było w ten sposób patrzeć, że dążymy do tego samego. Oczywiście celem jest ciągle się rozwijać.
- Czy może jednak jest to supersystem, który sprawia, że jesteśmy po prostu inni tak jak rasy psów.

Pozdrawiam.
3w4

"Jesteśmy tym kogo udajemy, i dlatego musimy uważać, kogo udajemy" ~ Kurt Vonnegut
"Is­tnieje cel, lecz nie ma dro­gi; co na­zywa­my drogą jest ciągłym wahaniem. " ~ Franz Kafka

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: 7w4

#150 Post autor: Agon » wtorek, 18 sierpnia 2015, 22:12

Spectrum pisze:Wszyscy od urodzenia jesteśmy 7w4/4w7 (kierunek skrzydła zależny oczywiście od genów).
To założenie jest sprzeczne z teorią enneagramu. Po pierwsze "w" oznacza skrzydło, czyli sąsiedni typ, a po drugie 4 i 7 nie mają połączenia.

To co łączy 7 i 4 to przynależność do Grupy Frustracyjnej, czyli typy te pragną czegoś, ale nie mogą tego pragnienia zrealizować.

7w4 i 4w7 kojarzy mi się z ChAD. 7w4 przewaga epizodu manii, a 4w7 przewaga epizodu depresji ;P

ODPOWIEDZ