7w4

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
aliszien
VIP
VIP
Posty: 1459
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 14:07
Lokalizacja: Warszawy

#46 Post autor: aliszien » piątek, 31 sierpnia 2007, 09:27

Kivi pisze:BTW: Dodatkowo można zadać sobie pytanie, o się stanie jeśli 4w3 nie będzie miała żadnych problemów?
Zaryzykowałabym straszną hipotezę, że osoba z silnym wpływem 4 prędzej czy później wymóżdży jakiś problem :lol: Świat i życie to niespożyta kopalnia problemów :wink:


4w5, INFj, sp/sx

kidziorek
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 12 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

#47 Post autor: kidziorek » piątek, 31 sierpnia 2007, 15:26

Kivi pisze:BTW: Dodatkowo można zadać sobie pytanie, o się stanie jeśli 4w3 nie będzie miała żadnych problemów? Zdrowa 4w3 nie ma już nad czym rozpaczać w samotności, w związku z tym prawdopodobnie może jeszcze bardziej przypominać 7, albo nawet się nią stać. Lub ulegać wrażeniu że nią jest.
Myśle, że to ślepy zaułek.
4w3 może przypominać 7-kę z wyglądu, ale 3 i 7 są jak różni jak ogień i woda.
Dla 4 rozmyslania są chyba sensem życia, wiec moze sie zmienic ich tresc ale raczej nie znika.
Jak nie bedzie miala, to sobie znajdzie nowe ;) Pozatym bycie zdrowym nie gwarantuje szczesliwego ulozenia zycia.
7w8 sx/so/sp ENFP sangwinik

produkt vodko :)podobny

Awatar użytkownika
Kivi
Posty: 235
Rejestracja: sobota, 2 czerwca 2007, 17:15
Lokalizacja: Warszawa

#48 Post autor: Kivi » piątek, 31 sierpnia 2007, 20:06

Ok, problemy problemami, każdy jakieś tam ma, 7 też. Mówię raczej o podobieństwie tych typów. Tzn. np. czy potrafilibyście na pierwszy rzut oka odróżnić niezdrową 7 od zdrowej 4w3? Moim zdaniem jedyne czym się różnią to sposób reagowania na jakieś swoje problemy. 4w3 pewnie by się nimi zadręczała, a 7 od nich uciekała. Mimo to uważam że każdy, nawet 4, ma pewne granice dołowania się i też w którymś momencie zaczyna "uciekać" (co wiem z doświadczenia).
Należy wziąć też pod uwagę fakt, że każdy jest inny i enneagram może tylko w przybliżeniu określić osobowość człowieka, więc teoretycznie bardziej niż prawdopodobne jest istnienie osób, które niemal równie dobrze można określić jako niezdrowe 7, jak i zdrowe 4w3. Po prostu różnice między nimi są na tyle subtelne, że można ich nie zauważać. No i ze wszystkich teorii jakie potrafiłabym wysnuć na temat "hybrydy" 7w4, ta wydaje się być najbardziej trafna.
"Myślimy, że jesteśmy tacy oryginalni, że wszystko w nas jest takie wyjątkowe i niespotykane. Ale to niesamowite, do jakiego stopnia jesteśmy tylko echem innych, własnej rodziny i tego, jaki kształt nadało nam dzieciństwo."

Awatar użytkownika
Blair
Posty: 146
Rejestracja: piątek, 19 stycznia 2007, 17:03

#49 Post autor: Blair » piątek, 31 sierpnia 2007, 21:56

Tzn. np. czy potrafilibyście na pierwszy rzut oka odróżnić niezdrową 7 od zdrowej 4w3?
Nie stawiałabym znaku równości między niezdrową 7 i zdrową 4w3. To brzmi tak, jakby 4 była jakąś wybrakowaną. 7 :? Wypraszam sobie! :P Znam jedną dość niezdrową 7 i nie powiem, żebym zachowywała się jak ona, a uważam się za raczej zdrową czwórkę.
podobno 4w3, INFp/ENFp

Awatar użytkownika
Kivi
Posty: 235
Rejestracja: sobota, 2 czerwca 2007, 17:15
Lokalizacja: Warszawa

#50 Post autor: Kivi » piątek, 31 sierpnia 2007, 23:38

Przecież nie wykluczam że się mylę, prawda? To tylko teoria, przepraszam jeśli cię uraziła:P
"Myślimy, że jesteśmy tacy oryginalni, że wszystko w nas jest takie wyjątkowe i niespotykane. Ale to niesamowite, do jakiego stopnia jesteśmy tylko echem innych, własnej rodziny i tego, jaki kształt nadało nam dzieciństwo."

kidziorek
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 12 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

#51 Post autor: kidziorek » sobota, 1 września 2007, 01:35

Kivi pisze:Przecież nie wykluczam że się mylę, prawda? To tylko teoria, przepraszam jeśli cię uraziła:P
Trochę jeszcze się poczepiam...
Wątpliwości mają najczęsciej sami zainteresowani...raczej wiedzą co czują w środku, niezależnie od tego jakie wrażenie sprawiają na zewnątrz.
Blair pisze:4w3 ENFP/INFP
Ja trochę z innej beczki...może skrzydełko słabe, ale jakoś 3-ka z P mi sie w czaszce nie mieści...ale moze ograniczony jestm ;)
7w8 sx/so/sp ENFP sangwinik

produkt vodko :)podobny

Awatar użytkownika
Blair
Posty: 146
Rejestracja: piątek, 19 stycznia 2007, 17:03

#52 Post autor: Blair » sobota, 1 września 2007, 10:58

Nie poczułam się urażona, po prostu chciałam zwrócić uwagę na pewną kwestię. ;)
Ja trochę z innej beczki...może skrzydełko słabe, ale jakoś 3-ka z P mi sie w czaszce nie mieści...ale moze ograniczony jestm :wink:

Jak by na to nie patrzeć, to jestem CZWÓRKĄ, a nie 3. Większość 4 ma P. No i skoro 4w3 jest taka trochę siódemkowa, a u 7 P też występuje często, to nie rozumiem co Cię tak dziwi ;)
podobno 4w3, INFp/ENFp

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#53 Post autor: Czekolada » sobota, 1 września 2007, 13:31

4w3 i 3w4 to dwie różne bajki. 4w3 XSTx to totalna pomyłka, a 3w4 może być zarówno ENFj i ESTj.
Zaryzykowałabym straszną hipotezę, że osoba z silnym wpływem 4 prędzej czy później wymóżdży jakiś problem Laughing Świat i życie to niespożyta kopalnia problemów
A ja się podpisuję pod ali.

Awatar użytkownika
Kivi
Posty: 235
Rejestracja: sobota, 2 czerwca 2007, 17:15
Lokalizacja: Warszawa

#54 Post autor: Kivi » sobota, 1 września 2007, 13:40

Kidziorek, ja do owych zainteresowanych mam wątpliwą przyjemność się zaliczać:P
Zastanawiam się czy bardziej do mnie pasuje 7, czy 4w3.
Śmieszne w tym jest to że a) mam w sobie bardzo niewiele z 3 b) w sposobach radzenia sobie z problemami 7 przypominam chyba najmniej XD
Stąd cała moja teoria, która jest prawdopodobna w moim przypadku, nie wiem jak reszta:D Po to to napisałam, żeby sprawdzić reakcję innych zainteresowanych:P
"Myślimy, że jesteśmy tacy oryginalni, że wszystko w nas jest takie wyjątkowe i niespotykane. Ale to niesamowite, do jakiego stopnia jesteśmy tylko echem innych, własnej rodziny i tego, jaki kształt nadało nam dzieciństwo."

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#55 Post autor: Wawelski » niedziela, 2 września 2007, 18:07

Czekolada pisze:
Zaryzykowałabym straszną hipotezę, że osoba z silnym wpływem 4 prędzej czy później wymóżdży jakiś problem Laughing Świat i życie to niespożyta kopalnia problemów
A ja się podpisuję pod ali.
J.w.
Jak wymóżdżę jakiś problem to koniec, nie ma ratunku :lol:
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

Mikiks
Posty: 65
Rejestracja: środa, 4 lipca 2007, 19:03

#56 Post autor: Mikiks » niedziela, 2 września 2007, 20:30

W okolicach maja-czerwca : 4w5 za każdym razem mi wychodziło.
Od tego czasu wychodzi 7w6... ciągle... myślałem, że to taka chwilowa zmiana, ale może to coś więcej. Bo przecież człowiek może się zmienić przez doświadczenia własnego życia, różne okoliczności i sytuacje.

Green Eyes
Posty: 657
Rejestracja: poniedziałek, 6 listopada 2006, 13:44

#57 Post autor: Green Eyes » poniedziałek, 10 września 2007, 11:37

hehe w czasie szkoly zamulasz na 4w5 a na wakacjach jestes radosna 7w6 :wink:

Mikiks
Posty: 65
Rejestracja: środa, 4 lipca 2007, 19:03

#58 Post autor: Mikiks » poniedziałek, 10 września 2007, 17:41

Heh może, w takim razie chyba rzucam szkołę. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie :)

Awatar użytkownika
Avin
Posty: 1166
Rejestracja: wtorek, 31 października 2006, 15:02

#59 Post autor: Avin » piątek, 14 września 2007, 11:07

no i znowu mam kumpele 7w6, 4w3
ona sama nie wie kim jest. no i pewna sprzecznosc, bo 4 lubia uczucia a nie lubia sie bawic a 7 na odwrot, to ona chyba jest pomiedzy tymi biegunami, wiec wyciska soki z obu i w zaleznosci od sytyacji-dostosowuje sie.

btw, calkiem ciekawy typ
Samotnosc pogladow innego czlowieka
i jego dziwna zawila natura
zmusza do usmiechu
gdy inny czlowiek spaceruje ulica
myslac o szczesciu
myslac o zyciu
zwraca uwage szarych ludzi

ten inny czlowiek ma inna dusze
inne widzenie i inne serce

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#60 Post autor: Absynt » piątek, 14 września 2007, 14:37

7 i 4 odrozniaja kognitywne procesy myslowe.

http://9types.com/epd/4.html

http://9types.com/epd/7.html

Obstaje jednak przy tym, ze transformacja w 7 jest mozliwa.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

ODPOWIEDZ