7w4

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Helios
Posty: 629
Rejestracja: środa, 25 sierpnia 2010, 22:43
Enneatyp: Szef

Re: 7w4

#121 Post autor: Helios » wtorek, 7 grudnia 2010, 20:58

El Kalafiorro pisze:
Helios pisze:

Wybacz pani, padam na kolana z prośbą o wybaczenie tego niechlubnego czynu :twisted:
Zastanowię się :twisted:
Venus w Raku pisze:
El Kalafiorro pisze:siódemki potrafią być smutne, skoncentrowane i ciche...
Skoncentrowane to tak, ale smutne i ciche, to raczej nie. Żeby moja Siódemka była choć trochę czwórkowa, ale nie jest. Ciekawa jestem, który typ identyfikuje się, z którym, bo trudno mi sobie wyobrazić, że 7 identyfikuje się z 4. Muszę "pokopać" w moich książkach, bo coś może jest pomiędzy 7 i 4. Dla mnie jednak ciągle jest to dziwne połączenie.
Potrafią potrafią :) Siódemki bardzo skrzętnie ukrywają swoje emocje, ale gdy raz się otowrzą, to że tak to ujmę, zamknąć się nie potrafią... W towarzystwie zupełnie inaczej będą pokazywały swoje oblicze, ale siódemka którą znałam bardzo dobrze, naprawdę potrafiła doświadczać i pokazywać rozmaite stany emocjonalne, również smutek :) No i na osobności (nigdy w stadzie) też takie stworzenie potrafi być cichutkie i potulne... To nie jest tak, że jak ktoś jest 7 to zawsze skacze jak tygrysek na speedzie a jak ktoś jest 7 to siedzi w kącie i chlipie z żyletką w pokiereszowanej dłoni ;)

Za dużo wiesz o siódemeczkach:)
To nie jest tak, że jak ktoś jest 7 to zawsze skacze jak tygrysek na speedzie a jak ktoś jest 7 (tu chyba miało być 4) to siedzi w kącie i chlipie z żyletką w pokiereszowanej dłoni ;)
[/quote]


Vi Veri Veniversum Vivus Vici

just give me that smile

Awatar użytkownika
El Kalafiorro
Posty: 308
Rejestracja: czwartek, 18 grudnia 2008, 23:11
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: ze Szczecina

Re: 7w4

#122 Post autor: El Kalafiorro » wtorek, 7 grudnia 2010, 23:51

Helios pisze:Za dużo wiesz o siódemeczkach:)
Sasasasasa :twisted:
Lata obserwacji, łez, krwi i potu oraz doświadczeń zrobiły swoje 8)

Aaa... I tak... Chodziło mi o czwórki, ale przysmutałam i siódemka sama się była wcisnęła :wink:
Dominującym podmiotem jest dominujący podmiot nieregulowany...

4w5 a ostatnio 1w2 ;]

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: 7w4

#123 Post autor: Venus w Raku » czwartek, 27 października 2011, 13:46

W sumie to nikt w tym temacie nie wypowiedział się jasno i otwarcie na czym ta 7w4 w nim polega. Jak to się odczuwa i jak to wygląda w praktyce. Ambiwalencja między wrażliwością i uczuciami, a unikaniem uczuć i brakiem wrażliwości? Ale to wtedy nie jest ani Czwórka, ani Siódemka. Może Jedynka, a może Szóstka, bo te dwa typy potrafią być amiwalentne na temat uczuć i entuzjazmu. Zapoznaję się trochę głębiej z Ennagramem i typy 7 i 4 są dla mnie kompletnie przeciwne.

Nie chcę się rozwodzić szczegółowo, ale typowa 7 jest ciągle w ruchu i widzi tylko pozytywne możliwości (nawet jak sprawy nie układają jej się pomyślnie, to dla niej "szklanka zawsze jest do połowy pełna"). Pozytyw, optymizm, entuzjazm. 7 ucieka od ponurych myśli i nie zagłębia się w analizowanie własnych uczuć. Ma pewnego rodzaju wiaterek w głowie i tudno jej się skoncentrować na własnym ciele i na własnych uczuciach, i to właśnie sprawia, że jest 7. Poza tym akceptuje ludzi jakimi są i czy jest to dyrektor firmy, czy sprzątaczka, to zawsze będzie zachowywać się tak samo - swobodnie, spontanicznie i autentycznie -, i traktować ich tak samo. 7 nie ma problemu z byciem swobodną i autentyczną, bo w grunie rzeczy wie, że postępuje swobodnie i autentyczne. Ma raczej problem z tym, że ludzie nie akceptują jej swobody i dlatego chyba z jednej strony stara się być niezależna od nikogo, a z drugiej strony zdobyć przychylność innych, i dlatego tak się stara, żeby inni ją lubili. Może ma poczucie, że jest lepsza od innych, ale jak przychodzi co do czego, to myśli o ludziach w kategoriach równości. Tym niemniej, największym marzeniem 7 jest być "na szczycie świata"... być wszędzie, widzieć wszystko i popróbować wszystkiego... i generalnie nigdy nie ogląda się do tyłu. Melancholia i smutek rasawej 7 nigdy nie dopada, a jak dopada to nikt o tym nie wie. Jeżeli jakaś Siódemka chce być z kimś blisko i intymnie, i zwierza się ze swoich najgłębszych uczuć (o ile takie posiada), to trzeba brać pod uwagę, że jej siódemkowy charakter jest zaburzony.

Czwórka jest absolutnie inna. Może mieć okresy ekscytacji, euforii i nadmiernej aktywności i nagle drastyczny spadek nastroju, smutek i zamknięcie się w sobie ze swoimi uczuciami. Z teorii Ennagramu wynika, że Czwórka jest aktywna i nagle ma spadek formy. Z tego co wiem, to 7 nie ma czegoś takiego. Sfrustrowana 7, rozczarowana 7, zawiedziona 7, upokorzona 7, odtrącona 7, emocjonalna 7 szuka sposobów pozytywnego wyjścia z opresji, a jak nie może ich znaleźć, to ewentualnie dostaje szału agresji, ale nie zamyka się w sobie i nie analizuje siebie. 4 jak jest w okresie smutku i w domu pojawiło się towarzystwo, to ona nie wyjdzie ze swojego pokoju, aby się z nimi przywitać, bo właśnie przeżywa swoje uczucia i ma wszystko w d..., a jak nawet wyjdzie to wszyscy wiedzą, że ma ich w d... i chce wrócić do swojej samotności. 7 jak tylko coś/ktoś nowego się pojawia (nawet jak sąsiad zapukł do drzwi), to jest momentalnie alertna i chętna do rozmowy i do działania. Nic tak nie pobudza 7 do działania jak towarzystwo (inni ludzie, znajomi ludzie, obcy ludzie.... jednym słowem ludzie). Ale mówimy o 4. Cztery uważa większość ludzi za prostaków, którzy nie dorastają do niej i pewnie daje im to w jakiś sposób odczuć. No, i 4 lubi pogrążać się w smutku, a nawet ma myśli samobójcze, lub (jak mi się wydaje) fantazjuje na temat własnej śmierci, a emocje i uczucia są dla niej podstawą zrozumienia siebie i innych. Siódemka natomiast ucieka od uczuć, od bólu i nieprzyjemności... i chce żyć... wiecznie.

Więc może ktoś mi wytłumaczy (ktoś kto czuje się 7w4 lub 4w7 i rozumie głębiej energię i motywacje, które rządzą typami w Enneagramie) na czym to bycie 7w4 lub 4w7 konkretnie polega, i czy takie dwie skrajości mogą być w jednej osobie. Rozumiem, że jest 4, która może czuć się entuzjastycznie, bo 4 ma zmienne nastroje i dużą wrażliwość, a więc euforia i smutek mogą występować u tego typu, ale nie rozumiem, że 7 może czuć się przygnieciona uczuciami, smutkiem i melancholią, bo główną cechą 7 jest uciekanie przed smutkiem, bólem, przygnębieniem, nieprzyjemnymi myślami i nieprzyjemnymi uczuciami. To jest właśnie moje pojęcie na temat 7. Gadam z 7 o uczuciach i może być nawet fajnie, jak jest to tylko intelektualne gadanie, ale jak próbuję wchodzić mu za skórę z uczuciami i idę w kierunku personalnym (czyli odnoszę sytuację do niego i do mnie), to on najpierw skieruje uwagę na inny temat, a jak to nie pomaga, to próbuje uciec, a jak nie może uciec, to atakuje mnie werbalnie i fizycznie. A więc koncepcja 7w4 z mojego doświadczenia życiowego jest czymś dziwnym i obcym. 4w7 już bardziej mogę zrozumieć, ale nie znam znowu tak dobrze Czwórek, a więc jest to tzw. moje wewnętrzne przekonanie, że niektóre 4 są tak skonfuzjowane, że uważają się za 7, ale generalnie jest mi trudno w to uwerzyć, bo przy tak dużym stopniu samoświadmości Czwórek jest mało prawdopodobne, aby mogły mylić się z Siódemkami. A więc kompletnie jestem we mgle, a bardzo mnie ten temat interesuje, bo jak ktoś miał do czynienia z 7, a jest innym typem, to nie jest w stanie powiedzić, że jest 7. Czy Siódemka jest w stanie stwierdzić, że jest 4. Pewnie, bo 7 jest w stanie stwierdzić wszystko, ale generalnie nie sądzę, że chcą być uważana za emocjonalne. Może te ze skrzydlem 6, bo z Szóstki jakieś ciepło emanuje, ale te ze skrzydłem 8, to identyfikują się z 8 lub 3, czyli "jestem twardy i tylko zdobywanie i sukces się liczą".

Osobiście jak słyszę 7w4 lub 4w7, to zaraz kojarzy mi się to ze mną, a ja ani 4, ani 7 nie jestem. Enneagramowo Jedynka "leży" pośrodku i ma dostęp, i do 7, i do 4, i możliwość odczuwania bardzo szerokiej gamy doznań i emocji. Od smutku do euforii. Od uczuciowości do obojętności na uczucia. Od wycofwania się od ludzi do otwarcia się na ludzi... Poczucia, że jest się lepszym od innych (czwórkowe poczucie, że jest kimś w rodzaju arystokracji, a inni są ludźmi "pospolitymi") do akceptowania (siódemkowe akceptowanie ludzi takimi jakimi są i traktowania ich równo z sobą). Jedynka może być emocjonalnie wrażliwa jak 4 i wesoła i zabawna jak 7.

Drugi typ w Enneagramie, który ma tak szeroki dostęp od różnorakich uczuć, a nawet bardziej rozdległy, to jest Dwójka, bo może być emocjonalnie bardzo wrażliwa, jak 4, i twarda, i władcza (i często nieprzystępna), jak 8.

A Czwórka i Siódemka, to według mnie kompletnie dwa inne światy, które nie mają ze sobą żadnego powiązania, a jak takie powiązanie istnieje, to moźe przez cechy rodziców.
1w9, 6w5, sp/sx

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: 7w4

#124 Post autor: atis » czwartek, 27 października 2011, 14:24

Czwórka jest absolutnie inna. Może mieć okresy ekscytacji, euforii i nadmiernej aktywności i nagle drastyczny spadek nastroju, smutek i zamknięcie się w sobie ze swoimi uczuciami. Z teorii Ennagramu wynika, że Czwórka jest aktywna i nagle ma spadek formy. Z tego co wiem, to 7 nie ma czegoś takiego. Sfrustrowana 7, rozczarowana 7, zawiedziona 7, upokorzona 7, odtrącona 7, emocjonalna 7 szuka sposobów pozytywnego wyjścia z opresji, a jak nie może ich znaleźć, to ewentualnie dostaje szału agresji, ale nie zamyka się w sobie i nie analizuje siebie.
Siódemki MAJĄ spadki formy - zapytaj Pablo jak wyglądaliśmy z Bakłazanem na zlocie dnia drugiego ;> z tym ze jest jedna ważna rzecz, o której ludzie nie wiedzą, a która wówczas wyszła: są takie momenty (kac, przeziębienie, zmęczenie, problemy), kiedy siódemka jest nie w formie. I wtedy zazwyczaj znika, bo jedną z rzeczy najgorszych dla siódemki jest psuć swoją osobą, swoim całokształtem, atmosferę - w takim stanie mało kto nas widzi, jesli w ogole, to nasi najbliźsi. a i to nie zawsze; ) Ataki agresji? Może czasem. Nie zawsze. Tylko przy równych i słabszych. Nigdy nie zdarzyło mi się wybuchnąć prszy kimś, kto stał wyżej. Może to kwestia szóstkowego skrzydła i wyczucia autorytetów i sił społecznych? Nie wiem.
4 jak jest w okresie smutku i w domu pojawiło się towarzystwo, to ona nie wyjdzie ze swojego pokoju, aby się z nimi przywitać, bo właśnie przeżywa swoje uczucia i ma wszystko w d..., a jak nawet wyjdzie to wszyscy wiedzą, że ma ich w d... i chce wrócić do swojej samotności. 7 jak tylko coś/ktoś nowego się pojawia (nawet jak sąsiad zapukł do drzwi), to jest momentalnie alertna i chętna do rozmowy i do działania. Nic tak nie pobudza 7 do działania jak towarzystwo (inni ludzie, znajomi ludzie, obcy ludzie.... jednym słowem ludzie).
Nie. Siódemka też może mieć w dupie. Może pojawi się, przywita, będzie udawać, ze jest ok, ale mozliwe jest, ze równie szybko zniknie. Siódemka w złym nastroju NIE idzie na imprezę, gdy wie, ze zatrułaby swoim całkoształtem zabawę. A jeśli pójdzie, będzie z siebie krzesać energie i nieistniejący dobry nastrój. Wróci do domu i się zapadnie, bo nie da się zyc wiecznie na wysokich obrotach. Jak nie bedzie w stanie krzesać, to przynajmniej się upije i wypłacze i to zdecydowanie lepsza opcja.
Więc może ktoś mi wytłumaczy (ktoś kto czuje się 7w4 lub 4w7 i rozumie głębiej energię i motywacje, które rządzą typami w Enneagramie) na czym to bycie 7w4 lub 4w7 konkretnie polega, i czy takie dwie skrajości mogą być w jednej osobie.
Bo widzisz, na forum pojawiały sie ludzie, tabuny ludzi, którzy pisali: czasem jestem wesoły a czasem smutny, wiec nie wiem, jestem 4 czy 7? chyba jestem 4w7!. To straszne i żalosne, ale tak wlasnie było x_x;;;

Masz rację, co do 7 i rozmów o uczuciach - bo z nami tak na dobrą sprawę można rozmawiać o wszystkim. Ale nie wnikamy. Dobrze piszę słowne bajki, ludzie wierzą w moje słowa. Nie lubię mówić o swoich emocjach, bo są dla mnie niezrozumiałe - to róznica miedzy 7 i 4, 4 JEST swiadoma swoich uczuc, są one silne i określone, nawet jesli nie poparte dzialaniami. U mnie uczucia są silne, ale wpływa na nie chwila, czasem jedno słowo i jeden gest potrafią zafascynować, ale równie szybko i bezboleśnie krótka fascynacja znika. U Czwórek wszystko to jest takie... głębokie, silne, dookreslone. Kiedyś dostałam oprd od pewnej ósemki, bo powiedziałam coś w rodzaju 'bo ja jestem taka chaotyczna i nie wiem, czego chce'. "JAK TO NIE WIESZ CZEGO CHCESZ?! CO TYW OGOLE GADASZ?!??!"


Z ocean moonshine:
7 >> 4
Chociaż raczej niespotykane jest, by Czwórka określiła się jako Siódemka, odwrotna sytuacja nie jest czymś niezwykłym. Dodatkowo, patrząc powierzchownie, bardziej ekstrawertyczne Czwórki, zwłaszcza z trójkowym skrzydłem, pod pewnymi względami mogą przypominać Siódemkę, a artystyczne Siódemki – Czwórki. Dzieje się tak dlatego, że oba typy potrafią być kreatywne, niekonwencjonalne, poszukujące uwagi, a nawet wizualnie krzykliwe. Mimo to, Czwórki są zdecydowanie mniej ekstrawertyczne od Siódemek, poszukujących ludzi głównie by zapewnić sobie rozrywkę (?)Czwórki czują się komfortowo w swoich negatywnych/niezdrowych stanach psychicznych, czasem nawet pogrążają się w nich, a Siódemki uciekają od bólu. Generalną zasadą jest, że Siódemki przeceniają rozmiar swojego cierpienia i smutku, bo takie stany psychiczne uważają za zagrożenie dla swojego prawdziwego ja; mogą więc uważać się za bardziej melancholiczne, niż są w rzeczywistości. Pierwotnym źródłem melancholii Siódemek jest jednak strach, podczas gdy ta typowa dla Czwórek ma swoje korzenie w poczuciu bezwartościowości.

4 >> 7
Niemal przeciwne pod wieloma względami, zarówno czwórki, jak i siódemki mogą być niekonwencjonalne, kreatywne i dogadzające sobie, poza tym oba typy poszukują uwagi. O dziwo, nie jest czymś niezwykłym, by Siódemka błędnie określiła się jako Czwórka. Kiedy Siódemki dostrzegą rozbieżność między optymistyczną, kochającą zabawę częścią siebie, którą ukazują przed światem i swoimi niespokojnymi stanami psychicznymi, mogą pomylić swój ból z melancholią czwartego typu enneagramu. Jakkolwiek, siódemki uciekają przed tym bólem, podczas gdy czwórki często wręcz kultywują swoje negatywne stany psychiki. Co więcej, Siódemki są dużo bardziej ekstrawertyczne niż Czwórki.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
hellbike
Posty: 154
Rejestracja: środa, 13 lipca 2011, 14:38
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

4w7

#125 Post autor: hellbike » niedziela, 9 września 2012, 19:32

Dlaczego nigdzie nie ma informacji o tym typie?

Czy sa tu jakies osoby, ktore utozsamiaja sie wlasnie z tym skrzydlem?


zrobilem wlasnie test na http://similarminds.com/embj.html i wyszlo mi to, co od dawna podejrzewalem - jest we nie tyle samo 4-ki, co 7-ki.


Mam nadzieje, ze temat nie zostanie skasowany, gdyz istnieja tematy o innych skrzydlach.
http://szukajaczycia.blogspot.com

Some Men Just Want to Watch the World Burn.

Awatar użytkownika
IstariDreamer
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 25 stycznia 2011, 12:10
Lokalizacja: Right here

Re: 4w7

#126 Post autor: IstariDreamer » niedziela, 9 września 2012, 19:39

Według teorii enneagramu nie istnieją tak długie skrzydła. :P
It's nice to be important, but it's more important to be nice

mini-chat

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: 4w7

#127 Post autor: Ninque » niedziela, 9 września 2012, 19:41

Temat powinien zostać skasowany, ponieważ nie ma czegoś takiego jak 4w7, tak samo jak nie ma 1w5 czy czegoś innego. Każdy typ ma dwa możliwe skrzyła w przypadku 4 są to 3 i 5. Co do podobieństwa do 7, zdrowa 4 może wykazywać cechy 7 z tego co pamiętam. Jeśli kłamię, to niech ktoś mądry mnie poprawi. :lol:
Ostatnio zmieniony niedziela, 9 września 2012, 19:42 przez Ninque, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
hellbike
Posty: 154
Rejestracja: środa, 13 lipca 2011, 14:38
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: 4w7

#128 Post autor: hellbike » niedziela, 9 września 2012, 19:42

IstariDreamer pisze:Według teorii enneagramu nie istnieją tak długie skrzydła. :P
podobnie jak wedlug teorii enneagramu typy nie zmieniaja sie - i ten punkt niestety tez lamie - kiedys bylem do bólu typowym 5w4, co zmienilo sie po "glebokim doswiadczeniu duchowym", po ktorym stalem sie 4-ką ^^
http://szukajaczycia.blogspot.com

Some Men Just Want to Watch the World Burn.

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: 4w7

#129 Post autor: jouziou » niedziela, 9 września 2012, 19:45

ninque, prędzej 4w3 na zewnątrz może wykazywać pewne tendencje/zachowania kojarzone typowo z 7

hellbike musiałbyś coś więcej powiedzieć o tym nim będziesz próbował zreformować tą teorię, na razie jesteś wśród pojedynczych przypadków, niezbyt dobrze opisanych zresztą, więc nie ma podstaw do wysnuwania poważniejszych wniosków ws. rekonstrukcji teorii enneagramowej ; d
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

Awatar użytkownika
hellbike
Posty: 154
Rejestracja: środa, 13 lipca 2011, 14:38
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: 4w7

#130 Post autor: hellbike » niedziela, 9 września 2012, 19:47

podobno istnieje cos takiego jak "tritypes", i mozna miec nawet 3 rozne typy, ale nie mam ochoty sie w to zaglebiac.

konkretnie wyszedl mi taki wynik:


Type 1 Perfectionism |||| 16%
Type 2 Helpfulness |||||||||||| 50%
Type 3 Image Awareness |||||||||||| 43%
Type 4 Individuality |||||||||||||||| 70%
Type 5 Rationality |||||||||||| 43%
Type 6 Anxiety |||| 20%
Type 7 Adventurousness |||||||||||||||| 70%
Type 8 Aggressiveness |||||||||||||| 60%
Type 9 Calmness |||||||||| 33%
http://szukajaczycia.blogspot.com

Some Men Just Want to Watch the World Burn.

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: 4w7

#131 Post autor: Ninque » niedziela, 9 września 2012, 19:49

jouziou pisze:ninque, prędzej 4w3 na zewnątrz może wykazywać pewne tendencje/zachowania kojarzone typowo z 7
ale każda 4 ma dwa skrzydła więc może ujawniło mu się skrzydło 3 w ten sposób, albo jest zdrowy albo jest przypadkiem do tej pory niespotkanym i niezbadanym a wszytko czego nie znamy jest niebezpieczne więc trzeba go umrzyć :lol:

EDIT:a mi gdzieś wyszło tak, a Czwórką nie jestem. Obczaj sobie opis boogiego, dziwny link konkretnie (pozdro Ceres :*) i poziomy zdrowia rożnych typów, może jesteś niezdrowym innym typem albo zdrową 4 :D
Ostatnio zmieniony niedziela, 9 września 2012, 19:58 przez Ninque, łącznie zmieniany 2 razy.
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: 4w7

#132 Post autor: Elkora » niedziela, 9 września 2012, 19:55

hellbike pisze:podobno istnieje cos takiego jak "tritypes", i mozna miec nawet 3 rozne typy, ale nie mam ochoty sie w to zaglebiac.
można: główny, skrzydła i jeszcze połączenia zdrowe i we stresie
Obrazek

Awatar użytkownika
hellbike
Posty: 154
Rejestracja: środa, 13 lipca 2011, 14:38
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: 4w7

#133 Post autor: hellbike » niedziela, 9 września 2012, 19:58

Elkora pisze:
hellbike pisze:podobno istnieje cos takiego jak "tritypes", i mozna miec nawet 3 rozne typy, ale nie mam ochoty sie w to zaglebiac.
można: główny, skrzydła i jeszcze połączenia zdrowe i we stresie
W tej teorii chodzi o to, ze nasz intelekt, sfera emocjonalna oraz intuicja moga byc roznymi skrzydlami. Tzn, kiedy cos analizujemy zachowywujemy sie jak typ X, a kiedy kochamy, zachowujemy sie jak typ Y.

Konretnie - mozemy byc jednoczesnie 4w5, 6w7, i 8w9, na przyklad - wdg. tej teorii.

Pisze to jedynie jako wyjasnienie powyzszego postu z nadzieja, ze nie bedziemy tu kontynuowac zaglebiania sie w teorie "tritypes".
http://szukajaczycia.blogspot.com

Some Men Just Want to Watch the World Burn.

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: 4w7

#134 Post autor: Elkora » niedziela, 9 września 2012, 20:20

Trochę to dziwne bo to jedyna trop który może potwierdzić istnienie twojego typu więc czego oczekujesz po tym temacie?
Ja trochę wątpię, nie w to że możesz przejawiać cechy różnych typów w różnych sytuacjach życiowych i możesz różnie się zachowywać ale w to że zmieniasz te typy dowolnie. Nie ma połączenia pomiędzy 5 a 1 mimo że osoby z zewnątrz mogą mieć wątpliwości czy jesteś 5 czy 1 tak samo z 4. Możesz być wesołą 4 albo smutną 7 przez co zidentyfikowanie się nie jest takie oczywiste ale nie jesteś jednym i drugim. Masz jakiś przeważający ośrodek jakieś dominujące emocje i twoje reakcje zależnie od poziomu zdrowia są w obrębie jednego typu
czwórka może uaktywnić zdrowe połączenie z 1 żeby wziąć się do roboty bo jej własny ośrodek działania leży i kwiczy ale nie znaczy to ze jest jednocześnie 4 i 1

zostań5 jesteśmy fajni będziesz mógł mieć skrzydło w czfurkach i połączenia z 7i8
Obrazek

muahahaha
Posty: 365
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2011, 18:27

Re: 4w7

#135 Post autor: muahahaha » niedziela, 9 września 2012, 21:06

bo ci tak wyszło z testu....bez komentarza
hellbike pisze:Dlaczego nigdzie nie ma informacji o tym typie?
chyba powinieneś sobie więcej poczytać

ODPOWIEDZ