7w4

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: 7w4

#106 Post autor: Grin_land » środa, 1 grudnia 2010, 00:57

koty mają 9 żyć.
Czy 7.
Nieważne- znając 4rki pewnie i tak pozorował :P


IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
Ellipsis
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 23 listopada 2010, 23:18

Re: 7w4

#107 Post autor: Ellipsis » środa, 1 grudnia 2010, 21:50

Nie pomyślałam o tym... Ale to prawda.
Kot miał szczęście urodzić się kotem.

Czwórki nigdy nie przyznają się do tego że cokolwiek pozorują. 8)
*

"...nuclear fusion makes stars to shine
tropisms make the ivy twine
raleigh scattering make skies so blue
testicular hormones are why
I love you. "

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: 7w4

#108 Post autor: inv » czwartek, 2 grudnia 2010, 19:08

Ellipsis pisze:Czwórki nigdy nie przyznają się do tego że cokolwiek pozorują. 8)
poważnie? ;] chyba więc, że to meta-czwórka, która chce, żeby ktoś w końcu wszedł do jej świata, bo jej w środku samej smutno. wtedy widzę sens ;].

lubię omawiać mechanizmy moich pozorowań. to takie... narcystyczne, ach!
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

Awatar użytkownika
kama.zielona
Posty: 922
Rejestracja: niedziela, 12 kwietnia 2009, 00:33
Enneatyp: Obserwator

Re: 7w4

#109 Post autor: kama.zielona » czwartek, 2 grudnia 2010, 20:58

Myślę, że jeżeli ktoś jest rozstrojony, bo pasuje mu zarówno 4 i 7, to przechylałabym się raczej w stronę 4. Dlaczego? Bo czwórki są na przeciętnych poziomach zdrowia rozchwiane emocjonalnie, nie chodzi tu tylko o wpadanie w czarną rozpacz, ale także w przesadną euforię. Sprawia im trudność emocjonalne stabilizacja, bo jeśli pójdziemy za stereotypem, że Indywidualista to tylko stan złego samopoczucia, to nie można tu mówić o rozchwianiu, wtedy już zaczyna się nastrojowa stabilizacja. Myślę, że siódemki raczej nie miałyby takich problemów. Najdrożsi Indywidualiści, po prostu zaakceptujcie fakt, że nie wszystko musi być tak, jak w opisie :) Potrafimy być zarówno weseli i smutni- nie tak jak to przesadzają (bo myślę, że grubo przesadzają) tylko smętni i depresyjni. Generalnie czwórki w towarzystwie dobranej grupy ludzi potrafią przejmować dobry nastrój i dać się ponieść. Z depresją i dziwnymi myślami przenosimy się raczej do domu.
Uważam siebie za inteligentnego, wrażliwego człowieka o duszy błazna, która przejmuje nade mną kontrolę w najważniejszych chwilach.

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: 7w4

#110 Post autor: atis » czwartek, 2 grudnia 2010, 21:46

Czyli dokładnie jak siódemki, tylko mniej ekstrawertycznie ;)
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
kama.zielona
Posty: 922
Rejestracja: niedziela, 12 kwietnia 2009, 00:33
Enneatyp: Obserwator

Re: 7w4

#111 Post autor: kama.zielona » czwartek, 2 grudnia 2010, 22:33

Wiesz atis, mnie siódemki wydają się ustabilizowane ze swoim dobrym nastrojem, zarówno w samotności jak i w towarzystwie. Mogę jednak się mylić- nie znam żadnej siódemki "z bliska".
Uważam siebie za inteligentnego, wrażliwego człowieka o duszy błazna, która przejmuje nade mną kontrolę w najważniejszych chwilach.

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: 7w4

#112 Post autor: atis » czwartek, 2 grudnia 2010, 22:58

Siódemki od czwórek są zdecydowanie lepsze w udawaniu dobrego nastroju i stwarzaniu pozorów, że wszystko jest super.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Desiderat
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek, 6 grudnia 2010, 22:34
Enneatyp: Lojalista

Re: 7w4

#113 Post autor: Desiderat » wtorek, 7 grudnia 2010, 08:51

A to zastanawiające, sam się już nad tym zastanawiałem. Jak robiłem jakiś czas temu sobie test na tej(http://enneagram-test.hanzo.eu/) stronie, to właśnie wyszła mi siódemka z podtypem 4. Sam u siebie zauważam bardzo dużo tendencji czwórkowych, ale to wszystko zależnie od humoru. Swojego czasu nawet błędnie sie identyfikowałem z 4, no ale nie jestem aż takim smutasem.

W ogóle to jest to dziwne, bo jak by nie patrzeć 7 a 4 to są w sporej części przeciwieństwa, więc wniosek taki, że siódemki są ludźmi skrajności? :lol:
"Wiem to, że wiem, że nic nie wiem"

Finalnie ustalone 4w3 (IEE) :)

Awatar użytkownika
El Kalafiorro
Posty: 308
Rejestracja: czwartek, 18 grudnia 2008, 23:11
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: ze Szczecina

Re: 7w4

#114 Post autor: El Kalafiorro » wtorek, 7 grudnia 2010, 15:38

Tak samo jak czwórki ;] Też są pełne skrajności :P

No i skąd pomysł, że czwórki to smutasy? :P
Dominującym podmiotem jest dominujący podmiot nieregulowany...

4w5 a ostatnio 1w2 ;]

Awatar użytkownika
Helios
Posty: 629
Rejestracja: środa, 25 sierpnia 2010, 22:43
Enneatyp: Szef

Re: 7w4

#115 Post autor: Helios » wtorek, 7 grudnia 2010, 16:41

El Kalafiorro pisze:Tak samo jak czwórki ;] Też są pełne skrajności :P

No i skąd pomysł, że czwórki to smutasy? :P
Stąd, że czwórki to "smutasy"?
Vi Veri Veniversum Vivus Vici

just give me that smile

Awatar użytkownika
El Kalafiorro
Posty: 308
Rejestracja: czwartek, 18 grudnia 2008, 23:11
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: ze Szczecina

Re: 7w4

#116 Post autor: El Kalafiorro » wtorek, 7 grudnia 2010, 17:02

Helios pisze:
El Kalafiorro pisze:Tak samo jak czwórki ;] Też są pełne skrajności :P

No i skąd pomysł, że czwórki to smutasy? :P
Stąd, że czwórki to "smutasy"?
No i teraz zraniłeś moje dziewczęce serduszko :twisted:

A wracając do tematu, czwórki i siódemki są jednocześnie zupełnie inne i takie same stąd często myli się te dwa typy. Czwórki potrafią być pełne entuzjazmu, rozbrykane i zabawne (o ile chcę i odpowiedni dużo wypiją ;) ) i siódemki potrafią być smutne, skoncentrowane i ciche... Przestałam wierzyć w 7w4... Te dwa typy różnią się jedną, zasadniczą cechą (jak dla mnie rzecz jasna) - czwórki siedzą i przeżywają swoje emocje i chcą je zrozumieć, a siódemki zbyt często mówią "ee... to za trudne, tam jest nowe coś"... czwórki rezygnują jak już coś osiągną, siódemki - jak czegoś nie osiągną ;)

Hawk :D
Dominującym podmiotem jest dominujący podmiot nieregulowany...

4w5 a ostatnio 1w2 ;]

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: 7w4

#117 Post autor: Venus w Raku » wtorek, 7 grudnia 2010, 18:32

7w4, to może być Cyklotymia. Epizody lekkiej depresji i lekkiej manii (hipomanii -> wysoka funkcjonalność, wysoka produktywność, wysoka kreatywność). Zajrzałam teraz do "Understanding Enneagram" Riso & Hudson i tam jest napisane, że poczynając od siódemego poziomu zdrowia występują u Siódemek epizody hipomanii, manii i zaburzenie dwubiegunowe. Dla mnie raczej oznacza to tylko tyle, że 7 mogą być bardziej podatne na hipomanię/manię ze względu na cechy osobowości. Jednakże Siódemka nie ma tych łagodnych uczuć, lub trzyma je tylko dla siebie i raczej trudno mi sobie wyobrazić, żeby mogła pomylić się z Czwórką, albo uznać, że pewne jej stany są czwórkowe. 7w8 chyba nie. Może 7w6. Trudno mi powiedzieć.

Biorąc jednak pod uwagę połączenia Enneagramu można sobie wyobrazić również, że to raczej 1 może w pewnych sytuacjach oscylować pomiędzy euforią 7 i depresją 4. Mnie się zdarzało wspinać na siódemkowe góry i spadać w czwórkową depresję. Biorąc pod uwagę moje normalne połączenie 1w9->4 łatwo mogłabym się utożsamiać z Czwórką, bo taki układ czystej 1 ze mnie nie czyni.
1w9, 6w5, sp/sx

Awatar użytkownika
Helios
Posty: 629
Rejestracja: środa, 25 sierpnia 2010, 22:43
Enneatyp: Szef

Re: 7w4

#118 Post autor: Helios » wtorek, 7 grudnia 2010, 18:51

El Kalafiorro pisze:
Helios pisze:
El Kalafiorro pisze:Tak samo jak czwórki ;] Też są pełne skrajności :P

No i skąd pomysł, że czwórki to smutasy? :P
Stąd, że czwórki to "smutasy"?
No i teraz zraniłeś moje dziewczęce serduszko :twisted:

Wybacz pani, padam na kolana z prośbą o wybaczenie tego niechlubnego czynu :twisted:
Vi Veri Veniversum Vivus Vici

just give me that smile

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: 7w4

#119 Post autor: Venus w Raku » wtorek, 7 grudnia 2010, 19:30

El Kalafiorro pisze:siódemki potrafią być smutne, skoncentrowane i ciche...
Skoncentrowane to tak, ale smutne i ciche, to raczej nie. Żeby moja Siódemka była choć trochę czwórkowa, ale nie jest. Ciekawa jestem, który typ identyfikuje się, z którym, bo trudno mi sobie wyobrazić, że 7 identyfikuje się z 4. Muszę "pokopać" w moich książkach, bo coś może jest pomiędzy 7 i 4. Dla mnie jednak ciągle jest to dziwne połączenie.
1w9, 6w5, sp/sx

Awatar użytkownika
El Kalafiorro
Posty: 308
Rejestracja: czwartek, 18 grudnia 2008, 23:11
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: ze Szczecina

Re: 7w4

#120 Post autor: El Kalafiorro » wtorek, 7 grudnia 2010, 20:11

Helios pisze:

Wybacz pani, padam na kolana z prośbą o wybaczenie tego niechlubnego czynu :twisted:
Zastanowię się :twisted:
Venus w Raku pisze:
El Kalafiorro pisze:siódemki potrafią być smutne, skoncentrowane i ciche...
Skoncentrowane to tak, ale smutne i ciche, to raczej nie. Żeby moja Siódemka była choć trochę czwórkowa, ale nie jest. Ciekawa jestem, który typ identyfikuje się, z którym, bo trudno mi sobie wyobrazić, że 7 identyfikuje się z 4. Muszę "pokopać" w moich książkach, bo coś może jest pomiędzy 7 i 4. Dla mnie jednak ciągle jest to dziwne połączenie.
Potrafią potrafią :) Siódemki bardzo skrzętnie ukrywają swoje emocje, ale gdy raz się otowrzą, to że tak to ujmę, zamknąć się nie potrafią... W towarzystwie zupełnie inaczej będą pokazywały swoje oblicze, ale siódemka którą znałam bardzo dobrze, naprawdę potrafiła doświadczać i pokazywać rozmaite stany emocjonalne, również smutek :) No i na osobności (nigdy w stadzie) też takie stworzenie potrafi być cichutkie i potulne... To nie jest tak, że jak ktoś jest 7 to zawsze skacze jak tygrysek na speedzie a jak ktoś jest 7 to siedzi w kącie i chlipie z żyletką w pokiereszowanej dłoni ;)
Dominującym podmiotem jest dominujący podmiot nieregulowany...

4w5 a ostatnio 1w2 ;]

ODPOWIEDZ